Arī Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā mamogrāfijas iekārta neatbilst prasībām (papildināts ar 4.,5. un 6.rindkopu) 4

Valsts vides dienesta (VVD) Radiācijas drošības centrs ir pārbaudījis 48 mamogrāfijas iekārtas 30 ārstniecības iestādēs, konstatējot četru neatbilstību tehniskajām prasībām, informē aģentūra "Leta".

Veselības inspekcija kopā ar Nacionālo veselības dienestu un radioloģijas speciālistiem pērn septembrī sāka mamogrāfu pārbaudi vairākās ārstniecības iestādēs, solot tās pabeigt mēneša laikā. Tomēr pārbaudes pabeidzis vien Radiācijas drošības centrs. Inspekcija tās turpina un informāciju sola sniegt tikai tad, kad būs pārbaudītas visas ārstniecības iestādes.

Radiācijas drošības centra pārbaudēs neatbilstošas iekārtas konstatētas Aizkraukles slimnīcā, Daugavpils reģionālajā slimnīcā, Jelgavas pilsētas slimnīcā un Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā.

SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" valdes priekšsēdētājs Marģers Zeitmanis aģentūrai Leta nemācēja teikt, kad iekārta pēdējo reizi pārbaudīta, un kādi bijuši pārbaudes rezultāti, jo aprīkojuma slimnīcā ir daudz, un katram pienāk savs pārbaudes termiņš. Zeitmanis domā, ka sabiedriskajā telpā apzināti tiek izplatīta dezinformācija par ārstniecības iestāžu iekārtu stāvokli, kas, viņaprāt, saistīts ar ražotāju un dažādu inspekcijas organizāciju konkurenci par pārbaužu veikšanu.

Zeitmanis pārliecināts, ka slimnīcu vadītāji iekārtām pievērš pietiekami lielu uzmanību, jo kontrolējošo iestāžu ir daudz, un pārbaudēs neesot iespējams izsprukt. Vienlaikus viņš neslēpa, ka katra pārbaude slimnīcai izmaksā vairākus simtus eiro, jo jāsedz ne tikai pašas procedūras, bet arī inspektora ceļa izdevumus, kas ceļā līdz Balviem vai Gulbenei nav mazi. "Un tad mēs brīnāmies, ka medicīnā nav naudas," izteicās slimnīcu vadītājs.

Balvu slimnīcā esošais mamogrāfs netiek izmantots jau kopš vasaras, jo tā uzturēšana nav ekonomiski pamatota, klāstīja slimnīcu vadītājs. Pieprasījums pēc pakalpojuma reģionā nav liels, un to spēj apmierināt citi pakalpojumu sniedzēji, kas piedāvā mobilo mamogrāfu, viņš stāstīja.

LETA jau ziņoja, ka pērn augustā aizdomās par neatbilstošu pakalpojuma sniegšanu uz laiku tika pārtraukta mamogrāfijas veikšana Aizkraukles slimnīcā, kur tikusi izmantota 1991.gada iekārta. Nacionālajam veselības dienestam bija tapis zināms, ka šajā slimnīcā mamogrāfija tikusi veikta bez divu neatkarīgu radiologu izmeklējuma rezultāta izvērtējuma.

Piebilstams, ka par radioloģisko iekārtu tehnisko stāvokli atbildīgas ārstniecības iestādes, kurām jābūt noslēgtam līgumam par iekārtu tehniskā stāvokļa apkopi un uzraudzību. Šajā sakarā dienests nebija saņēmis sūdzības par mamogrāfa neatbilstību prasībām Aizkkraukles slimnīcā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

es

Sen to APVIENĪBU vajag likvidēt- ja nav, tad lai nav. Par Gulbenes diennakts stacionāru vislabākie vārdi. Bet Balvi... uzņemšana..., Oi, oi, oi!!! Presē nesen taču bija tāda- pat lielība, ka viss jauns un ok, nu tik būs izmeklējumi, bet atkal nekā, atkal jābrauc pie kaimiņiem- kā bijām apdalīti, tā arī laikam tādi paliksim

pirms 2 gadiem, 2019.01.29 21:52

Sanita

Šaubu nav,tur daudz kas neatbilst prasībām.

pirms 2 gadiem, 2019.02.01 15:03

Zaķene

Dēļ tā mamogrāfa arī veidojas krūts vēzis!

pirms 2 gadiem, 2019.02.02 17:09

Vietējās ziņas