Arī ceļu uzturēšanai līdzekļus piešķir mazāk 8

Pagājušajā gadā noslēgtie līgumi par melnā seguma atjaunošanu netiks lauzti, darbi tiks veikti vasarā
Lai gan pavasaris vēl ir diezgan tālu, uz autoceļiem vietām jau sāk parādīties diezgan lielas un dziļas bedres. Dažviet autoceļu uzturētāji lielākās bedres jau ir arī aizlāpījuši.

AS "Latvijas valsts ceļi" Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītājs Laimonis Aumeisters stāsta, ka šobrīd tikšot aizlāpītas tikai tā sauktās "avārijas" bedres (tās ir bedres, kas ir lielākas par 0,1 kvadrātmetru un dziļākas par 4 centimetriem). Viņš piebilst, ka, protams, jāņem vērā ir arī laika apstākļi. Ja temperatūra ir zemāka par mīnus 10 grādiem, tad šādus remontus labāk ir atlikt.

 

Cietīs ikdienas uzturēšanas darbi

L.Aumeisters informē, ka sākotnēji šim gadam valsts autoceļu uzturēšanai Gulbenes rajonā bija plānots piešķirt 1,1866 miljonus latu, taču piešķirts ir 1,0663 miljoni latu. Pērn Gulbenes rajonam piešķirtais finansējums bija 1,034 miljoni latu.

 

"Neliels palielinājums šogad ir, taču tas nav tik liels, kā sākotnēji bija plānots. Saņēmām par aptuveni 120 tūkstošiem latu mazāk nekā bija iecerēts. To visvairāk izjutīsim trešajā un ceturtajā ceturksnī. Otrais ceturksnis ir brīdis, kad mēs parasti intensīvi labojam asfaltbetona bedrītes - tur nevarējām plānot finansējuma samazināšanu, tādēļ būsim spiesti taupīt līdzekļus nākamajos ceturkšņos," norāda L.Aumeisters.

 

Visvairāk, protams, cietīs autoceļu ikdienas uzturēšana, piemēram, ceļi tiks mazāk planēti. Arī nākamajā ziemas sezonā, kas sāksies 31.oktobrī, ceļu uzturēšanas līmenis būs zemāks, atsevišķiem ceļiem, iespējams, tiks noteikta zemāka uzturēšanas klase.

 

Atjaunos melno segumu

L.Aumeisters skaidro, ka līdzekļu samazinājums atsauksies arī uz autoceļu periodisko uzturēšanu un būvniecību. Tiesa, šogad ir paredzēti lielāki melnā seguma sakārtošanas darbi.


"Pagājušā gada nogalē tika izsolīti darbi uz ceļa Smiltene - Gulbene vairāk nekā 13 kilometru garumā no rajona robežas uz Gulbenes pusi, kā arī uz ceļa Gulbene - Balvi 580 metru garā posmā (no 12,8. līdz 13,4.kilometram). Tur tiks atjaunots asfaltbetona segums. Arī ceļa posmā no Litenes uz Alūksnes pusi 8 kilometru garumā tiks atjaunota asfaltbetona sega (šie darbi gan būs Alūksnes nodaļas pārziņā). Par laimi, šie līgumi jau bija noslēgti un tos vairs neviens nevar lauzt. Šie darbi jau tiks veikti vasaras sezonā," stāsta L.Aumeisters.


Ir paredzēts veikt iepirkumu arī ceļa Ērgļi - Jaunpiebalga - Saliņkrogs rekonstrukcijai. Tas varētu notikt aprīlī.

 

"Domāju, ka konkurss noritēs, un, cerams, arī rezultāti būs pozitīvi. Šis objekts tiks finansēts arī no Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem. Citi darbi gan nav plānoti," skaidro L.Aumeisters.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

dome

tas nebeigsies nekad,jo naudinju mees sadaliijaam un izmiizaam...

pirms 11 gadiem, 2009.02.10 13:17

ruta

pilseta Gulbene CELI KRITISKA STAVOKLI ! NAV SAPROTAMS KA VISPAR VAR BRAUKT PA ŠADIEM BEDREM , TAČU BOJAJAS AUTOMAŠINA, KA TO NEVAR SAPRAST ! OBLIGATI KAD BŪS SILTAKS LAIKS JAUZLIEK JAUNU ASVALTU, UN NEKADAS BEDRĪŠU LĀPĪŠANU NEVAJAG TAISIT ,JO TA IR VELTIGI ZEME NOSVIESTA NAUDA !!! Gulbenes PILSETAS CELI AIZKAR GODU UN CIEŅU IEDZIVOTAIEM ! kad tas beigsies ?????

pirms 11 gadiem, 2009.02.10 12:29

lilita

Manuprāt šis ceļa dotācijas būtu jānovirza šādam mērķim.

1. Jāsākveidot veloceliņi!
2. Jāiepērk velosipēdi un jātaisa nomas punki

MANUPRĀT, ŠIS IR VIENĪGAIS VARIANTS KĀ SAKOPT UN ATRISINĀT PILSĒTAS CENTRU, JO TIEŠAM NAV JĒGAS LĀPĪT BEDRES NU TĀ NEVIENS NEDARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.02.10 10:47

enija

Bedrīšu lāpīšanu uzskatu par veltīgi zemē nosviestu naudu.Tam pasākumam lielas jēgas nav.
Nesen lāpīja,tagad atkal vienās bedrēs.Vispār nevar saprast kur un kā braukt.
Ar kājām arī nevar izstaigāt ,jaunus zābakus laikam tik drīz nevarēs nopirkt.Medicīnas pakalpojumi drīz būs pieejami tikai bagātniekiem,nabadzīgie varēs krist bedrēs un turpat nomirt.

pirms 11 gadiem, 2009.02.10 08:13

cer

kapec nenobildejat pašu Centru Gulbene ? tur ir ko redzet ļoti Lielas bedres un ļoti daudz , driz vajadzes lidot pa gaisu ne paet ne pabraukt nevar, kurš samaksas man par zabakiem kurie tiek sabojati tikai ceļa pec ,

pirms 11 gadiem, 2009.02.09 12:50

nirtis

Gulbene paša centra kads nenormals šausmigs ceļš var salauzt automašinu bedres ļoti dziļas , cik biju Gulbene reizes labaku ceļa stavokli vel NEREDZEJU, un nevienam neinterese ka cilveki lauž savas auto pa tadu bedrainu ceļu , visur udens peļkes uz ceļa , kaudkads Arprac , KAPEC tada Nekartiba jums TIEŠI GULBENE ? piemeram Balvos labi celi un citas pilsetas ari vis kartiba , PARLIECINATS ka VIS ATKARIGS no Vietejas VALDIBAS kur NAUDIŅA AIZIET ......Nekadas Atbildibas nav Amatpersonam un tapec ta Rikojas jo zin ka ne par ko nenes Atbildibu Likuma priekša .

pirms 11 gadiem, 2009.02.09 12:20

TTT

Kads sakars Jaunpiebalgai ,Ergliem ar Gulbenes rajonu...

pirms 11 gadiem, 2009.02.09 09:31

Vietējās ziņas