Arī Gulbene sacentīsies erudīcijas konkursa „es ES” finālā

Kluba „Māja" - jaunatne vienotai Eiropai organizētā erudīcijas konkursa vidusskolēniem „es ES" finālā iekļuvušas Jūrmalas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Gulbenes ģimnāzijas, Rēzeknes 5.vidusskolas un Saldus pilsētas 2.vidusskolas komandas, kas Rīgā 2009.gada 23.janvārī sacentīsies par konkursa galveno balvu - ceļojumu uz Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

"No 2008.gada 10.novembra līdz 2009.gada 23.janvārim norisinās erudīcijas konkurss vidusskolēniem „es ES" par aktualitātēm Eiropas Savienībā un Latvijas dalību tajā. Konkursa pirmajā kārtā „IepazīsimiES!" skolēnu komandām bija jāatbild uz 21 jautājumu par ES un jāizstrādā dizains pastkartei par tēmu „Latvijas pieci gadi Eiropas Savienībā". Izvērtējot 1.kārtā iesūtītos darbus, tika noteiktas piecas komandas katrā reģionā un Rīgā, kas 18.decembrī klātienē piedalījās pusfinālos „ESi zaļš", kur atbildēja uz jautājumiem par Eiropas Savienību un vidi, kā arī prezentēja iepriekš sagatavotos mājas darbus par ES ietekmi/devumu jauniešu ikdienā un apkārtējā vidē," skaidro Kluba „Māja" - jaunatne vienotai Eiropai projekta „es ES" koordinatore Agnese Pauniņa.

 

A.Pauniņa stāsta, ka komandas, kas uzvarēja reģionālajos pusfinālos, ir ieguvušas tiesības piedalīties konkursa finālā „adrESe - Eiropa", kura laikā atbildēs uz dažādu jomu jautājumiem par ES, spēlēs liela izmēra galda spēli par ES, kā arī prezentēs sagatavotos mājas darbus - idejas projektiem, kas veicinātu jauniešu aktivitātes reģionā un izpratni par Latvijas dalību ES.

 

Konkursu rīko klubs „Māja" - jaunatne vienotai Eiropai ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā finansiālu atbalstu. Papildu informāciju par konkursu var iegūt Kluba „Māja" mājas lapā www.klubsmaja.lv un konkursa mājas lapā www.es-es.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas