Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī Gulbenē uzstāda modernu virszemes ūdens monitoringa staciju

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) ir noslēdzis projektu par jaunas pieejas monitoringa sistēmu, desmit apdzīvotās vietās izvietojot modernas virszemes ūdens monitoringa stacijas, tostarp arī Gulbenē. Par to informē aģentūra LETA.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra pārstāve Sanita Pelēķe atklāj, ka centra īstenotā projekta mērķis ir izveidot jaunas pieejas monitoringa sistēmu, kas veic virszemes ūdens kvalitātes un kvantitātes modelēšanu paralēli praksē veiktajiem novērojumiem ūdensobjektos, kuros šāds monitorings netiek veikts. Tādējādi tiek sniegts pilnīgs priekšstats par ūdens stāvokli visā Latvijā, ļaujot arī prognozēt iespējamās ūdens stāvokļa izmaiņas nākotnē un iespējamos draudus videi un cilvēku veselībai un dzīvībai.

"Stacijām ir dažāds aprīkojums atkarībā no monitoringa mērķa, piemēram, gaisa temperatūras, gaisa mitruma, atmosfēras spiediena, vēja virziena un ātruma, augsnes temperatūras, nokrišņu daudzuma, sniega segas biezuma, saules spīdēšanas ilguma un mākoņu augstuma noteikšanai. Programmatūra staciju mērījumu datu saņemšanai, apstrādei un pārraidei nodrošina vides stāvokļa operatīvo datu saņemšanu reālā laika režīmā un mērījumu datu uzkrāšanu un glabāšanu," skaidro S.Pelēķe.

Projekta kopējās izmaksas ir 988 274 eiro, no kuriem 849 915 eiro ir Eiropas Savienības finansējums, bet 138 358 eiro - nacionālais finansējums.

Piebilstams, ka šī informācija noderēs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, kā arī nodrošinās efektīvāku un pilnvērtīgāku informācijas apmaiņu Eiropas Komisijas apvienotā izpētes centra Eiropas Plūdu brīdināšanas sistēmas programmā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas