Arī “Gulbenes autobuss” ieviesīs e-talonus? 22

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka ar nākamā gada 1.janvāri arī SIA "Gulbenes autobuss" organizētajos pasažieru pārvadājumos novada teritorijā ir jāievieš vienotā biļešu tirdzniecības sistēma. Tas nozīmē, ka arī vietējos maršrutos pasažieriem, visticamāk, biļešu vietā būs e-taloni tāpat kā Rīgas sabiedriskajā transportā vai arī tiks piedāvāta kāda cita iespēja par braucienu norēķināties elektroniski (ar interneta vai maksājumu kartes starpniecību).

Satiksmes ministrija jauno kārtību - vienotu biļešu tirdzniecības sistēmu - vēlas ieviest visā valstī simtprocentīgi, tajā skaitā gan starppilsētu, gan vietējo maršrutu pasažieru pārvadājumos satiksmes autobusos. Par to, viesojoties Gulbenē 14.janvārī, runāja valsts SIA „Autotransporta direkcija" valdes priekšsēdētājs Normunds Narvaišs.  

Vidzemnieki vilcinās ar atbildi

Tomēr pagaidām Vidzemes plānošanas reģions vēl kavējas ar atbildi Satiksmes ministrijai par to, vai piekrīt šādai biļešu tirdzniecības sistēmas maiņai. Lai varētu ieviest jauno sistēmu, līdz 15.janvārim plānošanas reģioniem bija jānoslēdz līgumi ar "Autotransporta direkciju" par jaunās sistēmas lietošanu, sākot ar 2012.gada 1.janvāri. Vidzemes plānošanas reģions ir palicis pēdējais, kas vēl nav parakstījis līgumu.

 

"Mēs arī par iedzīvotājiem domājam," vilcināšanos tikšanās laikā komentēja Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta pakalpojumu un plānošanas nodaļas vadītājs Jānis Ošiņš.

 

Vajadzēs jaunus kases aparātus

Jaunā sistēma paredz, ka pārvadātājiem būs jāpāriet uz jaunākās paaudzes kases aparātu lietošanu, kas atbalsta norēķinu par darījumiem saņemšanu elektroniskā formā. Tas praktiski izslēgtu mehānisko un cilvēcisko kļūdu iespēju sistēmas darbībā.

 

Gulbenes novada domes Attīstības un īpašumu nodaļas vadītāja Saulcerīte Indričeva bilda, ka ir piedalījusies Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta komisijas sēdē, kur bijis daudz neskaidru jautājumu šajā sakarā. Kā zināms, pasažieru pārvadājumiem paredzētā dotācija valstī šogad tiek samazināta par 20 procentiem, turklāt dārgāka ir kļuvusi degviela. S.Indričeva pauda, ka valsts budžeta līdzekļu izmantošana vienotās biļešu tirdzniecības sistēmas ieviešanai reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos būtu neizprotams un naudas ietilpīgs pasākums. Cita lieta, ja šos izdevumus varētu apmaksāt no Eiropas fondiem. N.Narvaišs. bilda, ka daļēji tāda iespēja varētu būt.

 

Zinās, cik pasažieru autobusā

S.Indričeva pauda: "Ko šī jaunā sistēma mums dos?" Atbilde bija - būs iespēja operatīvi un centralizēti iegūt informāciju, cik pasažieru brauc konkrētā maršruta autobusā, kā arī no kuras līdz kurai pieturai. "Es domāju, ka tas palīdzētu arī pārvadātājiem aizstāvēt savu dotāciju," sacīja N.Narvišs.

 

Tas varētu kļūt arī par vienu no instrumentiem sabiedriskā transporta pakalpojumu pasūtītājiem maršrutu tīkla plānošanai, pārvadātāju kontrolei, kā arī zaudējumu kompensācijas aprēķiniem. S.Indričeva iebilda, ka šie argumenti būtu attiecināmi uz starppilsētu un pilsētu maršrutiem. Taču laukos ne, kur varbūt no pilsētas uz pagastu brauc vien pāris pasažieru.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

Iteras draugs

kamer stepanovs vel aizvien ir kaut daleji pie teiksanas noziegumi Gulbene turpinasies

pirms 9 gadiem, 2011.01.25 17:55

Tagad ir pretīgi iet uz pilsētas domes pusi,jo valda vislielākais haoss un nezināšana šajā ēkā.Stepanova laikā tā vis nebija. Tā,lūk,cienītie!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.01.24 16:47

Veltīgi ironizē.Varbūt esi vēl alkatīgāka?Tikai neproti aiz slinkuma pakamt?

pirms 9 gadiem, 2011.01.24 15:00

Ja arī vajadzētu uz domi,kauns iet,ej,kad gribi dzer kafijulielā caca tā uz tevi palūr ka uzreiz jāmūk.Varat teikt ko gribat,bet pat salīdzināt nevar ar Nikolaja laikiem.Visi tika uzklausīti un un ar katru aprunājās.Kļūdījās ,bet kā ir tagad?????šausmas.

pirms 9 gadiem, 2011.01.24 09:36

Mīļie cilvēki!Kas tagad notiek novadā un domē?Nu jau tagad būtu laiks salīdzināt.Ja iepriekšējiem arī bija kļūdas un neizdarības ,tad tagad tās ir pieaugušas matemātiskā progresijā.Nākamreiz domājiet ar galvu par ko balsot ,ja vien Gulbene nenogrims no kauna zemē par tādām cacām,kas tagad valda.

pirms 9 gadiem, 2011.01.24 09:19

ella

Tā vien liekas, ka dažs no komentētājiem ir sajucis prātā.

pirms 9 gadiem, 2011.01.23 20:35

Diāna

Vajag uzmanīgi lasīt rakstu! Runa ir par jaunieviesumu, ko plāno Satiksmes ministrija, kuru pārvalda "zaļie". Turpretim Nikolaja Stepanova pārstāvētais Vidzemes plānošanas reģions ir pret e-talonu ieviešanu vietējos pasažieru pārvadājumos, tātad arī pret šādu ieviesumu Gulbenes novadā. Bet jūs te netaisnīgi pātagojat cilvēku, kurš to nemaz nav pelnījis!

pirms 9 gadiem, 2011.01.23 11:40

Nepatīk luksofori, nepatīk e-taloni. Kas jums ir? Nepatiks tramvajs vai trolejbuss? Šausmas. Man gan patiktu. :) Pie mums būs kautkas jauns! Un par to ir jāpriecājās, īgnie ļautiņi. :)PAR!

pirms 9 gadiem, 2011.01.22 22:06

kurā vietā rakstīts, ka dome ievieš kaut kādus talonus? varbūt izlasīt vispirms un tad riet!

pirms 9 gadiem, 2011.01.22 17:21

tik pautus vien domā šie deputāti lai tik vairāk
varētu sev kabatā iebāst

pirms 9 gadiem, 2011.01.22 16:44

Fans

Es varēšu nopirkt e-talonu Gulbenē un izmantot Rīgā? Ja tā, tad viss ir riekstā, nebūs jāstāv tajā garajā rindā pie AO Narvesena!

pirms 9 gadiem, 2011.01.22 15:59

Tagad šoferis reizēm neiedod biļeti toties visi samaksā par braukšanu. Kurš tad vēlāk kontrolēs, vai es to savu talonu novelku vai nē.. bet labi vien būs, es varēšu kādu braucienu ietaupīt, vai vismaz kādu pieturu pabraukt par brīvu.

pirms 9 gadiem, 2011.01.22 15:38

Priekš kam automāatiksi jāsaskaita, cik pasažieru autobusā. Tak redzams uzreiz bez skaitīšanas, ka brauc tikai kādi 4-6. Visi lauki izmiruši, nav kas brauc. Nav ko riet te. Tā taču domā visā Latvijā nevis Gulbenē. Bet nu neredzu jēgu gan šim pasākumam.

pirms 9 gadiem, 2011.01.21 23:26

www

kaut kads murgs un brinamies ka naudas nav kur tad ir tie taupibas laiki cik tad izmaksa konduktori kas tirgotu biletes un kas maksas nodoklus un cik izmaksas elektroniskas iekartas un vinu uzturesana

pirms 9 gadiem, 2011.01.21 21:31

kukainis

...bija Nikolajs, bija kārtība....tagad bardaks tajā domē.....vadītāja arī vāja....tai Sandrai visi......virsū, nav tāda kārtīga vadītāja ar savu vārdu.....un kā tā Saulīte tur podus gāž.....kā tā tur tika....????????????????

pirms 9 gadiem, 2011.01.21 20:56

Jums tik ap*** pašu Stepanovu kungu uz ''oranžos''. Kas jums ir? Nepatīk, nedzīvo, nav mana problēma.

pirms 9 gadiem, 2011.01.21 19:13

piekritu

Vo,vo tagad iet krietni trakak neka stepanova laika!

pirms 9 gadiem, 2011.01.21 19:07

pasazieris

Biezaa Gulbene...vai tad naudu nav kur likt...
Neviens jau nezakatu Stjopu ja pats nebuutu ta izceelies:D

pirms 9 gadiem, 2011.01.21 19:02

BUMBIERIM

A Jums nav apriebies aiztkt Nikolaju,Cik ilgi var zākāties???Paskataties labāk kas notiek tagad.

pirms 9 gadiem, 2011.01.21 18:46

Vietējās ziņas