Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī Gulbenes novada pašvaldība atbalsta Likteņdārza Lielā kalna veidošanu 8

Latvijas pašvaldības ir aicinātas piedalīties Liteņdārza Lielā kalna veidošanā, sagādājot grunti, informē aģentūra Leta.

Šo iniciatīvu jau atbalstījusi arī Gulbenes novada pašvaldība. Ir vietējās varas, kas aicinājumam neatsaucās un grunti sagādāt neplāno. Piemēram, septembra sēdē atteikt Kokneses fondam lēmuši Ādažu novada domes deputāti.

Kokneses fonda valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa stāsta, ka 2015.gadā Likteņdārza idejas īstenotāji sākuši 12,5 metru augsta Likteņdārza Lielā kalna uzbēršanu. Vienu tā pusi paredzēts apstādīt ar kokiem, otru apsēt ar Latvijas lauku puķēm. Kalnu varēs sasniegt pa gājēju taku, un tā virsotne būs skatu platforma uz Daugavu un dārza ainavu.

"Kalna uzbēršanai nepieciešami 169 160 kubikmetri dažādas struktūras grunts. Apmēram trešo daļu no nepieciešamā grunts Likteņdārza atbalstītāji jau ir saveduši, tai skaitā akcijas "Top Latvijas Likteņdārzs!" laikā. Lai sagādātu atlikušo kalnam nepieciešamo materiālu, Kokneses fonds šogad Latvijas Pašvaldību savienības kongresā vērsās pie Latvijas pašvaldībām ar aicinājumu piedalīties materiāla sagādē, atvedot vismaz vienu kravu jebkuras grunts no katras Latvijas pašvaldības," skaidro V.Auziņa.

Iepriekš pašvaldības stādījušas Likteņdārzā ozolus, veltot tos savu pilsētu un novadu politiski represēto piemiņai. Pašlaik iestādīti 40 šādi koki. Kokneses fonda vadītāja uzsvēra, ka pašvaldības arī pastāvīgi atbalsta ar transportu tās grupas, kas dodas uz Likteņdārzu.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

vēlētājs

Kā tieši Gulbenes novada pašvaldība atbalstīja šo iniciatīvu pretstatā bagātajai Ādažu novada pašvaldībai? Vai tagad, dažādu izdevumu samazināšanas laikā, tas tiešām bija iespējams?

pirms 11 mēnešiem, 2017.10.18 14:34

Brrr

Kārtējo reizi sķiež nodokļu maksātāju naudu.:D:D:D

pirms 11 mēnešiem, 2017.10.18 21:02

vēlētājs

Nav runa par to, žēl vai nē, bet gan par to, ka bagātie pierīgas Ādaži noraida šādu labdarību, bet ne tik rocīgais Gulbenes novads piedalās "labdarībā". Tāpēc vēlamies konkrētību- kas un cik ziedots no novada līdzekļiem, kuru tērēšanu sava novada darbarūķiem tā cenšas ekonomēt jaunā "progresīvā" novada Dome. Rodas arī aizdomas par sava veida liekulību- savējie lai savelk jostas, bet uz āru izliksimies par labumlabajiem patriotiem.

pirms 11 mēnešiem, 2017.10.19 13:22

Gulbis

Grunti no iztīrītajiem notekgrāvjiem var droši vest uz kalnu.

pirms 11 mēnešiem, 2017.10.19 16:26

novada iedzivotajs

jauki, ka atbalsta, bet būtu daudz kolosālāk, ja uzbērtu kādu kravu grants Lizuma ceļam, pa kuru visu laiku tiek apbraukts remontā esošais ceļš. Mašīnai apakša bedrēs karas virsū!!!! Lūdzu nodrošināt normālu braukšanu arī pa tautā tā saucamo "Bērzulejas" ceļu Lizumā. Zobus var izsist. Lai vienu ceļu salabotu, pārējie tagad ir pilnīgi sabojāti. Vismaz kādu grants čupu jau var atļauties tur uzbērt, lai var normāli pārvietoties.

pirms 11 mēnešiem, 2017.10.19 16:50

oskars

Tas ir tikai labi ka novadi palīdz viens otram. Varbūt varētu izbīdīt projektu slēpošanas kalna izveidei Nākotnes ielas estrādes vietā, jo ļoti daudzi Gulbenieši brauc slēpot uz Madonu vai Alūksni.

pirms 11 mēnešiem, 2017.10.20 08:47

Vietējās ziņas