Arī Gulbenes novadā plānota virsmas apstrāde uz valsts autoceļiem ar sliktā tehniskā stāvoklī esošu segumu

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) Vidzemes reģionā, lai uzlabotu mobilitāti un satiksmes drošību, plāno veikt selektīvo vienkārtas virsmas apstrādi uz 21 valsts autoceļa ar asfalta segumu vairāk nekā 70 km garumā. Par to informē LAU Komunikācijas daļas pārstāvis Juris Aksels Cīrulis.

Virsmas apstrāde tiek veikta vienā vai vairākos autoceļa posmos. Selektīvā vienkārtas virsmas apstrāde pagarina autoceļa seguma kalpošanas laiku un uzlabo braukšanas apstākļus autovadītājiem. Darbu rezultātā tiek nodrošināta autoceļa seguma ūdensnecaurlaidība. Darbu izmaksas - vairāk nekā 1,4 milj. eiro.

“Uzlabojot braukšanas apstākļus uz grants autoceļiem, 14 km garumā tiks veikta greiderējamās kārtas atjaunošana. Darbu izmaksas - vairāk nekā 248 tūkst. eiro. Savukārt satiksmes drošības uzlabošanai Vidzemes reģionā tiks novirzīti vairāk nekā 395 tūkst. eiro. Lai uzlabotu pārredzamību autoceļu krustojumos un nodalījuma joslās, tiks veikta zāles, krūmu un to atvašu pļaušana. Asfalta seguma autoceļiem tiks veikta nomaļu uzpildīšana, lai novērstu augstuma starpību starp asfaltu un nomali, līdz ar to uzlabojot satiksmes drošību,” saka J.A.Cīrulis.

Autoceļu uzturēšanas darbiem tiešsaistes režīmā var sekot līdzi VAS “Latvijas Valsts ceļi” mājaslapā, kā arī aplikācijā “Waze”, kurā iespējams arī informēt par valsts autoceļu stāvokli. Tāpat par bīstamām situācijām uz ceļa var informēt arī VAS “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes informācijas centru, zvanot pa diennakts bezmaksas tālruni 8000 5555.

J.A.Cīrulis piebilst, ka LAU veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 km, no tiem 9 129 km autoceļu ir ar melno segumu un 10 989 km ir grants autoceļu, kā arī ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas