Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī Gulbenes novadā slimo ar gripu

Īpaša uzmanība savai veselībai jāpievērš cilvēkiem, kuriem jau ir dažādas saslimšanas
Gulbenes novadā ir pārsniegts gripas epidēmijas slieksnis. Par to "Dzirksteli" informē Latvijas Infektoloģijas centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Skrastiņa.

Slimo arī ar vīrusinfekcijām I.Skrastiņa skaidro, ka ziņas par gripas slimniekiem centram sniedz ģimenes ārsti. Epidēmija tiek pasludināta ja uz 100 000 iedzīvotājiem ir 100 saslimšanas gadījumi. Infektoloģijas centra dati liecina, ka Gulbenes novadā ir 215 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāji, (proti, reģistrēti vairāk nekā 40 gripas slimnieki) un tas divas ar pusi reizes pārsniedz epidēmijas slieksni.


I.Skrastiņa stāsta, ka vēl pagājušajā nedēļā Gulbenes pusē nebija reģistrēt neviens gripas slimnieks. "Tas starp citu ir raksturīgs arī citām pilsētām, kur iepriekš nebija reģistrēti gripas slimnieki, bet šonedēļ jau liels skaits saslimušo," saka I.Skrastiņa.


Ģimenes ārste Ieva Grīnšteine saka, ka viņas praksē ir gripas slimnieki. Ar gripu slimojot gan pieaugušie, gan bērni un pat veselas ģimenes. "Sākumā vairāk slimoja bērni, bet tagad pieaugušie un pieaugušie slimo pat smagāk. Arī ar vīrusinfekcijām slimo, bet to ir mazāk. Vairāk ir tieši gripa," saka I.Grīnšteine.


Tirzas pagasta ģimenes ārste Dace Mūrniece uzsver, ka gripas slimnieki ir, bet to nav ļoti daudz Tirzas pusē, iespējams, tāpēc, ka cilvēku saskarsme šeit ir mazāka un inficēšanās notiek lēnāk. "Esmu vakcinācijas piekritēja, un man diezgan daudz pacientu, kas ir riska grupās, vakcinējas, varbūt tāpēc gripas slimnieku man nav tik ļoti daudz," saka D.Mūrniece un piebilst, ka slimo arī bērni. "Bet laikam temperatūras nav tik augstas un vecāki paši uzņemas atbildību. Kopumā ar vīrusinfekcijām slimo mazāk, bet arī šādi saslimšanas gadījumi ir," norāda ārste.


D.Mūrniece skaidro, ka riska grupām (sirds, astmas, cukura diabēta slimniekiem un citiem, kā arī maziem bērniem) gripas vakcīnai ir kompensācija 50 procenti. "Pusi maksā valsts un pusi pacients. Ja riska grupas pacients ir trūcīga persona, tad viņam vakcīna ir par brīvu. Šobrīd vakcinācija vairs nav aktuāla, jo tiklīdz ir sākusies gripas epidēmija, tā vakcinēties nav nozīmes," uzskata D.Mūrniece.
Savukārt ģimenes ārste Gunta Ezergaile norāda, ka viņas praksē gripas slimnieku nav, bet ir daži vīrusinfekcijas gadījumi, kad cilvēki sūdzas par iesnām, paaugstinātu temperatūru, klepu. "Šādi gadījumi varbūt ir vairāk nekā bija, bet ne ļoti daudz. Ār šādām sūdzībām dienā atnāk trīs cilvēki," saka G.Ezergaile.

 

Jāizvairās apmeklēt pasākumus un lielveikalus

Infektoloģijas centrs atgādina, ja ir parādījušās slimības pazīmes - kaulu laušana, sauss klepus, paaugstināta temperatūra, galvas sāpes, ir jāsazinās ar savu ģimenes ārstu. Īpaša uzmanība savai veselībai būtu jāpievērš cilvēkiem, kuriem jau ir dažādas saslimšanas - cukura diabēts, hroniskas elpceļu un sirds slimības, imunitāti pazeminošas slimības un tamlīdzīgi, jo tas paaugstina saslimšanas risku, kā arī bērniem. Ir jāizvairās no lielu pasākumu un lielveikalu apmeklēšanas. Bieži jāmazgā rokas un jāvēdina telpas.


Saslimstība ar gripu Latvijā pieaugusi vairāk nekā četras reizes, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu un kopumā slimo vairāk nekā 4000 cilvēku, kā rezultātā ir sasniegts epidēmiskais slieksnis - pašreiz gripas vidējais saslimstības rādītājs Latvijā uz 100 000 iedzīvotāju ir 165 gadījumi, liecina valsts aģentūras „Latvijas Infektoloģijas centrs" epidemiologu apkopotā informācija.

 

Laboratoriski apstiprināti 516 gripas saslimšanas gadījumi. Šajā gripas sezonā reģistrēti septiņi nāves gadījumi pacientiem, kam laboratoriski bijusi apstiprināta gripas diagnoze.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas