Arī Gulbenes valsts iestādēs atlaiž darbiniekus

Lai krīzes apstākļos samazinātu izdevumus, valdība ir devusi rīkojumu, ka jāsamazina štata vienības valsts pārvaldes iestādēs. "Dzirkstele" centās noskaidrot, kā tas notiek valsts iestādēs Gulbenē.

Samazina darbiniekus Vidzemes reģionālās Valsts darba inspekcijas Gulbenes sektora vadītājs Aivars Spalva norāda, ka Gulbene sektorā ir samazinātas divas darba vietas.

"Vienu štata vietu samazināja ar 1.oktobri, bet otra samazināšana stāsies spēkā ar 1.novembri. Darbinieks par to jau ir brīdināts. Šo cilvēku darba pienākumi tagad būs jāpilda citiem darbiniekiem. Protams, esmu satraucies par to, cik tas būs produktīvi, ja vēl klāt tagad esošajiem darbiniekiem nāks papildus pienākumi. Darba kvalitāte diemžēl var zust, bet, ja pašreiz ir tāda nostāja no vadības puses, tad mēs neko nevaram izdarīt, jo esam tikai izpildītāji un mums ir jāpilda rīkojumi," skaidro A.Spalva.

Valsts ieņēmumu dienesta Gulbenes nodaļas vadītāja Irēna Rozniece "Dzirkstelei" atzīst, ka arī viņu nodaļā ir notikusi štatu samazināšana.

"Viens cilvēks tika samazināts ar 1.jūliju, un viņa darba pienākumi tika sadalīti citiem. Pašreiz konkrēti par mūsu nodaļu nav zināms, vai kādu vēl samazinās vai ne, bet mūsu reģionā visu laiku pakāpeniski samazina štata vietas gan madoniešiem, gan alūksniešiem. Zinām, ka vēl joprojām līdz gada beigām turpināsies pakāpeniska štatu samazināšana. Mums jau visu laiku ir tāda sistēma, ka darba pienākumus pieliek, bet papildus kaut kādus līdzekļus nedod. Alga paliek nemainīga," stāsta I.Rozniece.

Ļoti izjūt taupības pasākumus

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Gulbenes nodaļas vadītāja Ērika Andževa laikrakstam stāsta, ka štatu samazināšana gan vēl nav notikusi, bet daudz tiek domāts, kā ietaupīt līdzekļus.

"Taupības pasākumus mēs tiešām jūtam. Runājot tieši par mūsu Gulbenes nodaļu, tad gandrīz visu šo gadu gan darbinieku atvaļinājumu laikā, gan slimības laikā nodaļas darbinieki aizvietoja cits citu bez jebkādām piemaksām. Šinī gadā neesam saņēmuši arī prēmijas un arī turpmāk mums neko nesola. Ar papīriem, kancelejas precēm visur citur, cik vien, varam cenšamies ietaupīt. Mūsu kolektīvs ir neliels, samazināt nav ko, bet ir doma visā aģentūrā, ne tikai mūsu nodaļā, ar janvāri no štatiem izņemt apkopējus un šo pakalpojumu pirkt no firmas. Līgums būs centralizēts, un es neņemos spriest, vai tas būtu lētāk vai ne," saka Ē.Andževa.

Lieku darbinieku nav

Ceļu satiksmes drošības direkcijas Gulbenes rajona nodaļas priekšnieks Ivars Rikveilis "Dzirkstelei" stāsta, ka tieši Gulbenes nodaļu nav skārusi štatu samazināšanas problēma, kaut gan citās nodaļās tā ir notikusi.

"Mums lieku darbinieku nav. Pēdējā štatu samazināšana pie mums notika 1996.gadā," norāda I.Rikveilis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas