Arī gulbenieši var piedalīties akcijā “Zvaigzne Austrumos” – mīlestība kurpju kastē

Pateicoties atsaucīgiem cilvēkiem Latvijā, vairāku gadu laikā labdarības akcijā “Zvaigzne Austrumos” ir iepriecināti vairāk nekā 18 000 bēgļu bērnu pasaules karstajos punktos.
Pasaulē ir vairāk nekā 10 miljoni bērnu, kas karadarbības dēļ palikuši bez mājām un liela daļa arī bez vecākiem, tāpēc jau sesto gadu pēc kārtas biedrība „Baltic Global Initiative” aicina sarūpēt īpaši pārdomātas dāvaniņas, kas varētu iepriecināt šos bērnus. Veids, kā to izdarīt, ir ļoti vienkāršs un praktisks – ir jāpiepilda kurpju kaste ar atbilstošām bērniem noderīgām lietām un līdz 9.decembrim jānogādā kādā no dāvanu pieņemšanas punktiem Latvijā.
Akcijas organizētāji ir pateicīgi arī Gulbenes iedzīvotājiem, kas iepriekšējos gados ir atsaukušies un sarūpējuši vairākas piepildītas kurpju kastes.

Katram bērnam - savu mīļmantiņu
Labdarības akcijas “Zvaigzne Austrumos” idejas autors ir Madonas baptistu draudzes mācītājs Pēteris Eisāns, kurš pats ik gadu dodas uz šīm bēgļu nometnēm un kopā ar komandu izdala Latvijas iedzīvotāju sarūpētās dāvanas. Viņš uzsver, ka bērni visā pasaulē ir bērni, un šīs dāvaniņas ir kaut neliela, tomēr iespēja šiem bērniem ļaut izjust bērnību, neņemot vērā sarežģītos apstākļus.
“Skarbā patiesība ir tāda, ka bēgļiem visbiežāk ir jābēg pāris stundu laikā. Paņemt līdzi var tikai pašu nepieciešamāko un to, ko var panest. Starp lietām, kas ātrumā paņemtas līdzi, visbiežāk nav tieši bērnu rotaļlietu vai mīļmantiņu. Tas nozīmē, ka, nonākot citā zemē, kura sniedz patvērumu, šiem bērniem nav līdzi nekā no viņu bērnības,” stāsta P.Eisāns.
Akcijā katrs var izvēlēties bērna dzimumu un vecuma grupu, kam vēlas sagatavot šādu kasti. Sarūpētās dāvanas nonāks pie bērniem, kuri patvērumu raduši Jordānijā, pie Sudānas konfliktā cietušajiem bērniem Ēģiptē un Gruzijas - Krievijas konfliktā cietušajiem bērniem.

Cietušie Tuvajos Austrumos neatstāj vienaldzīgu
P.Eisāns atceras 2014.gadu, kad internetā skatījies ziņas par asajiem konfliktiem Tuvajos Austrumos. “Ieraudzīju vienu bildi, kur tēvs nesa rokās savu nogalināto meitu. Es sapratu, ka visas manas problēmas ir niecīgas, salīdzinot ar to, ko pārdzīvo šis tēvs. Tajā brīdī sev apsolīju, ka es darīšu kaut ko, kas varētu nedaudz prieka ienest šo cilvēku dzīvē,” viņš atceras.
Latvijas piemēram seko arī Igaunijas un Lietuvas iedzīvotāji, kas pēdējos gados ir devuši ievērojamu artavu, lai piepildīto kurpju kastīšu skaits būtu arvien lielāks. Piecu gadu laikā sasniegto ciparu - 18 000 piepildītas kurpju kastes – P.Eisāns redz kā labu rezultātu, kas parāda, ka mums apkārt ir patiešām dāsni un atsaucīgi cilvēki. Kastes ir piepildījuši bērnudārzi, skolas, uzņēmumi, kolektīvi, draudzes un neskaitāmas privātpersonas.

Kādēļ palīdzēt kādam ārpus Latvijas?
“Ja tēvs, kuram pašam mājās ir bērni, ieraudzīs upē slīkstam citu bērnu, viņš taču palīdzēs šim it kā svešajam, vai ne?” saka P.Eisāns un atzīst, ka tie, kas piedalās šajā akcijā, visbiežāk arī nekad neatsaka palīdzību tam, kurš ir rokas stiepiena attālumā tepat. “Došanas - saņemšanas priekam nav tautību, rasu un reliģiskās robežas. Tur pazūd “mēs” un “viņi” vai “svešie” robežšķirtne. Pār Tuvo Austrumu debesīm, kas ir pilnas ar kara dārdiem un bezcerību, šī ir iespēja dāvāt prieku tiem, kuriem ir nolaupīta bērnība,” uzskata akcijas organizatori un aicina domāt par to, ka tas, kas šeit, Latvijā, var šķist pašsaprotams, bērniem, kas gājuši cauri kara šausmām, var būt nenovērtējams gaismas un cerības stars.


Uzziņai

Vairāk informācijas par iespēju piedalīties akcijā un lietām, ko drīkst ievietot kurpju kastē – “Zvaigzneaustrumos.lv” vai akcijas “Facebook” lapā. Par to, kur var nodot Gulbenes novadā piepildītās kurpju kastes, var uzzināt pa tālruni 28672762.

Biedrība “Baltic Global Initiative” Latvijā kopš 2014. gada īsteno labdarības akciju “Zvaigzne Austrumos”, kā arī vairākus citus labdarības projektus, sniedzot gan humāno, gan medicīnisko palīdzību karā cietušajiem. Piesaistot nozares speciālistus, Tuvajos Austrumos vadītas gan mūzikas terapijas nodarbības bēgļu bērnu skolās, gan cilvēkiem, kuri karā zaudējuši kāju, tikušas dāvātas protēzes, lai viņi varētu atgūt spēju staigāt.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas