Arī krīzes laikā ugunsdzēsēji atsauksies uz visiem palīgā saucieniem

Vijārs Griķis cer, ka cilvēkiem tiks vienmēr sniegta palīdzība, ja tā būs nepieciešama
Finansējuma samazināšanas dēļ Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir nonācis grūtā situācijā. Dienesta vadība spriež, ka būs krietni jāizvērtē, vai šopavasar dzēst, piemēram, mazāk nozīmīgus kūlas ugunsgrēkus, taču, ja valdība lemšot par vēl lielāku līdzekļu samazinājumu, dienests būs jālikvidē, atstājot vien dažus depo lielākajās pilsētās.

Gulbenes brigādes komandieris Vijārs Griķis norāda, ka, viņaprāt, vēl kaut ko ietaupīt vairs nav iespējams.

 

Samazinātas divas štata vienības

"Darbiniekiem jau pirms tam krietni tika samazinātas algas. Ja tās tiks mazinātas vēl, ugunsdzēsēji saņems mazāku algu nekā apkopējs. Nācās samazināt arī divas štata vienības, šobrīd mums ir palikuši 39 darbinieki. Ja ir nepieciešams, visi, izņemot apkopēju un kurinātāju, braucam gan uz ugunsgrēkiem, gan arī uz dažādiem negadījumiem," saka V.Griķis.

 

Viņš atklāj, ka, ņemot vērā algu samazinājumu, starp darbiniekiem, protams, ir dzirdētas runas par iespēju meklēt citu darbu, taču cilvēki arī apzinās, ka citu darbu šobrīd būs grūti atrast.

 

Sadarbojas ar brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem

V.Griķis vērtē, ka šobrīd Gulbenes brigāde ir pietiekami labi aprīkota - nupat tika arī saņemtas divas jaunas automašīnas, taču, iespējams, pavisam drīz varētu sākties problēmas ar degvielu.

 

"Pašreiz degviela vēl ir un kādam laikam tās pietiks, bet, ja nebūs finansējuma, var pienākt arī brīdis, kad degvielas vienkārši nebūs un mēs fiziski nevarēsim izbraukt uz izsaukumiem," saka V.Griķis.

 

Viņš piebilst, ka pagaidām jau nu gan ugunsdzēsēji centīsies doties uz visiem izsaukumiem, protams, tos izvērtējot.

 

"Ļoti labi, ka mūsu rajonā vairākos pagastos ir arī brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas. Mums vienmēr ir notikusi sadarbība. Runājot, piemēram, par kūlas ugunsgrēkiem, ja kādā pagastā tas izceļas, vispirms tiek ziņots brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem. Ja viņi nevar tikt galā pašu spēkiem, tad mēs dodamies palīgā. Protams, ja ugunsgrēks apdraud ēkas un cilvēku dzīvības, mūsu brigādes darbinieki uzreiz steidzas uz notikuma vietu. Mūsu rajonā tā ir bijis vienmēr - arī tajos gados, kad par krīzi vēl neviens nerunāja," norāda Gulbenes brigādes komandieris.

 

V.Griķis cer, ka Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests pastāvēs vienmēr un cilvēkiem vienmēr tiks sniegta palīdzība, ja tā būs nepieciešama.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas