Arī mūsu pusē deg meži

Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā septiņu dienu laikā ir reģistrēti 20 meža ugunsgrēki, kuros kopumā meži jau ir izdeguši gandrīz 9 hektāru platībā, informē Ziemeļaustrumu virsmežniecības Medību un uguns apsardzības daļas vadītājs Laimonis Kļaviņš.

L.Kļaviņš norāda, ka meža ugunsgrēku izcelšanās galvenais cēlonis ir cilvēku neapdomīgā rīcība ar uguni.

"Cilvēki joprojām dedzina kūlu, taču pie šāda vēja un karstuma uguns izplatās ļoti ātri. Viss ir ļoti izkaltis, un laika apstākļi ir tādi, ka jādomā, vai kaut kur dedzināt pat visniecīgāko atkritumu kaudzīti. Domāju, ka labāk būtu pagaidīt kādu nedēļu, kamēr uzlīs lietus, un tad paveikt šos darbus," saka L.Kļaviņš, piebilstot, ka diemžēl jāsaskaras ar to, ka cilvēki neapzinās savas rīcības sekas.

Lielākais meža ugunsgrēks mūsu pusē ir bijis 27.aprīlī Lizuma mežniecībā, Tirzas pagasta teritorijā, kur izdeguši 4,2 hektāri.

"Visnepatīkamākā situācija, ja ir degušas jaunaudzes. Tajās pēc ugunsgrēka parasti gandrīz viss ir jāstāda no jauna. Ir ieguldīta nauda, laiks un darbs - un viss ir jāsāk no jauna," secina L.Kļaviņš.

Jāpiebilst, ka pagājušajā gadā kopumā Ziemeļaustrumu virsmežniecības teritorijā tika reģistrēti 26 ugunsgrēki un izdega 9,3 hektāri.

No pirmdienas Valsts meža dienests visā valsts teritorijā ir noteicis meža ugunsnedrošo laikposmu.


Lai mazinātu meža ugunsgrēku izcelšanās iespējas, visiem iedzīvotājiem no šodienas, uzturoties mežā, ir noteikti aizliegumi un ierobežojumi, par kuru neievērošanu var piemērot administratīvo, civiltiesisko un kriminālatbildību.


Uzturoties mežos un purvos, aizliegts nomest degošus sērkociņus, izsmēķus vai citus gruzdošus priekšmetus, kurināt ugunskurus, izņemot atbilstoši ierīkotās vietās, atstāt ugunskurus bez uzraudzības, dedzināt sadzīves atkritumus un ciršanas atliekas, braukt ar mehāniskiem transportlīdzekļiem pa mežu un purviem ārpus ceļiem, ekspluatēt uz meža ceļiem transportlīdzekļus un citus mehānismus bez dzirksteļu slāpētājiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas