Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī novada simbolika jālieto atbildīgi

Kopš 1.janvāra ir spēkā stājušies Valsts prezidenta Andra Bērziņa rosinātie un Saeimas apstiprinātie grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas nosaka lielāku soda naudu pārkāpējiem valsts, novadu un pašvaldību simbolikas izmantošanā.

Tagad likums pēc vienotiem principiem nosaka atbildību par valsts ģerboņa, Vidzemes, Latgales, Kurzemes vai Zemgales ģerboņa vai ģerboņu reģistrā reģistrēta pašvaldības ģerboņa lietošanas noteikumu pārkāpšanu. Par neatļauto šo simbolu lietošanu (piemēram, par suvenīru izgatavošanu, kuros iekļauta šī simbolika bez iepriekšējas saskaņošanas) līdzšinējo 20 latu soda naudas vietā fiziskajai personai paredzēts naudas sods līdz 100 latiem, bet juridiskajai personai vai valsts vai pašvaldības iestādes vadītājam - līdz 200 latiem.
 

Gulbenes novada pašvaldības saistošie noteikumi paredz, ka novada ģerboni, kurā uz sarkana fona attēloti trīs peldoši gulbji, kā arī novada sudrabzaļo karogu ar novada ģerboni vidū drīkst izmantot komerciālos nolūkos, kā arī noformējumā tikai ar novada licencēšanas komisijas atļauju, izņemot gadījumus, kad simboliku atveido ierobežotā apjomā bezpeļņas nolūkos, piemēram, personiskām vajadzībām, mācību nolūkos, bibliotēkās, muzejos un arhīvos, kā arī informatīviem mērķiem, piemēram, veidojot tādu aktuālo notikumu apskatu, kurā izmantota simbolika.

 

Atļaujas saņemšanai par Gulbenes novada simbolikas izmantošanu komerciālos nolūkos pašvaldībā jāvēršas ar iesniegumu.

 

Parasti Gulbenes novada simbolikas izgatavošanas atļauja komerciāliem mērķiem tiek izsniegta uz vienu gadu.

 

Pieņemtās izmaiņas Administratīvo pārkāpumu kodeksā nosaka arī atbildību par necieņas izrādīšanu ģerboņiem, kas iekļauti valsts simbolu kopumā, palielinot naudas sodu par necieņas izrādīšanu valsts simboliem un nosakot maksimālo soda apmēru 500 latus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas