Arī Stāmerienā pasts strādās tikai stundu 9

“Dzirkstele” saņēma telefona zvanu no Kāda Stāmerienas pagasta iedzīvotāja "Dzirkstelei' satraukta zvanīja, ka Stāmerienā plāno slēgt pasta nodaļu.

“Latvijas Pasta” ārējo komunikāciju vadītāja Gundega Vārpa “Dzirksteli” informē, ka pasta nodaļa Stāmerienā netiks slēgta, taču, ņemot vērā zemo pasta pakalpojumu pieprasījuma līmeni, no 12.februāra ir plānotas izmaiņas.

G.Vārpa skaidro, ka Latvijā darbojas dažādas pasta pakalpojumu sniegšanas formas – atkarībā no konkrētās teritorijas iedzīvotāju skaita, pasta pakalpojumu izmantošanas apjoma un patērētāju paradumiem pakalpojumi tiek sniegti pilna spektra pasta nodaļā vai atbilstoši tam, cik pakalpojumi ir pieprasīti.

“Pasta pakalpojumu pieprasījums Stāmerienā diemžēl ir nepietiekams pilna spektra pasta nodaļas uzturēšanai, jo rada zaudējumus “Latvijas Pastam”, kam kā valsts uzņēmumam ir īpaši jārūpējas par līdzekļu lietderīgu izmantošanu. Stāmerienas pasta nodaļā vidēji dienā tiek noformēti tikai astoņi pasta sūtījumi, radot ikgadējos zaudējumus “Latvijas Pastam” vairāk nekā 10 000 eiro,” skaidro G.Vārpa.


No 12.februāra Stāmerienā visi pasta pakalpojumi darbdienās no pulksten 9.30 līdz 10.30 tiks sniegti Stāmerienas  pagasta pārvaldē vai arī iedzīvotāji varēs izvēlēties tos saņemt pie pastnieka savā dzīvesvietā.

Stāmerienas pagasta pārvaldes vadītājs Ainārs Brezinskis “Dzirkstelei” saka, ka ir vairāki varianti, kurā telpā pagasta pārvaldē tiks sniegti pasta pakalpojumi, bet vēl līdz galam nav izvērtēts, kurš būs tas labākais variants.

“Cilvēki maksā maksājumus, saņem pensijas, daudzi brauca no Kalnienas ar autobusu vai no Naglenes puses atbrauca, tajā vietā pasta nodaļa bija izdevīgi. Tagad, ja būs pagasta pārvaldē, daudziem būs apgrūtināta nokļūšana. Manā skatījumā, agri vai vēlu šis pasākums “nomirs” pavisam,” domā A.Brezinskis.

G.Vārpa gan mierina, ka visi pakalpojumi būs pieejami. Ar pastnieka starpniecību Stāmerienas iedzīvotājiem iespējams saņemt arī skaidras naudas izmaksu no PNS konta. Šo pakalpojumu iespējams pieteikt pa tālruni 27892759, 67008001 vai 27008001. Pārējos pastnieka pakalpojumus savā dzīvesvietā Stāmerienas iedzīvotāji varēs pieteikt pa tālruni 23280894.

Piebilstams, ka savulaik pasta nodaļas galvenokārt atradās atsevišķās ēkās, kas piederēja pašam “Latvijas Pastam”, tagad tās pārsvarā atrodas pašvaldības ēkās.  Kopumā Gulbenes novada teritorijā “Latvijas Pasts” no novada pašvaldības nomā telpas septiņām pasta nodaļām: Galgauskas, Druvienas, Jaungulbenes, Litenes, Lizuma, Rankas, Tirzas. No 12.februāra - arī Stāmerienā. 

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Aija

Kā tik visu likvidēt!!! Un vēl saka, ejiet dzīvot uz laukiem. Ja jau mums neko nevajag,tad dzīvojam kaut meža vidū. Bet ja nopietni,tad pagasta grāmatvedis var pildīt arī pasta pienākumus,jo viņiem tagad daudz kas ir noņemts,ko dara domē. Citādi,kad aizej,kafija vien smaržo un liekas,kā tikai traucē.

pirms 2 gadiem, 2019.02.04 09:17

beidzot brīvība

Bīnumzeme, neko vairs nevajag, nekas vairs nav izdevīgi, paliks tikai nabagmājas. Sapnis piepildījies - pastalās, B R Ī V Ā Latvijā, no visa brīvs.

pirms 2 gadiem, 2019.02.04 10:56

Pilsone

Protams, situācija nav normāla!
Ir jāsaprot cilvēki, ka tā pasta nodaļas esamība daudz ko atrisināja, un tagad arvien viss pazūd.
Tik tālu esam tikuši...

pirms 2 gadiem, 2019.02.04 17:14

Labi gan

Labi gan,ka pilsētas dome ir pelnītājs ar tik lielām algām.

pirms 2 gadiem, 2019.02.04 17:30

La La La

Tā, un tagad iedomājamies skolotāju, kam 9.30-10.30 vienmēr stundas. Paciņu vai bandroli nosūtīt- vairs nekad dzīvē...

pirms 2 gadiem, 2019.02.04 19:28

!

nu kurš tad vairs pakas sūta caur pastu-
DPD kurjeri piebrauc pie mājas ...

pirms 2 gadiem, 2019.02.04 21:34

Ilze

Aizies postā atkal sena , skaista Stāmerienas ēka , tā pamazām nevienas senās ēkas vairs nebūs un Stāmeriena vairs nebūs Stāmeriena , bet Vecstāmerienas piedēklis . Līdz šim brīdim nesaprotu , kāpēc padomju laikā celto daudzdzīvokļu māju kopumu nosauca par Vecstāmerienu , jo īstā vecā Stāmeriena ir ar senajām ēkām. Palasiet Periodika .lv

pirms 2 gadiem, 2019.02.04 23:43

Vietējās ziņas