Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī Tirzas, Litenes un Lejasciema pagastos realizēs ūdenssaimniecības sistēmas rekonstrukcijas projektus

Gulbenes novada Tirzas, Litenes un Lejasciema pagastos tuvākajā laikā plānots realizēt ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstības projektus, aģentūru LETA informēja Gulbenes novada domes projektu vadītāja Daiga Muktupāvela.

Litenes pagastā īstenotajā projektā paredzēts veikt jauna dziļurbuma izbūvi, tamponēt artēziskos urbumus "Centrs" un "Staļļi", izbūvēt jaunu ūdens atdzelžošanas staciju, rekonstruēt esošo 856 metrus garo ūdensapgādes tīklu, izbūvēt jaunu 235 metrus garu ūdensapgādes cauruļvadu, rekonstruēt esošos kanalizācijas tīklus 570 metru garumā, izbūvēt jaunus kanalizācijas tīklus 1370 metru garumā un izbūvēt divas jaunas kanalizācijas sūkņu stacijas, pastāstīja Muktupāvela.

Pēc viņas teiktā, projekta rezultātā Litenes pagastā tiks uzlabota dzeramā ūdens kvalitāte un samazināts ar notekūdeņiem vidē ienestais piesārņojums kā arī kopumā uzlaboti ūdenssaimniecības pakalpojumi iedzīvotājiem.

Šobrīd projektā tiekot izstrādāts tehniskais projekts. Pēc Muktupāvelas teiktā, būvdarbu iepirkumu konkurss paredzēts februārī, bet būvdarbi aprīlī, kad būs zināmi iepirkuma rezultāti un noslēgts līgums par būvdarbu veikšanu, savukārt projekta kopējais realizācijas tēriņš ir no šī gada 16.septembra līdz 2014.gada 15.jūnijami.

Projekta kopējās izmaksas ir 425 138 latu, no kuriem attiecināmās izmaksas ir 351 354 lati, bet neattiecināmās - 351 354 lati. Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums projektam ir 298 650 latu, bet Gulbenes novada domes līdzfinansējums - 126 487 latu apmērā.

Savukārt Tirzas pagasta Tirzas ciemā īstenotajā projektā paredzēts izbūvēt jaunus ūdensapgādes tīklus 176 metru garumā un veikt jaunu bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izbūvi. Paredzēts arī rekonstruēt esošos pašteces kanalizācijas tīklus 182 metru garumā, izbūvēt jaunus 280 metrus garus kanalizācijas tīklus un jaunu kanalizācijas sūkņu staciju.

Kā pastāstīja Muktupāvela, patlaban projektā tiekot veikta tehniskā projekta izstrāde. Kopējais projekta realizācijas termiņš plānots no šī gada 9.septembra līdz 2014.gada 8.decembrim, kopumā 15 mēneši.

Projekta kopējās izmaksas ir 145 616 latu apmērā, no kuriem ERAF līdzfinansējums projektam ir 102 292 lati, bet Gulbenes novada pašvaldības līdzfinansējums ir 43 323 lati.

Savukārt Lejasciemā īstenotajā projektā līdz 2014.gada aprīlim plānots rekonstruēt esošos 370 metrus garos ūdensapgādes tīklus, izbūvēt jaunu 715 metrus garu ūdensapgādes tīklu, rekonstruēt 460 metru garo esošo kanalizācijas tīklu, kā arī izbūvēt jaunu 1180 metru garu kanalizācijas tīklu un jaunu kanalizācijas sūkņu staciju.

Patlaban, pēc Muktupāvelas teiktā, projektā tiekot veikta tehniskā projekta izstrāde. Kopumā projekta plānotās izmaksas ir 305 287 lati, no kuriem ERAF finansējums ir 214 451 latu apmērā, bet Gulbenes novada pašvaldības līdzfinansējums ir 90 836

LETA jau ziņoja, ka ūdenssaimniecības sistēmu par 417 563 latiem līdz 2014.gada augustam plānots rekonstruēt arī Gulbenes novada Lizuma pagastā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas