Arī Zemessardzes 25.kājnieku bataljons piedalīsies mācībās Alūksnes novadā

Piektdien, 24. janvārī, Alūksnes novada “Meža Strautiņos” vairāk nekā 80 jaunie zemessargi sāks zemessargu militāro pamatmācību neintensīvās mācības, ko organizē Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde. Par to informē Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes sabiedrisko attiecību speciāliste Laima Ķevere.

"Mācības sāks zemessargi no visiem Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes bataljoniem – 22., 25., 27., 31. kājnieku un 54. inženiertehniskā bataljona. Tajā zemessargi apgūs militārās pamatiemaņas sešos mācību blokos, ilgākā laika periodā nedēļu nogalēs zemessargi uz mācībām ieradīsies piektdienu vakaros un apgūs nepieciešamās zināšanas līdz svētdienu vakariem, lai pēc kursa apguves sekmīgi veiktu zemessarga uzdevumus savos bataljonos. Mācību noslēgums plānots 5. aprīlī. Kursu laikā zemessargi apgūs lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas mācību un citas prasmes. Zemessargiem būs arī iespēja uzlabot fizisko sagatavotību,"stāsta L.Ķevere.

Šāda veida mācības, kad vienlaikus neintensīvajās mācībās militārās iemaņas apgūst visu piecu Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes bataljonu jaunie zemessargi, brigāde īsteno pirmo reizi.

“Šādā veidā mēs zemessargiem dažādojam iespējas apgūt pamatmācību. Brigādes štābs ir vadošais neintensīvās pamatapmācības organizēšanā, tādējādi atvieglojot bataljonu iesaisti un ļaujot vairāk koncentrēties uz speciālistu un komandējošā sastāva apmācību,” saka Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš.

Pamatmācību kurss ir obligāta prasība ikvienam zemessargam. "To iespējams apgūt divos veidos – brīvdienās vairāku mēnešu garumā vai vienkopus trīs nedēļu nometnē. Pēc pamatmācību kursa sekmīgas beigšanas zemessargi var apgūt dažādas specialitātes, piemēram, ložmetējnieks, izlūks, karavīrs glābējs un citas. Ja zemessargs vēlas apgūt vadības prasmes un iegūt augstāku dienesta pakāpi, viņš var mācīties jaunākā instruktora un citos kursos," norāda L.Ķevere.

Piebilstams, ka Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde dibināta 1992. gada 30. jūnij. Tās pakļautībā ir četri kājnieku bataljoni un viens inženiertehniskais bataljons. Brigādes komandieris kopš 2017.gada 21.februāra ir pulkvedis Mareks Ozoliņš.

L.Ķevere iedzīvotājus brīdina, ka mācību laikā Alūksnes novada “Meža Strautiņos” plānota īslaicīga militārās tehnikas un personāla pārvietošanās, tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi – būs dzirdams šāvienu troksnis un vietām redzami dūmi. "Atgādinām, ka mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību," saka L.Ķevere.


Piebilstams, ka zemessardzē uzņem 18–55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811.

Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas