Ārkārtas domes sēde nenotiek 15

Šodien ieplānotā ārkārtas Gulbenes novada domes sēde nenotika nepietiekamā kvoruma dēļ - uz sēdi ieradās mazāk nekā puse deputātu (tikai astoņi). Pietrūka viena deputāta, lai sēde varētu notikt. Domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa paziņoja, ka atkārtoti ārkārtas domes sēdi sasauc piektdien, 11.martā, pulksten 9.00.

"Ja deputāti neieradīsies arī uz otro sēdi, uz trešo viņus vairs neaicināsim," ar melnā humora piedevu puspajojam sacīja domes priekšsēdētājas vietnieks Dainis Švika.

 

S.Daudziņa lūdz domes Juridiskās un pesonālvadības nodaļas vadītāju Vitu Kravali komentēt šo izteikumu. Viņa sacīja, ka no deputātu rindām personu var atskaitīt ar domes lēmuma palīdzību, ja cilvēks neattaisnoti nav ieradies uz trim domes sēdēm pēc kārtas.

 

Baumas par boikotu

Tā kā uz domes sēdi bija ieradies prāvs pulciņš klausītāju - domes darbinieki, kā arī pilsētas un pagastu pārvalžu vadītāji -, viņu starpā izskanēja komentāri un tika paustas aizdomas, vai tikai Stāmerienas deputāti nav iestudējuši boikotu, jo domes sēdē bija plānots vēlreiz izsvērt aptuveni miljons latu vērto Stāmerienas sporta halles ieceri. Klātesošie arī neatcerējās citu līdzīgu gadījumu, kad nepietiekama kvoruma dēļ nebūtu notikusi Gulbenes novada domes sēde.

 

"Dzirkstele" novēroja, ka uz ārkārtas domes sēdi ceturtdien ieradušies bija deputāti, kuri strādā domes vadošajos amatos - S.Daudziņa, D.Švika, Attīstības un īpašumu nodaļas vadītāja Saulcerīte Indričeva, Sociālās un veselības nodaļas vadītājs Jānis Antaņevičs, kā arī četri deputāti, kas neieņem vadošos amatus domē, - Guntis Blūms, Stanislavs Gžibovskis, Ilze Mezīte un Alda Alberte.

 

S.Daudziņa informēja "Dzirksteli", ka attaisnojoša neierašanos uz domes sēdi, viņasprāt, ir attiecināma uz deputātiem Ivaru Kupču, Māri Raģeli, Jāni Nagli un Valti Kraukli, jo viņi ir piezvanījuši domes priekšsēdētājai un ziņojuši, ka neieradīsies katrs savu objektīvu iemeslu dēļ. Par deputātu Nikolaja Stepanova, Dzintara Poļaka, Raita Apalupa, Intara Liepiņa un Normunda Audziša neierašanās iemesliem S.Daudziņa nebija informēta.

 

Deputāti skaidro neierašanos

"Dzirkstele" ceturtdienas rītā mēģināja sazināties ar vairākiem deputātiem, kas nebija ieradušies uz ceturtdienas ārkārtas domes sēdi. R.Apalups, skaidroja, ka ir saslimis un tāpēc nevarēja ierasties. Viņš kategoriski noraidīja aizdomas par speciālu boikotu. I.Liepiņš skaidroja, ka jau iepriekš kolēģiem bija darījis zināmu, ka šajā dienā nebūs novadā. Viņaprāt, domes priekšsēdētāja nav ieklausījusies deputāta argumentos, ka ceturtdien vairāki deputāti plānoja izbraukt no novada. D.Poļaks uz "Dzirksteles" mobilā tālruņa zvanu neatbildēja. N.Stepanova tālrunis bija izslēgts.

 

V.Kravale saka, ka deputātiem par ceturtdienas ārkārtas domes sēdi tika ziņots laikus. 8.martā visiem deputātiem tikusi izsūtīta e-pasta vēstule par ārkārtas domes sēdes sasaukšanu 10.martā pulksten 9.00. 9.martā deputātiem elektroniski nosūtīta arī sēdes darba kārtība, kā arī vakarā vēl katram deputātam uz mobilo tālruni nosūtīta īsziņa ar atgādinājumu par sasaukto domes sēdi.

 

Ja kvoruma nebūs arī piektdien?

V.Kravale skaidro, kas notiks, ka kvoruma nebūs arī ārkārtas domes sēdē 11.martā. "Tad domes priekšsēdētājai par šo situāciju būs jāziņo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai. Priekšsēdētāja izziņos nākamo ārkārtas domes sēdes dienu," stāsta V.Kravale. Trešā ārkārtas domes sēde var tikt sasaukta arī sestdienā vai svētdienā.

 

V.Kravale arī uzsver, ka viņa kā juriste uzskata, ka deputātam ir jāspēj pierādīt, ka viņš uz domes sēdi nav ieradies attaisnojošu iemeslu dēļ. Par pierādījumu var kalpot darba nespējas lapa vai dokumentāls pierādījums par norīkojumu darba izbraukumam pamatdarbavietā.

 

"Ja kāds grib pārmest, ka ārkārtas domes sēžu ir par daudz, jāsaprot, ka bez pamata tās netiek sasauktas. Vienmēr runa ir par termiņiem, kuru dēļ steidzami jāsasauc ārkārtas sēde, vai arī nepieciešamas deputātu balsojums, lai jautājums iegūtu tālāko virzību," saka V.Kravale. Viņa uzsver, ka ārkārtas domes sēdes lielākoties tiek sasauktas saistībā ar projektiem un to finansējumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Aloizs

oranzais zaglis stepanovs sava elemnta, noteikti apspriedas tai laika ar adamovicu ka sadalit Stamerienas halles celtniecis naudu pa savam kabatam

pirms 9 gadiem, 2011.03.20 11:35

bezzobaina vadība.ierindas deputāteļi kā grib tā dara!

pirms 9 gadiem, 2011.03.16 22:54

Mudei

Tak Gulbenes novadā ietilpst gan Ranka, gan Jaungulbene. Vai tad tikai vietnieku vietnieki var no Gulbenes būt! Laikam pārdzīvo, ka pašu neievēlēja. Vajag kandidēt, tad redzēsi, no kurienes pati izlīdīsi.

pirms 9 gadiem, 2011.03.11 21:16

Mude

lai tā būtu! Divus gadus nekā nevarēja izdarīt,tikai visu salaist sviestā. Pilni kabineti ar priekšniekiem, vietniekiem un vietnieku vietniekiemm no rankas, Jaungulbenes!

pirms 9 gadiem, 2011.03.11 19:55

Beidzot sāk ieklausi'ties cilvēku viedokli'par to Stāmerienas gadsimta celtni!! Bet vai pietiks saprāta mainīt lēmumu?

pirms 9 gadiem, 2011.03.11 14:04

okey

vai tu gribētu, lai nofočē neesošus deputātus? a tā vismaz redzam, kādi izskatās bastotāji.

pirms 9 gadiem, 2011.03.11 11:22

vērotāja

Un mēs gribam, lai bērni iet regulāri uz skolu :)

pirms 9 gadiem, 2011.03.11 08:37

Acis nemelo

Ko tad te Dzirkstele raksta sēdē tak ir Poļaks ar visu savu smaidiņu,Audzišs,Kupčs raksta te aplamības..............

pirms 9 gadiem, 2011.03.10 16:51

nagla

Vai tad skolēnu brīvdienas sākušās un Apalupu nav kas atved uz Gulbeni? Citus pagasta iedzīvotājus jau skolēnu autobusā neved...

pirms 9 gadiem, 2011.03.10 16:29

es

vajag izlasīt rakstiņu, tad zināsi, kāpēc nenotika.

pirms 9 gadiem, 2011.03.10 16:07

dadzis

Mūsu cienītajiem deputātiem nav laika un gribēšanas... spriest par, jūsuprāt, tik aplamo Stāmerienas sporta hallīti. pavilks laiku garumā, varbūt viss norims.

pirms 9 gadiem, 2011.03.10 16:03

Vietējās ziņas