Ārkārtējās situācijas laikā gulbenieši kopumā izturas apzinīgi 3

Ir pagājuši gandrīz divi mēneši, kopš valstī tika izsludināts ārkārtējās situācijas stāvoklis. Valsts policija strādā paaugstinātas gatavības režīmā un veic preventīvus pasākumus, ko darīs arī turpmāk līdz ārkārtējās situācijas stāvokļa beigām.

“Tas tiek darīts, lai rūpēs par sabiedrības veselību un drošību īstenotu valdības lēmuma izpildi. Lai gan katru dienu tiek atgādināts par valstī ieviestajiem ierobežojumiem koronavīrusa izplatības ierobežošanai, joprojām atrodas cilvēki, kuri tos pārkāpj. Lielākā daļa pārkāpumu, tāpat kā līdz šim, bijuši saistīti ar pulcēšanās ierobežojumu un pašizolācijas prasību neievērošanu. Šobrīd Gulbenes novadā noformēti pieci administratīvā pārkāpuma protokoli par ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpumiem,” informē VP Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju Vidzemē ir veikusi 1427 preventīvas pārbaudes, uzsākusi 33 administratīvās lietvedības, noformējusi vairāk nekā 200 administratīvā pārkāpuma protokolus, kā arī uzsākusi 100 resoriskās pārbaudes. Tāpat tiek veikts arī skaidrojošais darbs.

“Gulbenieši kopumā izturas apzinīgi pret ārkārtējās situācijas laikā noteiktajiem ierobežojumiem. Visgrūtāk šajā jomā sokas jauniešiem, kuri dažkārt uzskata, ka noteikumi uz viņiem neattiecas. Policijas darbinieki vairākiem jauniešiem ir izteikuši mutisku brīdinājumu, taču, ja arī turpmāk aizrādījumi netiks ņemti vērā, nāksies piemērot bargākus administratīvos sodus. Der atgādināt, ka Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām - no 140 līdz 5000 eiro,” stāsta Z.Vaskāne.

Valsts policija aicina arī mazo bērnu vecākus uzmanīgāk sekot līdzi tam, ko dara viņu atvases, jo nācies novērot, ka pagalmā uz kopīgām rotaļām un spēlēm pulcējas krietni vairāk par diviem bērniem. Lai arī bērni zina, ka jāietur vismaz divu metru distance, spēlējot spēles, bērni palaikam savstarpēji saskaras.

“Valsts policija atgādina, ka prātīgāk būtu nevis formāli attiekties pret ierobežojumiem vai sākt tos īstenot, ieraugot policistus, bet saprast, ka, ievērojot distancēšanos, varam pasargāt sevi un citus no slimības tālākas izplatīšanās un ātrāk atgriezties ierastajā dzīves ritmā. Aicinām iedzīvotājus izturēties nopietni un ņemt vērā visus Ministru kabineta noteiktos ierobežojumus. Atgādinām - ja tavā rīcībā ir informācija par kādu, kurš neievēro noteiktos pulcēšanās, pašizolācijas vai fiziskās distancēšanās ierobežojumus, rīkojies un zvani policijai – 110! Tu esi viena zvana attālumā, lai, iespējams, glābtu kāda cilvēka dzīvību un samazinātu vīrusa izplatību! Esi atbildīgs!” uzsver Z.Vaskāne.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Lasītāja

Stūlbums, ģimenes nedrīks apciemot viena otru, bet veikalos, ēdnīcās pūlcējas simtiem cilvēki ik dienas.

pirms gada, 2020.04.29 17:28

fxcd

Iemācies vispirms rakstīt,lasītāja! Stulbums,pulcējas,cilvēku,nedrīkst-saprati?????? 1 teikumā 4 kļūdas. Kauns!

pirms gada, 2020.04.29 23:02

Acs

Šodien TVRīga24 “Preses klubs” tika uzslavēti divi novadi, kurā nav konstatēts neviens Covid-19 pozitīvais. No tiem viens - Gulbene :))). Esam visi malači, vai ne?!

pirms gada, 2020.04.30 21:03

Vietējās ziņas