Ārstēšanās “Gulbenes slimnīcā” kļūs dārgāka 13

Gulbenes novada domes deputāti 13.augusta sēdē lems par “Gulbenes slimnīcas” maksas pakalpojumu izcenojuma palielināšanu. Paredzams, ka, samazinoties finansējumam no valsts, slimnīca trūkstošo naudas daļu iekasēs no saviem pacientiem par plānveida operācijām un citām medicīniskajām manipulācijām, kas nav saistītas ar tā saucamo neatliekamo medicīnisko palīdzību cilvēka dzīvībai bīstamās situācijās.

Finanšu komitejā 6.augustā  SIA “Gulbenes slimnīcas” ekonomiste Vēsma Gailīte deputātiem iesniedza izveidoto jauno izcenojumu un komentēja to. Viņa prognozēja, ka jau rudenī slimnīcai var katastrofāli pietrūkt valsts finansējuma.  

“Pagaidām otrajam pusgadam no 1.jūlija “Gulbenes slimnīcas” stacionāram ir iedoti nepilni 37 procenti no finansējuma, kāds bija pirmajā pusgadā. Varbūt kaut kas septembrī mainīsies. Uz 1.augustu, piemēram, stacionāram mums ir 20 000 latu. Varbūt arī valsts nāks pretī. Varbūt finansējums būs lielāks “Gulbenes un Balvu slimnīcas apvienībai”. Varbūt tad mums nevajadzēs pielietot šos dārgos maksas pakalpojumus,” sacīja V.Gailīte.

300 lati par trūces operāciju

Kā piemēru summām, ar kādām turpmāk, iespējams, būs jārēķinās pacientiem, kas nāks uz plānveida operācijām “Gulbenes slimnīcā”, V.Gailīte pastāstīja – trūces operācija kopsummā pacientam varētu izmaksāt 300 latu.  

Viņa klātīja, ka ar katru pacientu pirms operācijas tiks parakstīts līgums, kurā atrunātas visas cenas, kas veido kopsummu. “Un tas būs jāiemaksā avansā pirms operācijas. Ja būs vēl vairāk gultas dienu nepieciešams, tad maksās pēc tam,” sacīja V.Gailīte.

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Duļbinska pievērsa uzmanību tam, ka dziļās brūces apdares izcenojums ir palielināts no 3 latiem uz 10 latiem. V.Gailīte skaidroja, ka šāda maksa par medicīnisko pakalpojumu būs jāsniedz, ja palīdzība nebūs neatliekama. Tāpat 5 lati maksās, piemēram, palīdzības sniegšana deguna asiņošanas gadījumā, kas neapdraud dzīvību.

Jāsalīdzina ar Balvu slimnīcu

Deputāts Guntis Blūms rezulēja, ka faktiski ir runa par maksas medicīnu. “Kas ir par brīvu?”  viņš jautāja. Kolēģis Andis Caunītis prognozēja, ka ar tādām cenām “slimniekus atbaidām”. V.Gailīte iebilda, ka jau tagad sonogrāfa un rentgena izmantošana slimnīcā pacientiem ir par maksu, taču tāpēc šo pakalpojumu izmantotāju nav kļuvis mazāk.

S.Duļbinska pauda, ka cilvēki neslimos mazāk un naudas līdzekļu arī viņiem nekļūs vairāk. Tāpēc “Gulbenes slimnīcas” izveidotais jaunais centrādis ekonomistei līdz domes sēdei 13.augustā ir jāpārskata, samazinot cenas, kur tas iespējams. Tāpat ekonomistei ir jānoskaidro un jāinfromē deputāti par “Balvu slimnīcas” maksas paklpojumu izcenojumiem. “Būtu neloģiski, ja mēs nezinātu Balvu slimnīcas izcenojumus un apstiprinātu savējos,” teica S.Duļbinska.  

Deputāts Māris Raģelis pauda nožēlu, ja, izveidojot SIA “Gulbenes un Balvu slimnīcas apvienību”, faktiski ārstēšanās stacionārā kļūs nevis lētaka, kā  tam vajadzētu būt, bet dārgāka. Pirmie cietēji būs trūcīgie iedzīvotāji, jo ar 1.jūliju viņiem par ārstēšanos slimnīcā vairs nav paredzēti nekādi finansiāli atvieglojumi, kā tas bija līdz šim. Sociālās un veselības nodaļas vadītājs Jānis Antaņevičs uzsvēra, ka trūcīgo iedzīvotāju skaits novadā turpina palielināties. Savukāt attīstības un īpašumu nodaļas vadītāja Saulcerīte Indričeva piebilda, ka par neatliekamo medicīnisko palīdzību pacientiem joprojām nebūs jāmaksā, tad arī maksa par gultas dienu slimnīcā cilvēkam nepārsniegs 12 latus. Pārējiem, visticamāk, būs jārēķinās ar krietni lielākiem izdevumiem.

Balvu slimnīcas galvenā  ārste Irēna Sprudzāne “Dzirksteli” informē, ka piektdien tikās ar “Gulbenes slimnīcas” galveno ārsti Mudīti Jaceviču, lai runātu par cenu samērošanu abās slimnīcās plānveida medicīnas pakalpojumiem. 

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Kaa tas var buut Latvijas valstii, kad no vienas puses tiek samazinaatas algas un pensijas un no otras puses paaugstinaata samaxa par slimniicaam????

Visaas citaas Eiropas valstiis aarsta apmekleejumi, slimniicas, aarsteesanaas ir PAR BRIIVUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LATVIESI!!!NEESIET ANALFABEETI UN EJIET MANIFESTEETTTTT!!!!!!NAV BRIINUMS ,KA VAIRAAK KAA PUSE LATVIESU IR AIZBEEGUSI NO LATVIJASSSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.17 00:07

no laukiem

Brauciet uz Balviem- trūces operācija 150.00 ls -nav problēmu!

pirms 11 gadiem, 2009.08.12 16:31

Un vispār vai kāds zina kur var sūdzēties, rakstīt kādas vēstules, vai ko tamlīdzīgu. Tādā gadījumā ja ir novērojama ārstu nekompetence, nolaidība! ????

pirms 11 gadiem, 2009.08.12 08:27

Paciente

Tikai Ventspili slimnicas pakalpojumi klust letaki,tatad var,ja grib...

pirms 11 gadiem, 2009.08.11 17:56

Es

Varu apbēdināt arī kapi nebūs lētākais variants,jo šis pakalpojums arī nav lēts ,ja gribiet normāli ,tas maksās ap 600 ls,tas bez pvn apejot nodokļus ,nu pa melno kasi,klāt cienasts(alkohols) nu uz 1000 velk.Ko teiksiet,ka būšu miris man vienalga kā un kur, kaut plēves maisā....Lūk Plēves maiss tad nu mūsu tautai tik būs pa kabatai ar šādu valdību.

pirms 11 gadiem, 2009.08.08 22:35

Klausies

Dārgāka gan kļus ,bet vai būs arī labāka kvalitāte.Tāds ir jautājums!

pirms 11 gadiem, 2009.08.08 18:39

........

Jāāā,nomirt lētāk!
Tā vien liekas ka Latvijā to grib gan valdība,gan redz dakteri,skolotāji....
Nav cilvēku,nav problēmu....

pirms 11 gadiem, 2009.08.08 18:00

Veletajs

tada ir ta oranzas slimnicas busana, vienmer izdevigag sanak pa taisno uz kapiem

pirms 11 gadiem, 2009.08.08 12:14

ssss

te nu bija apvieniba.Atcerejas kaut kur beigas, ka ir balvi ari. Piekritu par prvu jo si gerevna ir celta purva. Un ta nav slimnica bet bruza filiale

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 18:55

Labvelis

Ko tur uztraukties vienkarsi Gulbenes galvena arste uztaisa sev mazu algas pieaugumu, cik mili no Jacevicas puses.

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 18:48

urbis

Kas notiks ar avansa maksājumu, ja pacients nomirs? Normāli, ja samaksā par padarītu darbu, ne tā? Kā tiks noteikts, vai tā ir dziļa brūce vai sekla? Kā noteiks, ka deguna asiņošana nav dzīvībai bīstama? Ja tek stundu? Bet ja divas? A varbūt pēc 3 stundām esmu miris? Redzams, ka šis cenrādis izstrādāts kaut kādā tirgus gaļas paviljonā, nevis to izdarījuši profesionāļi. Trūces operācija arī Rīgā maksā 300 Ls, tā kā neceriet, ka to darīs šeit. Arī robeža starp neatliekamo palīdzību un pārējo ir nosacīta. Ja esmu lauzis potīti un aizeju nākošā dienā, to jau neuzskata par neatliekamu un liek maksāt. Kā būs ar 3 dienas sāpošu vēderu? Jautājumu daudz, bet atbildes slidenas. Bardaks.

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 18:01

Ekonomiste

Vēl viens atklāts un klajš fakts par to, kas ir slimnīcu apvienība !!! Normālā situācijā cenrādi par sniegtajiem veselības aprūpes maksas pakalpojumiem ir apstiprina kā vienotu dokumentu !!! Nu kāds sviets - katram sava cena, izcenojumi !
Pie apvienības izveidošanas, pakalpojumam koncentrējoties vienā vietā tas tik tiešām no ekonomiskā viedokļa kļūst lētāks !
Nez pēc kādiem faktiem un ekonomiskiem lielumiem domes ekonomiste veiks aprēķinu ??? Vai tad kādreiz Gulbenes slimnīca ir veikusi katra (uzsveru-katra) pakalpojuma veida pašizmaksas kalkulāciju ???

Šo lasot, liekas, ka šajā jautājumā šajā pilsētā būs LIELS PURVS !!!

pirms 11 gadiem, 2009.08.07 17:11

Vietējās ziņas