Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ārvalstīs dzīvojošās ģimenes vēlas, lai viņu bērni neaizmirst latviešu valodu 5

Rankas pamatskolā jau otro dienu vasaras nometnē tiekas Latvijā un ārvalstīs dzīvojošie latviešu bērni. Rankas pamatskolas direktore Laima Braše stāsta, ka latviešu ģimenes, kas dzīvo ārzemēs, vēlējušās, lai tiktu organizēta šāda nometne, lai bērni neaizmirstu latviešu valodu un Latvijas vēsturi. Šie bērni pēc būtības ir latvieši, lai varbūt daži arī nerunā latviski, bet saprot.

L.Braše saka, ka vecāki esot apmierināti, piemēram, ar izglītības sistēmu Anglijā, bet vēlas, lai viņu bērniem tiktu mācīts arī tas, kas saistās ar visu latvisko. “Dzirkstele” jau rakstīja, ka Rankas pamatskola piedāvā un arī nākamajā mācību gadā piedāvās tālmācību ārzemēs dzīvojošo latviešu ģimeņu bērniem. Nometnē ieradušies arī tie bērni, kas apgūst latviešu valodu, izmantojot tālmācību, un ir priecīgi, ka var satikt savus skolotājus.

L.Braše stāsta, ka ne visi ārvalstīs dzīvojošo latviešu bērni, kas piedalās nometnē, ir no mūsu novada. Pārstāvēti arī citi novadi, bet ir ieradušies, piemēram, tādi bērni, kuru vecāki absolvējuši Rankas pamatskolu, bet tagad dzīvo citā valstī. Viņa arī novērojusi,  ka bērni, kuri ieradušies nometnē, lai arī ar akcentu, bet tomēr runā latviski, domā viņi jau angliski.

Desmit dienu garumā 13 Latvijas un 17 diasporas bērniem no Spānijas, Īrijas, Igaunijas, Maltas un Anglijas izbauda piesātinātu un dažādiem notikumiem bagātu laiku. Nometnes “Saule meta zelta loku” laikā dalībnieki izzinās saulgriežu svinēšanas tradīcijas Latvijā, apgūstot latviešu tautas dejas un dziesmas, kā arī dosies ekskursijās gan pa Vidzemes reģionu, gan uz  Rīgu.

“Iziesim cauri visiem saulgriežiem, lai bērni zina par tiem. Nometnes dalībnieki uzzinās, kādas tradīcijas saistās ar vasaras saulgriežiem, kādas ar ziemas saulgriežiem un tā tālāk. Būs arī folkloras diena, gatavosim etnogrāfiskās zīmes, viesosies folkloras kopa “Pērlis”, cepsim piparkūkas, cepumus. Dosimies uz Gulbeni braukt ar elektrovilcienu, arī uz Ates dzirnavām, savukārt Rīgā apskatīsim Gaismas pili un zoodārzu,” stāsta Rankas pamatskolas direktore Laima Braše un piebilst, ka nometnē strādā viss skolas pedagogu kolektīvs.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

wety2b45

Ja jau pat gimenē nerunā latviski, tad ko teret liekus lidzeklus un laiku. Lai tak dzivo savas arzemes un priecajas

pirms 5 gadiem, 2015.08.02 13:24

Aelita

Mūsu nometnē visi bērni runā latviski,kaut arī lielākā daļa ir diasporas bērni.

pirms 5 gadiem, 2015.08.02 15:57

Aelita

Mūsu nometnē visi bērni runā latviski,kaut arī lielākā daļa ir diasporas bērni.

pirms 5 gadiem, 2015.08.02 15:58

Janka

Vietejie muk noRankas pamatskolas ,bet si mekle arzemniekus. Jau sen vajadzeja domat par direktoru mainu.

pirms 5 gadiem, 2015.08.03 08:56

tā ir

Kaut kā par izdzīvošanu un naudas nopelnīšanu taču ir jādomā

pirms 5 gadiem, 2015.08.04 08:27

Vietējās ziņas