Ārvalstu vēstnieki apmeklēs Vidzemi, arī Gulbeni

Latvijā akreditēto diplomātisko pārstāvniecību vadītāji 22.septembrī dosies ikgadējā reģionālajā braucienā, un šoreiz Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andris Pelšs aicina vēstniekus uz Vidzemi - Smilteni, Alūksni, Stāmerienu un Gulbeni.

Kā aģentūru LETA informēja ĀM, brauciena laikā vēstnieki iepazīs reģiona kultūrvēsturi, uzņēmējdarbības iespējas, reģiona tūrisma un viesmīlības nozares piedāvājumu. Braucienā piedalīsies vairāk nekā 60 dalībnieki.

Smiltenē vēstnieki apmeklēs profesionālās izglītības kompetences centru "Smiltenes tehnikums" un tiksies ar direktoru Andri Miezīti. Viesiem būs iespēja uzzināt vairāk arī par vietējā ražotāja - uzņēmuma "Smiltenes piens" - dažādo produkciju.

Alūksnes Kultūras centrā vēstniekus uzņems Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Dzintars Adlers. Brauciena dalībniekus priecēs Kolberģa tautas nama meiteņu vokālais "Trio", būs iespēja aplūkot vietējo rokdarbnieku izstrādājumus, kā arī sīkāk uzzināt par ēveļskaidu plātņu ražotāju "Cewood" un olu ražotāju - "Alūksnes putnu fermu". Vēstnieki apskatīs pilsētu gida pavadībā un līdz dzelzceļa stacijai "Paparde" dosies ar Alūksnes-Gulbenes šaursliežu dzelzceļa bānīti.

Gulbenē plānots apmeklēt metālapstrādes uzņēmumu "Rubate Metal", kur viesus sagaidīs uzņēmuma valdes loceklis Dāvis Sliede. Stāmerienas pilī vēstniekus ekskursijā vedīs Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis un pils direktore Edīte Siļķēna. Gulbenes apkārtnē tiks apskatīta arī Vecgulbenes muiža.

Ik gadu ĀM ārvalstu vēstniekiem organizē braucienu uz kādu no Latvijas reģioniem. Pērn tika piedāvāta iespēja iepazīt Zemgali, savukārt pirms tam - Latgali un Kurzemi.

Latvijā ir akreditētas 117 ārvalstu diplomātiskās pārstāvniecības un 13 starptautisko organizāciju pārstāvniecības.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas