Asins donoru diena Gulbenē

Valsts asinsdonoru centrs 12.augustā no pulksten 9.00 līdz 13.00 rīko donoru dienu Gulbenē, Sarkanā Krusta komitejas telpās (Dīķa ielā 1, Gulbenē).

Mediķi aicina ziedot asinis, lai varētu uzturēt stabilu asins krājumu un ar nepieciešamajiem asins komponentiem apgādāt pacientus ārstniecības iestādēs.

Veidot asins uzkrājumus ilgstošam laikam nav iespējams, jo asins komponentiem ir ierobežots derīguma termiņš: eritrocītiem tas ir 35 dienas, bet trombocītiem tikai 7 dienas, tieši tāpēc ir nepieciešama patstāvīga asins donoru atsaucība un palīdzība. 

Valsts asinsdonoru centr atgādina, ka par asins donoru var kļūt personas vecumā no 18 – 65 gadiem. Ķermeņa svaram ir jābūt virs 50 kilogramiem. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma.

Pirms asins ziedošanas donora asinīs nosaka asins grupu un hemoglobīna līmeni. Katru reizi pēc pilnas asins devas ziedošanas donora asinis tiek laboratoriski izmeklētas uz: vīrushepatīta B (VHB) antigēnu, vīrushepatīta C (VHC) antivielām, HIV I/II antivielām, sifilisa izraisītāja antivielām, ABO grupu un Rh piederību, molekulārajā izmeklēšanā nosakot vīrusu dezoksiribonukleīnskābi – DNS vai ribonukleīnskābi – RNS – VHC RNS, VHB DNS, HIV1/2 RNS.  Donoriem 3 – 4 darba dienu laikā pēc asins ziedošanas  jāinteresējas par saviem analīžu rezultātiem,  zvanot pa bezmaksas tālruni: 8000 0003.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas