Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbalsta ideju par Kārtenes skatu torņa izveidi 3

Gulbenes novada dome konceptuāli ir atbalstījusi ideju par Kārtenes skatu torņa izveidi un garantē projekta līdzfinansējumu 2469,98 eiro. Tāds ir 24.novembra domes sēdes lēmums.

Kārtenes skatu torņa izveides kopējās izmaksas tiek lēstas

24 699,80 eiro, 90 procenti no summas būs Eiropas Lauksaimniecības fonda finansējums, pašvaldības līdzfinansējums – tikai 10 procenti. Projekta autore ir Rīgas biedrība “Kārtenes skati”. Projekts bija iesniegts biedrības “Sateka” konkursam un saņēma akceptu.
Kārtenes skatu tornis taps Beļavas pagastā, Pilskalnā, un ļaus pavērties uz Ziemeļvidzemes ainavu no gandrīz 20 metru augstuma. Biedrības „Kārtenes skati” valdes loceklis Klāvs Radziņš norādījis, ka mērķis ir padarīt publiski pieejamu Latvijas ainavas vietu, kuru apvij senas leģendas un mītiski nostāsti. Kārtenes skatu tornis taps aptuveni 800 metru attālumā no leģendārā Kārtenes pilskalna. No skatu torņa būs arī redzams Pinteļu (saukts arī Lisas) ezers, kurā atradusies seno latgaļu ezermītne.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Pilskalns.

Ideja jau skaista, tikai uz zemes pleķīša, kur tornis plānots stāv zīme PRIVĀTĪPAŠUMS, vai, kas mainīsies pēc torņa izbūves. Īpašnieki taču nesekmīgi centās šo jauko, burvīgo zemes gabalu ar rubeņu, medņu riesta vietām pārdot??? Mums ir Pilskalns, kuru vipirms vajadzēja sakopt, kur jau ir viens tornis, ieguldot naudu kalna apsaimniekošanā, kurš ir visiem pieejams, būtu bijis daudz loģiskāk un saprātīgāk!!! Bet nu, par cik kabatu ir daudz, bliežam jaunu torni, varēsim no viena torņa uz otru saskatīties:):):)

pirms 3 gadiem, 2016.11.29 17:10

Cits Pilskalns

Piekrītu, ka skaista ideja! Dzīvojam taču fantastiski bagātā valstī, kur ik pēc 800m vajadzīgs nākamais, novada domes finansēts, skatu laukums. Kā gan savādāk brīvdienās paši izklaidēsimies un ciemiņus izklaidēsim?! Ne jau tīrumā muguras lieksim :) Tik skaistā apkārtnē strādāt ir nepieklājīgi, tā ir radīta dzīves baudīšanai!

pirms 3 gadiem, 2016.11.29 19:19

Kārtenes skati

Cien.anonīmie komentētāji! Jā, īpašums, kur taps tornis, ir un būs privātīpašums. Arī turpmāk tur nedrīkstēs mest atkritumus, nakšņot vai kurt ugunskurus. Bet skatu tornis būs pieejams bez maksas publiski visiem, kuri to vēlēsies! Un, ja nu pietiek iedvesmas anonīmiem komentāriem, tad novēlu arī iedvesmu jums turpmākiem darbiem katram savā sētā, zemē, saimniecībā! Klāvs Radziņš, biedrības Kārtenes skati valdes loceklis

pirms 3 gadiem, 2016.12.09 16:26

Vietējās ziņas