Atbalsta Latvijas armijas Litenes nometnes vietas labiekārtošanu

Lauku atbalsta dienests ir apstiprinājis projektu “Latvijas armijas Litenes nometnes vietas labiekārtošana”, kuru ir sagatavojusi Gulbenes novada pašvaldība. Par to liecina publiski pieejamā informācija.

Projekta uzdevums ir arī konkrētās vietas pieejamības uzlabošana, kā arī sabiedrības izglītošana vēsturiskos jautājumos. Projekta gaitā tiks ierīkota ugunskura vieta, uzstādīti koka soli, informatīvie stendi un izveidots karoga masts ar skatu platformu. Drīzumā tiek plānots būvniecības iepirkums, lai jau pavasarī sāktu būvdarbus. Būvprojektu darbiem un autoruzraudzību veic SIA “Vidzemes būvnieks”.

Projekta  kopējās plānotās izmaksas ir 32 084,87 eiro, no tām Eiropas Lauksaimniecības fonda finansējums  - 22 500 eiro. Pašvaldības finansējums ir 2500 eiro un vēl PVN - 7084,87 eiro.

Latvijas armijas Latgales divīzijas vasaras nometņu kompleksu pie Litenes sāka veidot 1935.gadā. Litenes nometnē sākotnēji karavīri dzīvoja teltīs, vēlāk tika izbūvētas koka kazarmas uz betona pāļiem. Nometnes teritorija bija labiekārtota, un sadzīve noritēja atbilstoši Latvijas armijas tālaika reglamentam un normatīviem – liecina portāla “Zudusilatvija.lv” informācija. 1941.gada vasarā Litenē armijas vasaras treniņu nometnē tika apcietināti vairāk nekā 300 Latvijas armijas virsnieki. Vairāki virsnieki tika nošauti uz vietas, pārējie izsūtīti uz Sibīriju.

Latvijas armijas Litenes vasaras nometne ir oficiāli iekļauta valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā valsts nozīmes vēsturiska notikuma vieta.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas