Atbalstīs Gulbenes novada skolēnus, arī epidemioloģiskajai situācijai vēl pasliktinoties 5

Gulbenes novada pašvaldības teritorijā ir savi noteikumi “Par ēdināšanas atbalstu izglītojamajiem sakarā ar COVID-19 infekcijas izplatību”. Deputāti par šiem noteikumiem ir nobalsojuši novada domes 29.oktobra sēdē.

Noteikumi ir aktuāli jau esošajā situācijā un modelē pašvaldības rīcību, ja situācija vēl pasliktināsies un visiem skolēniem būs jāmācās attālināti. Kā zināms, šobrīd valstī līdz 6.decembrim spēkā ir ārkārtējā situācija, kuras laikā 7. līdz 12.klases skolēni mācās attālināti.

Gulbenes novada pašvaldībā apstiprinātie noteikumi paredz ēdināšanas atbalstu izglītojamajam pārtikas pakas veidā – 1,53 eiro apmērā par vienu mācību dienu. Pārtikas pakas izsniedz Izglītības pārvaldes noteiktajā kārtībā. Paredzams, ka tādējādi tiks izmantota tā pašvaldības budžeta daļa, kas paredzēta izglītojamo ēdināšanas maksas atvieglojumu piešķiršanai pusdienām.

Ēdināšanas atbalstu dubultā nesniegs tiem novadā deklarētajiem bērniem (no daudzbērnu, trūcīgajām vai maznodrošinātajām ģimenēm, invalīdiem), kuri šādu atbalstu jau saņem no citas pašvaldības, kuras teritorijā mācās profesionālās izglītības iestādē.

Deputāti 29.oktobrī nobalsoja arī par atsevišķiem rīcības lēmumiem, ja ārkārtējie apstākļi vēl padziļināsies.

Ja epidemioloģiskā situācija valstī un Gulbenes novadā pasliktināsies un būs nepieciešams attālināti organizēt izglītības procesu arī 1. līdz 4.klasei, pašvaldība arī šiem bērniem nodrošinās brīvpusdienu izdevumu segšanu pārtikas paku veidā 1,42 eiro apmērā par vienu mācību dienu (no valsts budžeta dotācijas).

Ja Sveķu pamatskolā izglītības ieguves process sakarā ar COVID-19 izplatību tiks īstenots attālināti, šai speciālās izglītības iestādei piešķirto valsts budžeta mērķdotāciju lietos, izsniedzot pārtikas pakas. Ēdināšanas pakalpojuma izmaksas noteiktas ne vairāk kā 4,20 eiro apmērā par vienu mācību dienu uz vienu izglītojamo, kas mācību procesa laikā izmanto internāta pakalpojumus, un ne vairāk kā 1,50 eiro apmērā par vienu mācību dienu uz vienu izglītojamo, kas izglītības procesa realizēšanai neizmanto internāta pakalpojumus. Par ēdināšanas pakalpojuma piegādes maršrutu un laiku Sveķu pamatskolas vadībai būs pienākums paziņot izglītojamajiem (to likumiskajiem pārstāvjiem) e-klasē vai telefoniski.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Mamma

Atkal jau raksts par pakām. Vecāki,jūs tiešām neesat normāli. Kā var atļauties tā uzrakstīt!!!! Šis nav komentārs par rakstu, bet uzpeldēja citur.
Lūk paka---- burkāni,cukurs,rīsi,desa iefasēta priekš skolēniem(ar atbilstošu gaļas daudzumu), krējums,jogurts,apelsīns,maize,kausētais sieriņš,olas. Līdz 9 klasei vēl āboli un skolas piens. Vidusskolas bērniem tikai trūcīgajiem,maznodrošinātajiem un invalīdiem.
Vienīgi,kas tracina,ka nedod visiem skolēniem paciņas. Jo citi bērni arī ir bērni.
Jo patiesībā visiem ir jārūpējas par saviem bērniem.
Vismaz mūsu skolā nav neviens tik trūcīgs,lai nebūtu ko ēst. Paskatoties,kādi telefoni,kādi apģērbi un ar kādām mašīnām brauc un kā veikalā pērkas.!!! Rodas pamatots jautājums,kādā veidā tā ģimene var būt trūcīga.
Un zinot,kā bērni ēd pusdienas ( pareizāk sakot,neēd), tad jādomā ,kā vecāki vispār netaisa ēst. Ir tikai daži bērni,kas nekautrēdamies paēd.
Kā citādi domāt,ja bērns dienu no dienas nepieskaras ēdienam. Paķer maizi pilnus nagus un prom. Āboli un skolas piens mētājas papīrgrozā.
Tā stāsta mans skolnieciņš. Viņš tiešām ir vērīgs. Viņš pat noskatījies,kā lielie savā starpā lamājas. Viņam bijis bail iet garām.
Tāda tā ikdiena ir.

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.09 20:55

Arī mamma

Esam jau pieraduši atplēst mutes, un gaidīt,kad putna piens tecēs iekšā...Labāk jau to paku naudu būtu pašvaldība izmantojusi lietderīgāk,vai tad dzemdējam bērnus un gaidam,kad pasaule pabaros?Vai varbūt būtu jāsaprot,ka par to jādomā ģimenei! Paldies,ja iedod tās brīvpusdienas,bet ja ne,domājam arī paši,īpaši šādās situācijās,kā patreiz .Nav runa par tiem,kam tiešām vajag.Lai tādus apzinātu,pastāv taču sociālie dienesti,nu tad lai pastrādā!Tad varbūt pārtika nemētātos miskastēs.Un ja jau jādod bērniem maize ar pēdējās dienas derīguma termiņu,varbūt labāk nevajag nemaz?Desas deriguma termiņš divas dienas!?

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.10 09:53

atbilde

Ēdināšanas atbalstu dubultā nesniegs tiem novadā deklarētajiem bērniem (no daudzbērnu, trūcīgajām vai maznodrošinātajām ģimenēm, invalīdiem), kuri šādu atbalstu jau saņem no citas pašvaldības, kuras teritorijā mācās profesionālās izglītības iestādē. Lūdzu MAMMA lasiet uzmanīgi un nevajag izraut no konteksta. Visiem dos, ja arī mazie nevarēs iet uz skolu, pašlaik saņem brīvpusdienas un paka nav nepieciešama. Par skolas pienu nu citiem garšo , citiem nē, par attieksmi pret saņemto pienu un izmešanu jārunā ģimenē un jāmāca bērni. Ja tev nevajag neņem, bet padalies, kam vajag. Skolā pusdienas ēd un vēl pieprasa papildus porciju. Paldies novada pašvaldībai par risinājumu pavasarī un arī pašlaik, kad ir ārkārtējā situācija. Skaidri viss uzrakstīts un ir saprotami. PALDIES

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.10 09:54

Latvju Skaudības Dievs

"Situācija kļūst ārkārtēja,
Darbošanās tūlītēja,
Spēki kopā jāapvieno,
Kovids ātrāk jānolinčo.

Noteikumiem jābūt stingriem,
Izpildīt tos jākļūst vingriem,
Mediķi mums ceļu rādīs,
Kovidu no troņa gāzīs.

Piketiem nav šoreiz vietas,
Katram jāķeras pie lietas,
Pesimistiem jāmūk malā,
Ar pandēmiju jātiek galā.

Nav jākautrējas aizrādīt,
Uz nepilnībām norādīt,
Vienoti, ja būsim kopā,
Neiedzīs mūs vīruss kapā.

Neceļosim kādu laiku,
Tepat nolaidīsim tvaiku,
Kamēr Kovids valstī kliedz,
Kaut kas arī jāaizliedz."
Ar ironiju par nopietno, Tavs Skolnieciņš - Latvju Skaudības Dievs
[Latvju Skaudības Dievs] (Skauģu Skauģis)
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
#Koronavīruss #Kovid-19 #Covid-19 #Kroņvīruss #Skolnieciņš #SkaudībasDievs #nabadzība #GMI #bezdarbs #krīze #TrūcīgāStatuss #simtlatnieki

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.10 11:49

Mamma

Vai pārtikas pakas pienākas visiem 7.-9.klašu skolēniem?. Arī tad, ja mācās cita novada skolā?

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.10 14:20

Vietējās ziņas