Atbalstīs lielāku skaitu ģimeņu ar zemiem ienākumiem

Pārtikas pakas ar 1.aprīli būs iespēja saņemt plašākam iedzīvotāju lokam.

Turpmāk ne tikai trūcīgām un krīzes situācijā nonākušām ģimenēm, bet arī maznodrošinātām ģimenēm ar ienākumiem līdz 188 eiro mēnesī paredzēti Eiropas Savienības atbalstītie pārtikas, higiēnas, saimniecības preču un mācību piederumu komplekti.
Tas ļaus atbalstīt lielāku skaitu ģimeņu ar zemiem ienākumiem. Lai šādu paku saņemtu, būs nepieciešama pašvaldības sociālā dienesta izsniegta izziņa.

Gulbenes novada sociālā dienesta Sociālās palīdzības nodaļas vadītāja Anita Beļajeva “Dzirkstelei” stāsta, ka ar 1.aprīli būs pakas ne tikai trūcīgajiem un maznodrošinātajiem, kuru ienākumi ir līdz 172 eiro mēnesī, bet vēl saskaņā ar jaunajiem nosacījumiem tās patiešām varēs saņemt arī personas, kuru ienākumi nepārsniedz 188 eiro mēnesī.

“Tas nozīmē, ka cilvēks nāks uz sociālo dienestu, mēs izvērtēsim viņa ienākumus, un, ja ienākumi nepārsniegs 188 eiro mēnesī uz vienu personu, tad mēs izdosim izziņu, ka atbilst šim kritērijam, un cilvēks ar šo izziņu dosies uz Sarkanā Krusta Gulbenes nodaļu, lai saņemtu paku. Savukārt pagastos iedzīvotāji vērsīsies pie sava sociālā darbinieka. Varētu gadīties, ka aprīlī būs mazliet sastrēgumi ar paku dalīšanu, jo mums nav informācijas, cik ir cilvēku, kuriem ienākumi ir zem šiem 188 eiro mēnesī,” skaidro A.Beļajeva.

Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes komitejas izpilddirektore Biruta Kozlovska “Dzirkstelei” precīzu informāciju par paku dalīšanu sola sniegt pēc 21.marta, kad būs atbraukusi no semināra Rīgā, kur tikšot runāts tieši par šo tēmu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas