Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbalstīs potenciālo ģimenes ārstu - rezidentu

Novada dome plāno spert pirmo mērķtiecīgo soli, lai risinātu ģimenes ārstu trūkuma problēmu. Savu koncepciju piedāvā novada sociālais dienests un tā vadītājs Jānis Antaņevičs.

Iecerēts maksāt stipendiju pagaidām vienam ārstam-rezidentam, kurš plāno specializēties kā ģimenes ārsts. Lai stipendijas maksāšanai būtu juridisks pamatojums, paredzēts izstrādāt noteikumus par stipendijas piešķiršanu šādā nolūkā. Noteikumu izstrādi plānots uzdot novada sociālajam dienestam sadarbībā ar domes speciālistiem. Iecere vēl jāapstiprina šodien domes sēdē.

J.Antaņevičs, runājot par šo jautājumu 21.janvāra finanšu komitejas sēdē, akcentēja – par ģimenes ārstu speciālists kļūst tikai pēc studijām aptuveni deviņu gadu garumā. Viņš noskaidrojis, ka Latvijas Universitātē studijas ģimenes ārsta rezidentūrā gadā maksā 1300 eiro, bet Stradiņa universitātē – 2500 eiro. Ja students ir iekļauts valsts budžeta grupā, paša līdzdalība ir daļēji atrisināta, pauda J.Antaņevičs.

Novada domes izpilddirektore Guna Švika teica, ka pašvaldības ikmēneša stipendija ārstam-rezidentam varētu būt valstī spēkā esošās minimālās algas apmērā. Novadā pašlaik brīvas ir trīs ģimenes ārstu prakses vietas. Vairāku praktizējošo ģimenes ārstu vecums ir tuvu 60 gadiem vai pat vairāk.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas