Atbalstīs uzņēmējdarbības uzsākšanu

Lauku atbalsta dienests ir izsludinājis projektu iesniegumu pieņemšanu pasākumam "Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai" . Astotās kārtas projektu iesniegumu pieņemšana notiks no 7.maija līdz 7.augustam.

"Tiks atbalstīti uzņēmumi, kas nenodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu vai papildus lauksaimnieciskajai ražošanai vēlas uzsākt ko citu, piemēram, atvērt autoservisu, sniegt pakalpojumus, kas nav saistīti ar lauksaimniecību, atvērt kokapstrādes darbnīcu un citu. Atbalstāmo nozaru saraksts ir ļoti plašs. Tas ietver gan šuvēju, frizieru pakalpojumu sniegšanu, gan ārstu prakšu izveidošanu un aprīkojuma iegādi, mobilo ēdināšanas uzņēmumu, būvniecības un arhitektūras pakalpojumu sniegšanu, datoru un mājsaimniecības preču remonta, veļas mazgāšanas pakalpojumu sniegšanu, veterināro pakalpojumu sniegšanu un citas nozares," informē SIA "Latvijas Lauku konsultāciju centrs" Gulbenes nodaļas lauku attīstības speciāliste Aija Supe.

 

Tik liels atbalsts jaunu uzņēmumu radīšanai un esošo attīstībai tiek piedāvāts pirmo reizi.

 

Atbalsta lielums ir 70 procenti, izņemot kurināmā ražošanai no lauksaimniecības un mežsaimniecības produktiem un kravas transporta (līdz 7,5 tonnām) iegādei - 40 procenti. Galvenais nosacījums, ka projekta realizācijai jābūt lauku teritorijā, ka tiek radītas jaunas darba vietas vai saglabātas esošās, attīstīta un paplašināta saimnieciskā darbība.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas