Atbild deputātu kandidāti. Kura būs pirmā būtiskākā problēma, ko novadā risināsiet, kā? 23

"Dzirkstele" jautā, deputātu kandidāti atbild

Kura būs pirmā būtiskākā problēma, ko novadā risināsiet, kā?


Atbild Jaunās konservatīvās partijas deputātu kandidātu saraksta līdere Guna Švika:

– Kā pirmo uzdevumu mēs izvirzām attieksmes maiņu pret iedzīvotājiem, skaidras un saprotamas informācijas sniegšanu. Pieņemot jebkuru lēmumu pašvaldībā, ir jāvar atbildēt uz jautājumu – ko tas dos iedzīvotājiem? Ja atbildēt nevaram, lēmums nav nepieciešams. Informēšanai izmantosim jau esošās iestrādes, veidosim jaunas formas atbilstoši tehnoloģiju attīstībai, neaizmirstot pašu galveno – tikšanās un diskusijas ar iedzīvotājiem. Uzņēmējdarbībā par prioritāti izvirzām speciālās ekonomiskās zonas izveidi visā novada teritorijā, kas sniedz atbalstu uzņēmējdarbībai un veicina novada attīstību. Šo jautājumu esam uzsākuši risināt Saeimas budžeta un finanšu komisijas līmenī. Likumdošana to atļauj, nepieciešama pašvaldības ieinteresētība. Uzsākto darbu turpināsim līdz rezultāta sasniegšanai.


Atbild partijas “Latvijas Attīstībai” deputātu kandidātu saraksta līderis Normunds Mazūrs:

– Tas, kas visvairāk sāp visiem iedzīvotājiem bez izņēmuma – ir autoceļu stāvoklis. Tā problēma ir milzīga, bet ar mazu iespēju pašiem to risināt. Pašvaldībai visu laiku ir jāiet pie valsts kā lūdzējai. Bet to lūdzēju ir daudz! Pārsvarā ikdienā izmantotie ir valsts nozīmes ceļi. Pašvaldības budžeta naudu drīkst tērēt tikai pašvaldības ceļiem. Valsts ceļu jautājumu var iekustināt tikai Rīgā. Un tas ir iemesls, kāpēc  mēs, tie, kuri pārstāvējām partiju “Reģionu alianse” Gulbenē, pārgājām uz citu politisko spēku – “Latvijas attīstībai”. Nav tā, ka iepriekšējā partija mums nepatika, taču nebija nozīmes tajā palikt, ja tādējādi nav nekādu izredžu kaut ko panākt savam novadam. Un tā nav “ādu mainīšana”. Nav jēgas uz vietas būt partijā, kura nav pārstāvēta valdībā.
Vietējo deputātu misija nesākas un nebeidzas tikai tepat uz vietas savā novadā. Valsts ceļu sakārtošanas un citus lielo investīciju jautājumus nav iespējams risināt bez atbalsta valdībā.


Atbild Latvijas Reģionu Apvienības deputātu kandidātu saraksta līderis Andis Caunītis:

– Šobrīd, lai novadā saglabātu profesionālās izglītības iegūšanas iespēju, ir jāpieņem lēmums par investīciju novirzīšana Rankas pamatskolas iekštelpu remontam un āra vides uzlabošanai, kur ir arī Ogres tehnikuma programmu realizēšanas vieta. Sakārtojot skolas vidi, skolai tiks piesaistīti gan skolēni skolā, gan audzēkņi tehnikumā.
Tirgus jautājums.
Lai pašvaldībā nodrošinātu uz iedzīvotāju vajadzībām vērstu lēmumu pieņemšanu un lai visi deputāti pilnvērtīgi iesaistītos jautājumu izskatīšanā un lēmumu pieņemšanā, viens no pirmajiem deputātu uzdevumiem būs pēc vēlēšanām korekti, ievērojot likumdošanā noteikto proporcionalitātes principu (kas šajā sasaukumā tika pilnībā ignorēts), ievēlēt jaunos deputātus patstāvīgajās četrās komitejās un komisijās, kurās aktīvi ir jādarbojas visiem ievēlētajiem.


Atbild Nacionālās apvienības ““Visu Latvijai!” - ”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”” deputātu kandidātu saraksta līdere Guna Pūcīte:

– Vērtību, vajadzību un informācijas plaisa starp novada iedzīvotājiem, lēmējvaru un izpildvaru šobrīd ir tik liela un dziļa kā vēl nekad. Manuprāt, būtiskākā problēma, kas jāatrisina nekavējoties, ir šo trīs iesaistīto pušu savstarpējā komunikācija. Beidzot ir jāsāk un jāprot sarunāties - sadzirdēt un uzklausīt vienam otru. Velkot arklu katram uz savu pusi, tīrumu neaparsim! Risināsim ar atklātu, godīgu un konstruktīvu sarunāšanos, veidosim dialogu ar sabiedrību, izveidosim precīzu darāmo darbu plānu, kuru īstenosim, procesam noslēdzoties ar darbu izpildes atskaiti. Tālāk – secīgi pieturēsimies pie savas vēlēšanu programmas, kuru arī esam izveidojuši par savu darāmo darbu sarakstu. Un tā pa maziem soļiem, bet apņēmīgi – uz mērķi!


Atbild Zaļo un Zemnieku savienības deputātu kandidātu saraksta līderis Normunds Audzišs:

– Pirmā būtiskā problēma ir ceļu jautājumi. Sekošu līdzi realizācijas plānam ceļa P27 atjaunošanai 2022.gadā. Vedīšu sarunas ar SM un LVC par Brīvības ielas sakārtošanu, jo šis ir arī tranzīta ceļš caur pilsētu, par ko jānes līdzatbildība arī valstij. Panākšu ceļa Gulbene-Stāķi 6 km ceļa atjaunošanu, tiekoties ar valdošajām partijām, SM, LVC vadību. Kā arī turpināsim iesākto projektēšanu un realizēšanu Vidus ielas pārbūvē. Tiekoties ar LVC Gulbenes nodaļas vadītāju, turpināsim mērķtiecīgi sakārtot novada lauku ceļus.


Atbild partijas “Jaunā Vienotība” deputātu kandidātu saraksta līderis Intars Liepiņš:

– Noteikti ir jāsāk ar “zivs galvu”, izvērtējot pašvaldības administrāciju, struktūru, darbinieku skaitu, reālo noslodzi. Tur ir ķirurģiski smalki un pamatīgi jādarbojas! Līdztekus visakūtākais ir novada lauku ceļu jautājums. Atkārtošos, bet teikšu, ka nav jāliek mierā Satiksmes ministrija. Pašvaldības vadībai ir burtiski jādzīvo tur, ministrijā. Kaut pa diviem vai trim kilometriem katru gadu, bet reģionālie ceļi Gulbenes novadā ir jāsalabo. Tas taču ir tāds mazumiņš, ja salīdzinām, cik apjomīgi notiek Rīgas ielu un tai pieguļošo ceļu remontdarbi.
Un trešais būtiskākais jautājums, kas jārisina steidzami, - dzīvojamais fonds. Ar to es domāju ne tikai pašvaldības dzīvojamo fondu, bet arī privātmāju būvniecību, piemēram, Gulbenē. Ir bijušas iestrādes būvēt rindu mājas. Risinājies nav. Taču – tas būtu pat ļoti reāli. Līdz ar to arī uzņēmumos strādājošajiem būtu, kur dzīvot. Tādā veidā mēs piesaistītu novadam jaunus, izglītotus, darbīgus cilvēkus.

Pievieno komentāru

Komentāri 23

Onkuls

Mini kaut vienu argumentu kāpēc? Manuprāt pēdējā partija par ko balsot. Galvai ir skaļi izteikumi, bet ne darbi!

pirms 17 dienām, 2021.04.29 10:16

Aprìĺa pilieni

Kāda jēga ir būvēt dzīvojamo rindu mājas , ja šeit nav , kas dzīvo? Par kādiem uzņēmumos strādājošajiem cilvēkiem viņš runā?

pirms 17 dienām, 2021.04.29 11:01

Valdis

Pamēģini atrast dzīvokli/māju un tad raksti tādas muļķības, ka nav kas dzīvo. Patiesībā ir tā, ka nav ko nopirkt/izīrēt dzīvesvietu.

pirms 17 dienām, 2021.04.29 14:12

Janka

Ir daudz tukšu dzīvokļu, bet neviens par kapeikām negrib izīrēt.

pirms 17 dienām, 2021.04.29 14:26

āksti

Bože moj! Kādas vecas partijas un vecas sejas! Tikai tie paši klauni atkal saimainījušies drēbēm!

pirms 17 dienām, 2021.04.29 14:49

Inta

Par to plaisu un nedzirdēšanu ir pareizi. Deputāti navsadzirdējuši iedzīvotājus, kuru skaits sarūk strauji. Par ceļiem - jau būtībā ir skaidrs - daži saka mums lobiji LV ceļos, SM - un paši jau ilgi ir deputāti - nekas tur nekustes, kamēr tas nebūs stratēģiskajā valsts plānā. Mikroklimats novadā ir skumjš - depresīvs.

pirms 17 dienām, 2021.04.29 15:10

Jautājums I. Liepiņam

Taisnība, Gulbenē pašvaldības dzīvojamā fonda nav. Jautājums - kur Gulbenē ir vieta rindu māju būvēšanai? Tāda ir vai tikai tukša runāšana?

pirms 17 dienām, 2021.04.29 17:40

:)

Kā tad nav fonda? Tas, ka grib ar pilnām extrām, pilsētas centrā, pa lēto. Pat ja uzbūvēs - tā nebūs lēta īre. Papētiet tos pašus Valmieras pašvaldības īres namus. Pieturētos dzīvokļus tad atdos lētāk un būs pašvaldības nauda vējā. Tas gan tiesa, ka pilsētā nav tādu darba vietu, ka mierīgi varētu ņemt hipotēku, būvēt savu māju un būt daudz maz pārliecināts, ka pa 10-20-30 (atkarībā no šikuma) hipotēku varēs nomaksāt.

pirms 16 dienām, 2021.04.29 18:10

v

Intar, ko tad kopš 2009.gada negāji un neprasīji ministrijai oar ceļiem? 12 gadi bijuši par īsu?

pirms 16 dienām, 2021.04.29 18:19

Aivars Ignatāns

Ir jāsaprot, ka Gulbenes novada galvenā problēma ir finanšu pietiekamība un tā ir ir atkarīga galvenokārt no dotācijām no pašvaldību izlīdzināšanas fonda. Kādā no iepriekšējiem rakstiem var lasīt, ka novada domei pašlaik ir vairāk par 100 kredītsaistībām un tas nudien nav labs rādītājs. Tāpēc nākamajā novada domē ir jābūt cilvēkiem, kuriem nav bail vērt vaļā jebkuras valdības kabinetu durvis. Partejiskā piederība patreizējai Saeimas koalīcijai kaut ko var veicināt, bet vairāk noder tieši drosme un uzstājība. Tāpēc aicinu balsot par otro sarakstu ar Gunu Pūcīti priekšgalā.

pirms 16 dienām, 2021.04.29 18:25

Pēteris

Aivar, veco zēn, patīk tev tā Pūcīte, ko? Ņemoties pa Ozolu ielas namu, tik fikss nebiji...

pirms 16 dienām, 2021.04.29 20:41

Aivars Ignatāns

Kas Tu, Pēteri esi? Es savu identitātu neslēpju, ja Tu arī neslēpsi, tad saņemsi atbildes uz visiem Tevi interesējošiem jautājumiem :)

pirms 16 dienām, 2021.04.29 21:20

Lasītājs

Jūsu protežē gan nav bail tikai anonīmi komentēt un ne vairāk.

pirms 16 dienām, 2021.04.30 08:12

To :)

Nesaprati jautājumu. Runa ir par to, ka pašvaldība nevar Gulbenē piedāvāt normālu dzīvokli un par to, kur konkrēti, uz kāda zemes gabala nevis gaisā Gulbenē ir vieta rindu māju būvei.

pirms 16 dienām, 2021.04.29 20:13

:)

Nestāsti pasakas! No kurienes tie dzīvokļi kas tiek likti uz izsolēm? No pašvaldības, Jo nevienam tos nevajag, bet pašvaldībai uzturēt nerentējas. Tas nav pašvaldības pienākums kādu nodrošināt ar īrējamām telpām. Nelaimē nonākušiem cilvēkiem pagaidu pajumti - jā. Teritorijas plānojumu paskaties un ieraudzīsi arī ieplānotus zemes gabalus rindu mājām.

pirms 16 dienām, 2021.04.29 20:58

?

Jautājums, Gulbenē un novadā ir tik daudz gudru, talantīgu cilvēku , bet neviens nav piekritis startēt nevienā no sarakstiem, kāpēc?

pirms 16 dienām, 2021.04.29 20:58

atbilde

Gudri, pašpietiekami, ar dzīvi apmierināti cilvēki politikā neiet. Nekad. Politika ir tāda pati sadzīves blakne kā visas pārējās. Kā tautā saka, ne jau visi perversie sapņi uzreiz jāpārvērš par realitāti:)

pirms 16 dienām, 2021.04.29 21:02

To :)

Uzdevu konkrētus jautājumus par konkrētām adresēm, saņēmu atrunas. Tagad skaidrs, kas par partiju. Kuri vēlaties atrakstītājus un demagogus, balsojiet par Liepiņa partiju. Būs īstā!

pirms 16 dienām, 2021.04.29 23:50

:)

No sākuma domāju, ka izliecies, bet izrādās tiešām stulbs. Vēlreiz atkārtoju atslēgvārdu - teritorijas plānojums. Ja ar to nepietiek lai atrastu konkrētas adreses, piedod, bezcerīgs gadījums.

pirms 16 dienām, 2021.04.30 08:32

he he

Bešī, ka biznes no kopējās kases grib izspiest lētus īresnamus savam ievestajam darbaspēka. Lieciet robotus, lai par dzīvo darbaspēku nebūtu jāiespringsts, vai arī paši būvējiet barakas, kojas vai sauciet kā gribiet. Nav pašvaldībai jākropļo nī tirgus un jālien tur ar jauniem, par nodokļiem būvētiem, īres namiem. Gulbene nav 100k pilsēta Valmiera, kur viens pašvaldības īresnams uz visu pilsētu rentējas.

pirms 16 dienām, 2021.04.30 08:37

Otto

Daudz ir pašvaldības dzīvokļu,kuru īpašnieki sen jau iegādājušies nekustamos īpašumus ārzemēs,bet šos Gulbenē izīrē.Tas nav likumīgi un dome to zin,bet neijis jau krāmēties.Reiz jau šī tēma tika apspriesta.Ja sakārtotu šo jautājumu,nevajadzētu neko celt.Neviens izīrētājs nodokļus arī nemaksā.Kāpost!Tev jāsāk strādāt,nevis jārikšo pa pasauli.Gulbene nav Rīga,var sakārtot.

pirms 15 dienām, 2021.04.30 20:23

Vietējās ziņas