Atbild deputātu kandidāti. Vai būtu lietderīgi novada centru pārcelt uz Lizumu? 23

"Dzirkstele" jautā, deputātu kandidāti atbild

Vai būtu lietderīgi novada centru pārcelt uz Lizumu, kur ir visattīstītākā uzņēmējdarbība, kuras infrastruktūras attīstīšanā pašvaldība arī iegulda apjomīgas investīcijas?


Atbild Jaunās konservatīvās partijas deputātu kandidātu saraksta līdere Guna Švika:

– Lizuma uzņēmēji nodrošina novada iedzīvotājiem vairāk nekā 800 darbavietu. Tas ir būtiski. Tādēļ ieguldījumi pagasta infrastruktūrā ir nepieciešami. Tie nepieciešami arī pilsētā un citos pagastos atbilstoši vietējo iedzīvotāju vajadzībām. Lai arī Lizumā ir liela uzņēmējdarbības aktivitāte, tomēr novada centrs uz Lizumu nav jāpārceļ. Tas prasītu lielus finanšu līdzekļus, iedzīvotāju neizpratni, un arī nav skaidri redzami ieguvumi. Gulbenes novads ir ģeogrāfiski labā situācijā, jo novadā ir viena pilsēta, kas atrodas novada centrā. Vēsturiski izveidojies, ka ceļu infrastruktūra savieno visu novada teritoriju ar Gulbeni. Pilsētā ir izvietotas valsts un  pašvaldību iestādes, kur var saņemt pakalpojumus. Jāpilnveido un jāturpina uzlabot pakalpojumu pieejamība un kvalitāte.


Atbild partijas “Latvijas Attīstībai” deputātu kandidātu saraksta līderis Normunds Mazūrs:

– Lizumā ir vairāki spēcīgi Latvijas vārdu pasaulē nesoši uzņēmumi. Tomēr, saskaitot visus tur strādājošos, salīdzinājumam – Gulbenē tikpat daudz cilvēku ir nodarbināti uzņēmumos Brīvības ielā. Gulbenē ir visvairāk cilvēku darbspējas vecumā.
Lizums ir ļoti veiksmīgs, pateicoties uzņēmējiem, kuri tur darbojas un kuri tur dzīvo. No pašvaldības puses Lizumam nav iedots vairāk kā vien sakārtota iela, kas ved no kultūras nama uz leju, kur atrodas seši uzņēmumi. Tas izmaksāja 700 tūkstošus eiro, no kuriem pašvaldības ieguldījums – vien 15 procenti. Tagad ir jautājums, kā veiksies ar industriālā parka projektu Lizumā. Uzņēmēji paši bez pašvaldības šo ideju īstenot nevarēja. Ja mums izdosies, tad – cepuri nost! Un šis industriālais parks būs pašvaldības īpašums.


Atbild Latvijas Reģionu Apvienības deputātu kandidātu saraksta līderis Andis Caunītis:

– Noteikti nebūtu lietderīgi novada centru šobrīd veidot Lizumā, jo tas vienmēr bijis pilsētā. To jāattīsta, saglabājot tur maksimāli daudzas valsts institūcijas un iestādes, nepieļaujot scenāriju, kāds notika ar Valsts ieņēmuma dienesta nodaļas pārcelšanu uz Balviem un vēl dažiem sliktiem piemēriem. Gulbenes pilsēta ir jāveido un jāattīsta kā reģionālās nozīmes attīstības centrs pateicīgā ģeogrāfiskā izvietojuma stāvokļa dēļ, kas būtu jāizmanto kā priekšrocība, piedāvājot attīstīties arī lielākiem tirdzniecības centriem.
Lizumā dienaskārtībā ir aktuāls jautājums par PII (bērnudārza) attīstību. Ir jānodrošina atbilstošas telpas, lai vienuviet izvietotu mazākā vecuma bērnu grupiņas kopā ar piecgadniekiem un sešgadniekiem, tādējādi nodrošinot drošākus mācību apstākļus.


Atbild Nacionālās apvienības ““Visu Latvijai!” - ”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”” deputātu kandidātu saraksta līdere Guna Pūcīte:

– Lai arī Lizums ir viens no novada vilcējspēkiem, domāju, ka nē. Gulbenes novads ar centru pilsētā šobrīd ir optimālākais un labākais variants. Arī jauno mājokļu būvniecība, manuprāt, jārealizē Gulbenes pilsētas teritorijā, taču satiksmei Gulbene – Lizums jābūt ātrai, ērtai un drošai. Lizumu saredzu kā otru, mazāk nozīmīgu tuvējās apkārtnes centru (kas patiesībā tāds jau ir) – ar attīstītu uzņēmējdarbību, daudzveidīgu tirdzniecības/pakalpojumu klāstu, kvalitatīvas izglītības iespējām, spēcīgu ģimenes ārsta praksi un aptieku, radošu un iniciatīvām bagātu kultūras dzīvi, bet pats galvenais – savu vietu un pagastu mīlošiem cilvēkiem. Taču “Dzirksteles” ideja man, protams, patīk!


Atbild Zaļo un Zemnieku savienības deputātu kandidātu saraksta līderis Normunds Audzišs:

– Lizumā ļoti strauji attīstās ražošana un uzņēmējdarbība, kas dod vietas daudziem strādājošajiem. Jāļauj un jāpalīdz attīstīties tām vietām, kurām ir dabīga vilkme konkrētajā segmentā. Ja Stāmerienā ir tendence un priekšnosacījumi attīstīties tūrisma nozarei, tad ieguldām un veidojam par tūrisma centru, protams, veicinot sadarbību ar pārējiem tūrisma pakalpojuma sniedzējiem visā novadā. Novada centram ir jābūt Gulbenē. Šeit ir jāveido pilnvērtīgs pakalpojumu grozs, sākot no jaunu māju būvniecības, dzīvojamā fonda uzlabošanas, daudzfunkcionālas sporta manēžas, aktīvās atpūtas, bērnu un jauniešu atrakciju parka izbūves, parku sakārtošanas, tirdzniecības centru izveidošanas, tirgus uzcelšanas. Tā, lai novadā dzīvojošajiem būtu vilkme braukt uz pilsētu pa labiem ceļiem.


Atbild partijas “Jaunā Vienotība” deputātu kandidātu saraksta līderis Intars Liepiņš:

– Gulbene ir novada centrs. Lizums ir vieta, kur pagasta centrā izvērsta ražojošu objektu attīstība. Jāpajautā lizumniešiem, kuri dzīvo šajā centrā, vai viņi paši par to vienmēr ir tik priecīgi un laimīgi. Ir taču sūdzējušies par trokšņiem, aromātiem un vēl.
Gulbenei savukārt ir jābūt ne tikai novada centram, bet arī reģionālās nozīmes centram. Tas nozīmē – mums ir jāvelk atpakaļ uz Gulbeni valsts iestādes, kuras no mums ir noņemtas. Gulbenes statuss reģionā to paredz, un visam ir jābūt tā, kā plānošanas dokumentos tas ir ierakstīts. Uz to ir jāuzstāj.

Pievieno komentāru

Komentāri 23

R

Jautajums kandidatei un majas vec- kad tiks salabots jumts,jo dzivokli nopludina un kad tiks salabota apkures sistema-ja nebus atbildes jautajums tiks uzdots tiesi un bez starplikam...

pirms 10 dienām, 2021.05.02 09:17

Aija

Lizumā vajag tikai cilvēkiem kur dzīvot. Pārējais viss ir. Vienīgais,ko vajag likvidēt,tie ir mūžu vecie koki gan skolas parkā un blakus sporta laukumam un Stepiņkalna aleju. Lielākā daļa ir ar cauriem vidiem. Nelīdz tikai nozāģēt kādu zaru. Sporta laukums arī tāpēc ir ļoti bojāts,jo toreiz jau meistarus neklausīja,kad vadītājs teica,kā šo segumu nevar likt,kur ir tik daudz koku. Vēl tādiem īpašniekiem ,kas nevar sakopt īpašumu,ar likumu ņemt nost. Kāda izskatās stacijas apkārtne? Tur tak bailes tumsā iet!

pirms 10 dienām, 2021.05.02 10:17

Pēteris

Labs jautājums. Savlaicīgs. Aktuāls. Vēl padomājiet par Mālmuižu un Dūri. Tur tiešām varētu sākt visu no nulles. Tikai bez pašreizējiem varnešiem...

pirms 10 dienām, 2021.05.02 10:30

?

Kādi, Mazur ,Lizumā pasaulsleveni uzñēmumi? Ķīmiskie kāposti?

pirms 10 dienām, 2021.05.02 12:15

tā tam būt

Lizumam vienkārši jāveido savs novads,piedāvājot kaimiņu pagastiem pievienoties.

pirms 10 dienām, 2021.05.02 14:24

!

Arī manas domas,ka Lizums sen jau varēja būt patstāvīgs novads.Manuprāt, viņiem no pilsētas neko nevajag.Ir pašpietiekami.

pirms 10 dienām, 2021.05.02 15:16

put

aizpur,kur tava partija pazudusi-piziki da valinki...

pirms 10 dienām, 2021.05.02 12:55

!

Ar šādiem garīgi slimajiem ,kuri plēšas pie varas un blondīnēm izpildvarā un pārējie kuri nemăk savādāk nopelnīt naudu un var tikai slaukt nodokļu maksātăjus, jebkur sačakarēs un nolaidīs uz grunti.

pirms 10 dienām, 2021.05.02 15:44

M

Jūs ko traki, stulbengradas blondās iznīcinās pēdējo uzņēmēju oāzi, paliks valsts iestāžu tuksnesis.

pirms 9 dienām, 2021.05.02 21:23

Joksts

Dzirkstelei iesaku pavaicāt cik no pirmajiem trim katrā sarakstā pārzina angļu valodu sarunvalodas līmenī, lai nav jābraukā tikai uz austrumiem, bet ar Igauņiem tepat bakus arī varētu parunāt.

pirms 9 dienām, 2021.05.02 21:58

Egils

Kāds novads Lizums? Ar 2 mašīnām un 3 gājējiem? Nevajag celt sevi debesīs,ja elementāru spārnu nav.

pirms 9 dienām, 2021.05.03 13:53

&

Uz Adulienu, ar visu balto māju, tur jūsu vieta, sen Gulbenē viss ir sačakarēts.

pirms 8 dienām, 2021.05.03 16:48

Oskars

Kurš d@lbojobs izdomāja tādu jautājumu uzdot deputātiem ? Varbūt viņi labāk lai atbild ko plāno darīt ar medicīnas pakalpojumiem novadā ?

pirms 8 dienām, 2021.05.03 19:32

oskars +

Tieši tā- kāpēc prasīt tādus, atvainojos, stulbus jautājumus? Pilnīgi piekrītu, ka medicīna ir, atvainojos, žopā. Ir jārisina reālas problēmas nevis jāuzdod stulbi jautājumi.

pirms 8 dienām, 2021.05.04 11:34

Iedzivotaja

Skumji, ja par novada attīstību domājošus cilvēkus kāds " dolbajobs" var tā nosaukt. Lasot komentus, reizēm paliek tik skumji un bēdīgi ' vai patiešām pirms, nu jau vairākiem gadiem, bijušā prezidenta vārdi ir vietā - sabiedrība id DEGRADĒJUSIES!!!

pirms 8 dienām, 2021.05.03 21:20

es

Lai ar Lizumu būtu satiksme- ērta un ātra, pirmkārt, jāsalabo ceļš uz turieni. Kauns, ka vēl tāds "asfalts" tik noslogotā ceļa posmā atrodas. Kad tad beidzot sāksies tie remonti, tikai tukša solīšana visādi projekti, tad iepirkumi utt..., bet cilvēkiem, kas tur strādā (lielākā daļa no Gulbenes) jābrauc uz darbu katru dienu, jo tā saucamajā centrā- Gulbenē darba nav. Nu jā, vienīgi auto servisiem tiek darbs nodrošināts

pirms 8 dienām, 2021.05.04 12:57

Sīmanis

Laba doma.Lizums drīz būs kă pilsēta.Pirmăm kărtăm cilvēkiem vajag darba vietas un dzīvokļus.Un tas Lizumă ir.

pirms 8 dienām, 2021.05.04 16:09

ērmanis

Man ir laba doma, tāpēc dalos. Jaunais novada centrs lai būtu Jaungulbene. Pats nosaukums, kas sākas ar "Jaun.." liek tā domāt, jo tagad taču centrs ir "Vecgulbene" (tas nekas, ka šis ir vēsturiskais nosaukums. No vēstures, tāpat kā nākotnes, nevar izbēgt. Par laimīgu nākotni, kas sākas ar "Jaun..."!

pirms 7 dienām, 2021.05.05 11:12

!

Lizumā gan dzīvokļu nav!

pirms 7 dienām, 2021.05.05 12:47

!!

Lizumā ir- kovids!

pirms 5 dienām, 2021.05.06 20:45

Jaungulbenietis

Pilnīgi piekrītu,novada centru uz Jaungulbeni un viss būs ok!!!

pirms 5 dienām, 2021.05.06 22:05

drišč

Vislabāk kopā ar deputātu un izpildvaras masu, pārcelt uz Mēnesi vai Marsu

pirms 4 dienām, 2021.05.08 00:49

Vietējās ziņas