Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbrīvo divu skolu direktores (papildināts) 16

Ar 31.augustu no darba tiek atbrīvota Druvienas sākumskolas direktore Velga Černoglazova un Litenes sākumskolas direktore Elita Trupavniece. Abām galīgajā norēķinā tiks izmaksāts atlaišanas pabalsts četru mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, kā arī tiks samaksāta kompensācija par neizmantoto atvaļinājumu. Deputāti par to nobalsoja 26.jūlija Gulbenes novada domes sēdē.

Kā zināms, abas minētās sākumskolas ar 1.septembri tiek slēgtas. V.Černoglazova turpinās strādāt latviskās dzīvesziņas centrā (pilī – adrese “Pamatskola”), kas ir pagasta pārvaldes struktūrvienība. E.Trupavniece turpinās strādāt kā Gulbenes novada bērnu un ģimenes atbalsta centra vadītāja.

26.jūlija novada domes sēdē deputāti nobalsoja arī par Litenes pagasta pārvaldes struktūrvienības “Litenes sporta zāle” un stadiona izveidi, sākot ar 1.septembri. Arī Druvienā bijusī skolas sporta zāle tagad būs atsevišķa pagasta pārvaldes struktūrvienība.

Druvienā izlemta arī skolas ēkas nākotne, tur tiek veidots latviskās dzīvesziņas centrs.

Deputātu lēmums par Litenes bijušās skolas telpu turpmāko pielietojumu vēl nav pieņemts.

Gulbenes novada deputāti uzdevuši Litenes pagasta pārvaldes vadītājam rūpīgi plānot un izdomāt, kas turpmāk atradīsies Litenes muižas ēkā un kā tā tiks apsaimniekota.

V.Lapiņa viedoklis: “Efektīvāk būtu, ja “Litenes muiža” būtu pagasta pārvaldes atsevišķa struktūrvienība. Varētu pilnvērtīgāk apsaimniekot un plānot attīstību.”

Deputāte Ilze Mezīte uzskata – vispirms ir jābūt ekonomiskajiem aprēķiniem, ir jāzina, cik kas maksās, jo pretējā gadījumā šobrīd notiek tikai sapņošana.

V.Lapiņš uzsver, ka vismaz divas pozīcijas jau ir zināmas – elektrība un apkure, kuras izmaksu ziņā nemainīsies.

“Jāzina, kas tur būs. Un tad mēs runāsim par to, kā mēs to darīsim un cik tas maksās. Arī norādīsim, no kādas naudas tiks maksāts,” saka deputāte Guna Pūcīte.

Deputātu Normundu Mazūru arī interesē, kādas turpmāk būs “Litenes muižas” funkcijas un kas nodrošinās to īstenošanu. “Tas atkal ir budžeta jautājums,” viņš secina.

Deputāts Anatolijs Savickis norāda, ka pašvaldībā visur šādā un līdzīgos gadījumos pieejai jābūt vienādai un arī prasības nedrīkst atšķirties. Viņš atgādina, ka Druvienas pagasta pārvaldei ir norādīts jūlijā sagatavot detalizētu plānu par slēgtās skolas (arī atrodas pilī) turpmāko izmantošanu, pievienojot visas izmaksas.

Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis domā, ka ne tikai pagastu pārvaldniekiem, bet arī deputātiem ir jāpieslēdzas šim jautājumam un jāpiedāvā savas idejas.

Novada pašvaldības Finanšu un ekonomikas nodaļas vadītāja Lienīte Reinsone uzskata, ka Litenes skolas ēku kā pagasta pārvaldes atsevišķu struktūrvienību ir vērts veidot tikai tad, ja ir skaidri definētas šīs struktūrvienības funkcijas.

V.Lapiņš uz to atbild, ka daļēji jau ir apzināts ēkas turpmākais izmantojums. Piemēram, tur darbu turpinās vakara (maiņu) vidusskolas divas klases. Sākta esot arī Latvijas Kara muzeja ekspozīciju zāles iekārtošana Litenes muižā. Iecerēts atsevišķi vēl daļā telpu ierīkot Litenes vēstures ekspozīciju. Tāpat ēkā darbosies arī sociālais dienests un atradīsies apģērba maiņas punkts. Uz divām muižas telpām esot pieteicies vietējais uzņēmējs. V.Lapiņš saka, ka pagaidām skaidrība ir galvenokārt par ēkas pirmā stāva izmantojumu, otrais stāvs pagaidām lielākoties paliktu tukšs.

“Lai otro stāvu varētu piedāvāt uzņēmējiem, vajadzētu sakārtot kanalizāciju un ūdensapgādi,” uzsver V.Lapiņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Doma

Vēl pavisam nesen Litenes sākumskolai meklēja direktori. Skumji notikumi. Brīnums, ka šīs skolas netiek renovētas un pārvēstas par veco ļaužu pansionātiem. Bijusī Gulbenes 1. vidusskola tagad ir patukša, varbūt, domājot par finansiālo lietdeīgumu, vajadzētu domāt par Stāķu skolas slēgšanu? Kā šajā gadījumā justos Šķēla kungs, kuram,iespējams,ir savas intereses?

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.07 13:11

vienkārša loģika

Nav ražošanas >nav vairotiesspējīgu cilvēku>nav bērnu>nav skolu, u.t.t.

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.07 14:49

...

Uz Stāķu skolu cenšas pārcelt visus problēmu bērnus no pilsētas, kā savulaik uz Ozolkalnu...

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.07 15:44

!!!

Super! Skolas slēdz, bet dāmām 4 mēnešu alga+atvaļinājuma nauda+automātiski jauna silta darbavieta. Vienkārši fantastika!

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.07 16:54

Īsti nav skaidrs

Patiešām grūti saprast, par ko kompensācija, ja ir darbs, kuru darīt tālāk.

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.07 20:48

000

gribētu zināt kurai no viņā ir tā jauna siltā vieta?

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.08 11:03

Paklau, 000

Rakstu izlasīji??? Abām bijušajām direktorēm ir nosauktas darba vietas, kurās strādās tālāk.

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.08 12:36

Aija

Labi gan. Mēs arī tā gribētu. Atbrīvo no viena, tūlīt ķēries pie nākamā darba. Lai izmaksātu pabalstu 4mēnešalgu apmērā,vajag 20gadu darba stāža vienuviet. Vai ir? Druvienas kundzei varbūt.

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.07 18:56

Lāsma Gulbe

Kāpēc Litenē ir vajadzīgs jauns stadions un sporta zālē,ja tiek slēgta skola?Kas tur sportos,ja Litenē nav bērnu kas mācās,kur radīsies bērni kuri sportos?Kur tad ir lietderīgais finansiālais aprēķins?Savukārt pilsētas iedzīvotāji jau vairākus gadus gaida baseinu.

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.07 22:37

Lāsmai Gulbei

Baseinu Gulbenē gaida kādas mazas skoliņas direktors un viens izbijis novada priekšnieciņš.

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.07 23:12

tak

.. lasīt vajag! Nebūs jauns, bet būs kā atsevišķa Litenes pagasta struktūrvienība.

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.08 11:23

Baseins

Nevis gaida skoliņas direktors, bet gaida visa sabiedrība, baseins tiešām ir nepieciešams Gulbene, savādāk dome nodrošina skolniekiem braucienus uz Balvu baseinu un tā vietā maksā ceļa izdevumus un vēl izmet naudu Balvu baseinam . Būtu labāk vēruši Gulbene , un nodrošinājuši beidzot vietu Gulbeniešiem kur iet peldēties, kur vest uz baseina nodarbībām skolniekus, bērnus, un tādā veidā nodrošinātu papildus darba vietas Gulbeniešiem. Bet protams vieglāk ir nelikties ne ziņas un atbalstīt "barot" blakus pilsētas uzņēmumus.

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.08 11:27

pilsētas iedzīvotāja

Baseinu gaida ne tikai skolas direktoriņš, bet arī vienkāršie iedzīvotāji.

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.08 11:16

xx

labrīt , es ar gaidu .Un ļoti ..gribas ziemā ,kādā ūdens veselības grupā, pavadīt laiku ,uzlabot sirsniņu kā pensonārei,

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.08 11:40

Darma

Esiet reālisti, baseina uzturēšanas izmaksas vajadzēs nopelnīt , bet sadalot tuvējo novadu iedzīvotājus uz 2 baseiniem - drīz vien izbeigs pastāvēt gan Gulbenes, gan Balvu baseins. Un tā summa , ko maksā par bērnu peldēšanu Balvu baseinā ir piliens jūrā uz gada uzturēšanu. Un iedzīvotāji - katrs ir gatavs vismaz reizi nedēļā iet uz baseinu?! Un domāju, ja veido šādu objektu ir jādomā no biznesa viedokļa, ja ienākumi nosedz izmaksas ir ok, bet, ja nav tādu aprēķinu, tad nav arī jāceļ.

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.08 14:52

Liteniete

Patiesaam,kaadaa sakaraa kompensaacija 4 meenesu apmeeraa?Fantastiski!!!
Litenes direktore nu,tiesaam,neaizvietojama speciaaliste,vai ne?

.

pirms 10 mēnešiem, 2018.08.10 21:32

Vietējās ziņas