Atbrīvo no pacientu iemaksām

Kopš 1.oktobra trūcīgajām personām vairs nebūs jāmaksā 50 procenti no valstī noteiktās pacientu iemaksas. Paredzēts, ka trūcīgajām personām vairs nebūs jāmaksā arī 15 latu līdzmaksājums par vienā ārstēšanās reizē veiktajām ķirurģiskajām operācijām.

"Ir rasta iespēja, ka, saņemot ārstēšanos dienas stacionārā, trūcīgie pacienti par brīvu pirms vai pēc ārstēšanās varēs uzturēties ārstniecības iestāžu izveidotajās "viesnīcās".

 

"Tiks paplašināta arī pacientu mājas aprūpe un šīs aprūpes sniedzēju tīkls. Šajā darbā iesaistīs tieši pārprofilējamās slimnīcas un to darbiniekus reģionos, kas būtiski atvieglos sociālo situāciju darbiniekiem šajās iestādēs," stāsta Veselības ministrijas speciālists Oskars Šneiders.

 

Kopš 1.oktobra trūcīgajām personām arī izdevumi par kompensējamiem medikamentiem vai medicīnas ierīcēm tiks apmaksāti pilnā apmērā, ja pacients laika periodā no 2.oktobra līdz 31.decembrim būs samaksājis 12,5 latus. 2010.gadā visi izdevumi par šiem medikamentiem tiks apmaksāti, ja trūcīgā persona būs samaksājusi 50 latus gada laikā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas