Atceļos slavenas svētgleznas kopija

Pirmdien, 30.jūlijā, no agra rīta līdz aptuveni pulksten 12.00 Gulbenes katoļu baznīcā būs apskatāma Čenstohovas Dievmātes svētgleznas kopija.

Šī ir viena no retajām svētgleznām, ko godina gan katoļi, gan pareizticīgie. Pulksten 7.45 baznīcā sāksies svētā mise, kas saistīta ar šo draudzei nozīmīgo notikumu. Aicināti piedalīties arī citu kristīgo konfesiju pārstāvji un ikviens interesents, kuru uzrunā Dievs.  

No Gulbenes Čenstohovas svētgleznas kopija tālāk ceļos uz Cesvaini un pēc tam uz Madonu. Šī svētā relikvija īpaši var palīdzēt tiem, kuri plāno ģimenes pieaugumu un to izsaka savās lūgšanās, "Dzirksteli" informē Gulbenes katoļu draudzes priesteris Māris Zviedris.

 

Čenstohovas svētgleznas kopija apceļos vismaz 23 valstis, mērojot ceļu no Klusā okeāna līdz pat Atlantijas okeānam. Savu pasaules ceļojumu pie kristiešiem tā aizsākusi 14.jūnijā Vladivostokā Krievijā. Šīs akcijas mērķis ir pievērst īpašu uzmanību cilvēka dzīvības un ģimenes vērtību aizstāvībai. Akciju rīko starptautiska organizatoriskā komiteja, kuras sastāvā ir katras valsts kustības „Par dzīvību" pārstāvji.

Čenstohovas Dievmātes svētgleznas vēsture sākas pirmos gadsimtos. Iespējams, ka to ir gleznojis Svētais Lūkas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas