Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atdos atpakaļ internātu

Paredzams, ka internāta ēka Gulbenē, Līkajā ielā 19a, tiks atkal atdota Gulbenes 2.vidusskolas pārziņā jeb bezatlīdzības lietošanā. Par to novada deputāti lems 27.oktobra novada domes sēdē.

To prasa loģika – tā tika akcentēts tautsaimniecības komitejas sēdē, kas domē notika 19.oktobrī. Ēka Līkajā ielā 19a atrodas blakus 2.vidusskolas mācību korpusiem. Vēsturiski internāts jau ir bijis piederīgs 2.vidusskolai. Pa vidu bija laiks, kad ēka Līkajā ielā 19a šādā statusā vispār netika izmantota, līdz tika apzināts – internātu tomēr pilsētā vajag! Ar 2013.gada 2.septembri internāts kļuva piederīgs Gulbenes vidusskolai. Tajā pašā laikā tur naktsmājas rod dažādu pilsētas skolu skolēni. Pirms trim gadiem pašvaldība internātā veica remontu, bet telpas aprīkoja divi “Rotari” klubi - no Zviedrijas un Vācijas. Pašvaldības aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” mājaslapā lasāms, ka internātā ir 30 gultasvietas.

29.septembra novada domes sēdē deputāti nobalsoja par 11 459 eiro aizņemšanos no Valsts kases uz desmit gadiem, lai varētu sākt internāta  ēkas būvprojekta izstrādi fasādes un pirmā stāva pārbūvei. Aizdevuma atmaksu plānots sākt 2017.gada martā. Gulbenes vidusskolas internāta ēkas fasādes un pirmā stāva pārbūves būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību saskaņā ar iepriekš izsludinātajiem iepirkuma rezultātiem veiks akciju sabiedrība “Komunālprojekts”.

Pēc projekta realizācijas 1.stāvs tiks pielāgots internāta vajadzībām, izbūvējot 6 istabiņas ar 15 gultasvietām, koplietošanas virtuvi, sanitārajiem mezgliem un atpūtas telpu. Savukārt nosiltinot fasādi un nomainot jumtu, ēka kļūs energoefektīvāka un vizuāli pievilcīgāka.
Viena istabiņa, sanitārais mezgls un ieeja ēkā tiks pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, tādējādi uzlabojot vides pieejamību. Pie ieejas ēkā tiks uzbūvēta uzbrauktuve un nomainītas ārdurvis. Tiks nomainīta arī apkures sistēma. 2. un 3.stāva istabiņās pie radiatoriem uzstādīs individuālas siltuma regulēšanas ierīces.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas