Atdzimst Saltupes avots 5

Druvienas pagastā tiek labiekārtota senā Saltupes avota vieta, lai turpmāk tā būtu pieejama ikvienam kā kvalitatīva dzeramā ūdens ieguves un relaksācijas vieta.

Druvienas pagasta attīstības biedrība "Pērļu zvejnieki" pārstāve Inese Zvejniece stāsta, ka Saltupes avots šajā vietā jau esot bijis gadu gadiem, bet daudzi par to nemaz nav zinājuši. "Tie, kas dzīvojuši blakus avotam, ņēmuši tur ūdeni, bet avots nebija aizgājis "tautās"," stāsta I.Zvejniece un piebilst, ka Saltupes avots turpmāk būšot jānokrusta par Vanagu avotu, jo īpašums, kurā tas atrodas, saucas "Vanagi".


Vietējais koka meistars Viesturs Kļaviņš bez atlīdzības izgatavos arī koka norādi ar uzrakstu "Vanagu avotiņš". Uz avotiņu vedīs grantēts celiņš, būs soliņi, atkritumu urna un nojume.

 

"Nojumi brīvprātīgi, bez atlīdzības mums taisa druvēnietis Viktors Černoglazovs, jo viņš ir guļbūvju meistars. Savukārt uz pirmo talku avota apkārtnes sakopšanā labprātīgi atsaucās 21 cilvēks," stāsta I.Zvejniece.


Viens no iemesliem, kāpēc radusies doma sakopt avota vietu, ir tas, ka Druvienas centrā no dziļurbumu akas nākot ļoti nekvalitatīvs ūdens, kurā ir liels dzelzs saturs.

 

"Otrs iemesls, kāpēc vēlējāmies sakopt šo vietu, ir tāds, ka, aptaujājot vietējos iedzīvotājus, ko viņi Druvienā vēlētos uzlabot vai kādi ir ieteikumi, tika norādīts uz dzeramā ūdens problēmu. Tā kā tika izsludināts Latvijas Hipotēku un zemes bankas Klientu kluba "Mēs paši" projektu konkurss, mēs tajā startējām un guvām bankas atbalstu - nepilnus četrus simtus latu," stāsta I.Zvejniece.


Kad avota vieta būs kārtībā, tiks veiktas arī ūdens analīzes. Tā kā šī vieta nav tālu no Druvienas centra, tad ikviens pastaigājoties varēs atnākt uz to ne tikai pēc ūdens, bet arī vienkārši pasēdēt un atpūsties.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Gulbeniete

Malači, malači...!

Rankas ļaudīm arī vajadzētu sekot Jūsu piemēram un sakopt avotiņa čūksnāju šosejas malā.

pirms 8 gadiem, 2012.07.08 16:53

..

Pilnībā piekrītu Ne druvēnietei! Vārdus no mutes izņēma!
Skauģi- pirms nosodat, vispār uzziniet situāciju!

pirms 8 gadiem, 2012.07.07 09:59

Ne druvēniete

skauģiem- no Pērļu zvejniekiem neviens nav nevienā vērtēšanas komisijā. Paskatieties dokumentos un atradīsiet komisiju sastāvus. Pirms rakstīju- pārbaudīju!!!!!

Izdariet vispirms paši tik daudz cik tas ir izdarīts Druvienā ar šīs biedrības palīdzību, tad komentējiet.

pirms 8 gadiem, 2012.07.06 23:36

!

Visu cieņu Inesei!! Vismaz ir cilvēks, kas strādā, darbojas un uzdrošinās, un virza, lai Druviena attīstītos!!
Lai tālākajā darbībā viss sokās un izdodas!

pirms 8 gadiem, 2012.07.06 22:46

protams, Pērļu zvejnieki paši piedalās projektu vērtēšanā, paši dabū līdzekļus, vai kāds maz ir saskaitījis cik naudas viņiem ir ticis, ļoti daudzi labi projekti tiek palaisti vējā.. nebūtu vismaz lielījusies.. :(

pirms 8 gadiem, 2012.07.06 17:29

Vietējās ziņas