Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atjauno Gulbenes ģimnāzijas ēkas fasādi 1

Gulbenieši jau ir ievērojuši, ka Gulbenes novada valsts ģimnāzijas ēkas priekšējo fasādi sedz stalažas. Ir sākusies vēsturiskās ēkas fasādes vienkāršota atjaunošana.

To apliecina arī Gulbenes novada domes Attīstības un projektu nodaļas vadītājs Jānis Barinskis.

“Projektā ir paredzēta ēkas fasādes sakārtošana un logu restaurācija-nomaiņa. Darbi jau ir sākti. Šogad visi plānotie darbi netiks izdarīti. Tiks sakārtota tikai ēkas priekšējā fasāde un nomainīti tās logi. Pārējā ēkas daļa tiks sakārtota nākamā gada vasarā. Lai varētu sākt darbu, visu esam saskaņojuši ar Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju, tāpēc ir jāievēro stingri noteikumi,” saka J.Barinskis.

Darbu veikšanai Gulbenes novada dome ņems aizdevumu no Valsts kases. Tie būs 165 000 eiro.

Novada dome tika izsludinājusi arī iepirkumu būvdarbu veicējam. Par uzvarētāju domes iepirkuma komisija jau jūnijā atzina pilnsabiedrību “RRCI” ar līgumcenu 127 005,73 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Savukārt par būvuzraugu komisija nolēma atzīt SIA “Jurēvičs un partneri” ar līgumcenu 9250 eiro bez PVN. Būvdarbu veikšana objektā ir sadalīta vairākās kārtās. Šogad tos veic no 1.jūlija līdz 25.augustam, bet nākamajā gadā veiks no 26.jūnija līdz 25.augustam. 

“Šis process ir gaidīts. Skolām un valsts ģimnāzijām tika piešķirtas investīcijas, tad nu tikām rēķinājuši un skatījušies, kā šīs investīcijas būtu lietderīgāk izmantot. Izlēmām, ka ir nepieciešama  ēkas logu renovācija, jo aukstajā laikā caur tiem telpās nāk aukstums. Ja maina logus, tad ir jāsakārto arī fasāde. Pilnībā atbilstoši noteikumiem, tiks mainītas logu vērtnes. Ēkas priekšējās daļas fasādē tiks mainīti logi tikai pirmajā un otrajā stāvā, jo trešā stāva logus jau nomainījām 2000.gadā,” stāsta Gulbenes novada valsts ģimnāzijas direktore Lidija Ķeķere.

Gulbenes novada valsts ģimnāzijas ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. 1928. gada rudenī šajā ēkā nodibināta Gulbenes Valsts komercskola un arodskola.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Gulbis

Kamēr ģimnāzijas logu restaurācijai-nomaiņai vajadzīga stingra saskaņošana ar KPAI, tikmēr Latvijas Dzelzceļš Valsts nozīmes kultūras piemineklim (Gulbenes dzelzceļa stacija), maina vecos koka logus pret plastikāta un uz fasādēm karina gaisa kondicionētājus, kā pašiem tīk.

pirms 3 gadiem, 2016.07.31 18:58

Vietējās ziņas