Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atjauno Lizuma vējdzirnavu spārnus 8

Lizuma pagasta simbolam – vējdzirnavām – pavasarī vētras laikā tika nolauzti spārni, tāpēc bija nepieciešams tos atjaunot. Tagad tie ir atjaunoti. Vējdzirnavu īpašniece Ilona Brekte stāsta, ka lielās vētras laikā viens spārns tika nolauzts pilnībā, otram – puse.

“Iesaistījās vairāki cilvēki, kuri izteica vēlmi palīdzēt, lai taptu jauni spārni. Visiem kopā to izdevās paveikt. Mēs paši saviem spēkiem to nepaveiktu,” stāsta I.Brekte.

Lizuma mājaslapā liels paldies tiek teikts Raivim Bergam, Lizuma pagasta pārvaldes vadītājam Uģim Aigaram un Aigaram Ozoliņam, kurš pagatavoja spārnus, I.Brektei un Viktoram Namajunam par sagādātajiem kokmateriāliem, kā arī ikvienam, kurš palīdzēja uzstādīt jaunos spārnus un veica ziedojumus.

I.Brekte norāda, ka pašas dzirnavas ir avārijas stāvoklī. Nepieciešams kapitālremonts, bet tam vajadzīgs ļoti daudz naudas.

Lizuma vējdzirnavas ir celtas 19.gadsimta pirmajā pusē. Astoņdesmitajos gados kolhozs “Spars”, sadarbojoties ar mākslinieku Jāni Brekti, kuram 15.augustā paliek 100 gadi, dzirnavas atjaunoja un iekārtoja izstāžu zāli. Kopš 1992.gada vējdzirnavas ir mākslinieces Ilonas Brektes īpašums. Regulāras izstādes vējdzirnavās nenotiek to tehniskā stāvokļa dēļ, mākslinieku Brektu dzimtas darbi aplūkojami dzimtas mājā “Saulieši”.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

izķēmots skats

Ja nespēj atjaunot dzirnavu spārnus autentiskos izmēros,tad nevajag vispār ķerties klāt.

pirms mēneša, 2020.08.13 10:33

A

Pastāv taču arī kritēriji vēsturisko ēku renovācijās- domāju te būtu jāpajautā kompetentajām iestādēm kas uzrauga un ar ko saskaņo šāda veida darbus, visu cieņu cilvēkiem kas dara, bet ja runa iet par atjaunošanu tad lūdzu pieturamies pie autentiskām proporcijām.

pirms mēneša, 2020.08.14 00:10

domes darbinieks

Iztiesājās, dabūja īpašumā dzirnavas u. c., tagad nezin ko ar tiem iesākt.

pirms mēneša, 2020.08.13 12:07

Ha

Tas tak Brektes privātīpašums. Nespēj uzturēt??? Zāle vienmēr nenopļauta, dobes sen aizaugušas. Un saka paldies Brektei par kokmateriāliem... Hi hi.

pirms mēneša, 2020.08.13 20:52

Vakars

Sagrāba dzirnavas, naudu ieguldīt negrib, tūliņ diedelēs no cilvēkiem ziedojumus. Nepatīkami īpašnieki - visu no citiem gaida.

pirms mēneša, 2020.08.13 21:36

Inta

LAbi, nevar ieguldīt, nezina ko attīstī, vismaz iztīrīt , izslaucīt un beigtos putnus no logiem izvākt pirms laiž apmeklētājus iekšā.

pirms mēneša, 2020.08.14 09:17

FFF

Drīz lūgs saziedot naudu remontam,jo iekšā ir avārijas stāvoklis,trepes satrupējušas.Gan jau tāpat kā spārnus,tā arī pārējo pa pašvaldības naudu saremontēs.

pirms mēneša, 2020.08.21 23:14

Vietējās ziņas