Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atjauno Sveķu internātpamatskolas darbnīcu ēku

Sveķu internātpamatskolas darbnīcu ēka ir atjaunota. Šobrīd tiek kārtota dokumentācija, lai pēc diviem gadiem to beidzot nodotu ekspluatācijā. Skolas direktors Aigars Lasis prognozē, kas tas varētu notikt novembrī.

“Saskaņā ar Gulbenes novada iepirkumu darbus veica SIA “Akvilons Z”, bet sīkos remontus veicām paši. Pēc 2014.gada decembrī notikušā ugunsgrēka pirmais stāvs bija pieliets ar ūdeni, bet nebija liesmu skarts. Visvairāk cietusi bija jumta daļa un bēniņi, tāpēc tika nojaukta jumta daļa un mūrētas apmales, uz kurām būvēja jaunu jumtu. Otrā stāva līmenī bija jāveic pārseguma, jaunas jumta konstrukcijas izbūve un jumta seguma ieklāšana,” stāsta A.Lasis.

Tika nomainīti ugunsgrēkā cietušie logi un daļa logu bloku. Ēkas vidusdaļā atjaunoja ugunsdrošu mūri, izdegušajā daļā no gala sienas līdz ugunsmūrim demontēja ārsienu līdz otrā stāva logu augšējam līmenim, kā arī atjaunoja dūmvadus, iekšējo un ārējo sienu mūri līdz otrā stāva pārsegumam. Ir veikta bojātās fasādes apdares atjaunošana un citi darbi.

Tagad ēkā tāpat kā pirms ugunsgrēka audzēkņi var mācībām izmantot galdniecības un mājturības kabinetus Bija izdegušas ne tikai šo kabinetu telpas, bet sadega arī instrumenti, kas tika izmantoti mācību procesā. Kamēr notika atjaunošanas darbi, mācībām tika izmantotas citas telpas skolas ēkā.

A.Lasis atzīst, ka atjaunošanas darbu apjoms bija liels. Tomēr tos varēja paveikt ātrāk, ja gandrīz gadu nebūtu ievilcies iepirkuma konkurss. Ēku atjaunot sāka pirms gada. Bija paredzēts darbus veikt 63 dienu laikā no līguma stāšanās spēkā, tāpēc bija cerība, ka līdz jaunajam mācību gadam tos pabeigs. Tomēr tiem bija vajadzīgs ilgāks laiks.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka ugunsgrēkā izdega ēkas otrais stāvs 100 kvadrātmetru platībā un jumts 250 kvadrātmetru platībā. Pēc ekspertu vērtējuma ugunsgrēku izraisīja elektroiekārtas īssavienojums. Vietā, kur tas notika, blakus atradās koka sija, kas aizdegās. Lai gan ne viss mācību procesam nepieciešamais inventārs gāja bojā, zaudējumi bija lieli. Ugunsgrēkā smagi cieta arī skolas mikroautobuss, jo ēkā atrodas garāža. Par laimi gan ēka, gan mikroautobuss bija apdrošināti. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas