Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atjaunos mazās kautuves 1

Valdība plāno atļaut zemnieku saimniecībām ierīkot nelielas lopkautuves, kā arī veicināt reģionālo lopkautuvju ierīkošanu. Līdz šim Latvijā oficiāli ir atļauts darboties kautuvēm, kuru darbību saskaņā ar Eiropas Savienības noteikumiem ir atzinis Pārtikas un veterinārais dienests.

Zemniekiem ir finansiāli neizdevīgi vest mājlopus, kas paredzēti kaušanai, uz atzīto kautuvi, maksāt par kautuves pakalpojumiem, segt ceļa izdevumus un tamlīdzīgi, tādēļ ir paredzēts atvieglot arī prasības mazjaudas kautuvju izbūvei, iekārtām un aprīkojumam.  

„Mazjaudas lopkautuvju izveidi zemnieku saimniecībās vērtējam pozitīvi, jo savulaik tieši Pārtikas un veterinārais dienests bija starp tiem, kas uzskatīja, ka šādas kautuves ir vajadzīgas. Ir izveidojusies tāda situācija, ka Austrumvidzemes reģionā, kas aptver Gulbeni, Madonu un Alūksni, nav nevienas lopkautuves. Tas rada problēmas gan zemniekiem, gan pircējiem. Tas ir tikai pozitīvi, ka valdība beidzot ir pievērsusies šai problēmai, jo kopš pagājušā gada oktobra šis jautājums bija atlikts. Zaļā gaisma mazajām kautuvēm ir dota, bet pagaidām to noteikumi vēl nav apstiprināti," saka Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes pārtikas inspektore Ārija Ločmele.

 

Jaunā kārtība, kas vēl gaida apstiprinājumu, mazjaudas kautuvēs regulēs kaujamo dzīvnieku skaitu, noteiks atkāpes kaušanas telpām, kā arī gaļas piegādes nosacījumiem. Noteikumi paredz arī prasības veselības un identifikācijas marķējumam, ar kuru marķē gaļu, kas nonāk pārdošanā no zemas kapacitātes kautuvēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jānis

Tiem gudrajiem uz viņu rēķina vajadzētu atjaunot mazās kautuves, kuras tika likvidētas.Tādu piemēru ir ļoti daudz, kur vairākuma atzinumi netiek ņemti vērā.Gudrajiem varbūt vajadzēja organizēt vienu kautuvi visā Baltijā, būtu taču resursu ietaupījumi.

pirms 6 gadiem, 2013.07.03 10:53

Vietējās ziņas