Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atjaunots Stāmeriensas pils balkons 1

Kopš aprīļa projekta norisinās Stāmerienas pils balkona pārbūves darbi. Līdz šim jau paveikta lielākā daļa būvniecības darbu un redzams balkona atjaunotais veidols. Novada mājaslapā informē Gulbenes novada domes projektu vadītāja Vita Lāčkāja-Krūmiņa.

"Saskaņā ar izstrādāto būvprojektu balkons tiek atjaunots tādā izskatā, kādā tas redzams fotoattēlos laika posmā no 1908.gada līdz 1914.gadam. Esošais pusloka balkons papildināts ar diviem taisnstūra spārniem. Vienā no spārniem iebūvētas kāpnes starp 1.stāva un cokolstāva līmeņiem, kas nodrošinās tā pieejamību ikvienam interesentam," stāsta V.Lāčkāja-Krūmiņa.

Viņa norāda, ka pārbūves darbus tika plānots pabeigt jau septembrī.  "Taču, ņemot vērā šīs būvniecības sezonas klimatiskos apstākļus, kā arī objekta kultūrvēsturisko nozīmi, būvdarbu izpildes termiņš tika pagarināts," atklāj projektu vadītāja.

Projekta „Stāmerienas pils balkona pārbūve” attiecināmās izmaksas ir 25 000,00 eiro, no tām 90 procenti jeb 22 500,00 eiro ir Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansējums un 10 procenti jeb 2 500,00 eiro ir pašvaldības līdzfinansējums.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

VASARA

Ir skaisti, bet kamēr nav atjaunota visa fasāde, baltais balkons ir kā zelta poga pie skursteņslauķa mundiera :)

pirms 10 mēnešiem, 2017.10.11 19:38

Vietējās ziņas