Atkal atrod nokostus trušus

Gulbenietis Edgars Baldonis otrdienas rītā savas mājas pagalmā atrada 17 nokostus trušus. Dzīvnieki, izrauti no būriembūriem,  beigti gulēja uz zemes.

Raudādams E.Baldonis "Dzirkstelei" stāsta, ka ir sāpīgi runāt par šo nelaimes gadījumu. Naktī dzirdējis, kā paša suns ierējies, bet tad apklusis, tāpēc arī negājis ārā un neskatījies, kas notiek.

"Pats esmu vainīgs, vajadzēja tomēr iziet ārā un paskatīties. Bet kurš gan to var zināt un paredzēt, kurā naktī nelaime notiks?" spriež E.Baldonis.


Sirmajam vīram ir aizdomas, ka vainīgs ir suns. "Cilvēka pēdu nav, ir tikai suņa pēdas un zobu kodumi un skrāpējumi. Esmu vecs mednieks un pazīstu dzīvnieku pēdu nospiedumus."


Viņš atzīst, ka sāpīgākais ir nevis gadu darbs, kurš ieguldīts, audzējot, barojot un kopjot trušus, bet gan bēdas par nokostajiem dzīvniekiem.

 

"Bija man gan bezšķirnes truši, gan arī šķirnes - auna trusene. Saprastu, ka suns būtu nokodis un apēdis vienu vai divus trušus, bet ne jau nokodis septiņpadsmit. Varēja taču arī man kādu atstāt. Domāju, ka suns, kurš nokoda trušus, ir liels medību speciālists, jo viņš tikai ir nokodis dzīvniekus, bet nav ēdis. Bet es nevaru vainot nevienu, jo pats neesmu to redzējis," saka E.Baldonis.


"Dzirkstele" jau rakstīja, ka pagājušajā nedēļā gulbenietim Pēterim Baķim, kurš dzīvo tajā pašā pilsētas rajonā, kur E.Baldonis, arī suns nokodis 33 trušus.


"Dzirkstele" sazinājās ar Gulbenes rajona policijas pārvaldes Kriminālpolicijas biroja 2.nodaļas priekšnieci Artu Kraukli. Policija ir informēta, ka pilsētā atsevišķu māju pagalmos ir nokosti truši.

"Pagaidām ir zināms, ka vainīgs ir it kā suns, kurš naktīs klaiņo. Bet saimnieks to nav redzējis savā īpašumā, tāpēc ir grūti pierādīt. Policija pārbauda un izmeklē šos notikumus," skaidro A.Kraukle.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas