Atkal atrod nokostus vēl 10 trušus

Iedzīvotāji apelē pie negantā suņa saimnieka sirdsapziņas

Trušu slaktiņi Gulbenē joprojām turpinās. Ceturtdienas rītā Gaida Ankupa atrada nobendētus desmit savus trušus, tikai trīs garauši brīnumainā kārtā ir palikuši dzīvi. Sievietes privātmāja atrodas Vidus ielā. Trušu būri ir gabalu nostāk. Saimniece lēš, ka truši nokosti agri no rīta. Par notikušo viņa ziņojusi policijai.

"Tas trušu kodējs laikam ir lēcis pāri sētai, jo tā ir visapkārt mājai un nav bojāta. Ar milzīgu spēku viņš no vietas izkustinājis smagu trušu būri, rāvis nost dēļus," saka G.Ankupa. Dzīvi palikuši vien četri garauši.

 

Lai arī G.Ankupas māju pagalmā ir piesiets suns, tas nevarēja pasargāt no nelaimes. "Suns bieži rej bez iemesla. Katrreiz neskrienu skatīties," skaidro sieviete.

 

Saimniece saka, ka zina tautas teicienu, ka par lopiņa bojāeju nav jākrīt izmisumā. Jāraud ir tad, kad cilvēks iet bojā. Taču viņa kļūstot nikna, domādama par to, ka kāds atļaujas nosodīt puisi Līgo pagastā, kas nožņaudzis divus medību suņus, aizstāvēdams savas aitas.

 

G.Ankupa uzskata - suns, kas sajutis asiņu garšu, turpinās slepkavot.

 

"Pirms septiņiem gadiem Gulbenē arī bija tāda pati situācija, kad daudziem saimniekiem tika nokosti truši. Toreiz aizdomas krita uz vienu konkrētu suni. Vēlāk visi dabūja zināt, ka saimnieks pats savam suni padarījis galu. Ar to pašu brīdi trušu bendēšana bija beigusies," saka G.Ankupa.

 

"Dzirkstele" jau rakstīja, ka Gulbenē, Krasta ielā, kādas privātmājas tuvumā no būriem izvilkti un nokosti 33 truši, bet Raiņa ielā citam saimniekam - 17 truši.

 

Gulbenieši "Dzirkstelei" stāsta, ka šie neesot vienīgie šādi gadījumi Gulbenē. Trušu saimniekiem ir arī aizdomas par konkrētu suni, kas vizuāli atgādina laiku. Novērots, ka saimnieks atļauj savam mīlulim brīvi klaiņot pilsētā.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas