Atkal deg sodrēji

Kārtējo reizi ugunsdzēsēji ir devušies uz izsaukumiem, jo deguši sodrēji.

Aukstajā laikā ik dienas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests dodas uz izsaukumiem, kas saistīti ar bojātām apkures ierīcēm, netīrītiem dūmvadiem, kā arī ugunsdrošības noteikumu neievērošanu, apsildot mājokļus. Dienesta mājas lapā ir lasāma informācija, ka vidēji ik gadu ugunsdzēsēji izbrauca uz 600 gadījumiem, kad dūmvadā dega sodrēji. Pagājušajā nedēļā, 24.janvārī, Gulbenē, Bērzu ielā, divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji. Sodrēji dega arī Līkajā iela vienstāvu dzīvojamajā mājā. Par to informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Viktorija Šembele.


Skursteņslauķis Vilnis Vītols stāsta, ka sodrēju degšanu izraisa netīrīti dūmvadi. Daudzi māju saimnieki ir apzinīgi un rūpējas par to, lai dūmvadi tiktu iztīrīti, bet citi atkal ne. Esot arī tādi, kas dūmvadus netīra gadiem un dara to tikai tad, kad ūdens jau smeļoties mutē.


“Ir ekonomiskās plītis un apkure, kura prasa vēl biežāku dūmvadu tīrīšanu, un, ja to neievēro, tad var notikt degšana. Un, kad aizdegas, ir jau par vēlu, tad jāsauc ugunsdzēsēji,” norāda V.Vītols un piebilst, ka cilvēki tīrīt dūmvadus parasti sarosās rudeņos, kad apkure jau klāt.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas