Atkal rādīs “Kājas” par ziedojumiem

Gulbenes Tautas teātris 7.decembrī pulksten 19.30 savās mājās - Gulbenes kultūras centra pagrabiņā - atkal rādīs skatītāju mīlestību iemantojušo Valentīnas Ozolas viencēliena "Kājas" iestudējumu. Ieeja uz izrādi atkal būs par ziedojumiem. Tie savukārt tiek vākti pensionāres Ilgas Vanuškas organizētajai labdarības zupas virtuvei Gulbenē.

Jau rakstījām, ka 26.oktobrī teātris rīkoja izrādi "Kājas", vācot ziedojumus zupas virtuvei. Toreiz izdevās iegūt 65,10 latus, kā arī pārtikas produktus. I.Vanuška "Dzirkstelei" saka, ka toreiz saziedotais viss jau ir izvārīts zupā un apēsts. Labdarības zupas virtuve no Gulbenes dzelzceļa stacijas ēdnīcas ir pārcēlusies uz nelielām telpām Gulbenē, Viestura ielā 29a - 1. Katru dienu I.Vanuška un viņas draugs ziedo daļu savu privāto līdzekļu, lai izvārītu divus katlus ar zupu un par brīvu pacienātu izsalkušos.

 

"Zupas vārīšanai tērēju daļu savas pensijas. Cilvēku paēst nāk daudz. Ne tikai no šā mikrorajona, bet pat no otras pilsētas malas un arī no piepilsētas, piemēram, Stradu pagasta Stāķiem un Beļavas. Telpas zupas virtuvei ir atvēlējis mans draugs. Esam šaurībā. Ēdāji cienājas otrajā stāvā, daudzi ēdienu ņem līdzi savos atnestajos traukos," stāsta I.Vanuška.

 

Viņa piebilst, ka darbojas vienā mikrorajonā ar kristiešu draudzi "Atvērtās debesis", kura arī cienā izsalkušos, galvenokārt bērnus, ar silto ēdienu. Darba pietiekot. Par ēdāju trūkumu sūdzēties nevarot.

 

I.Vanuška priecātos, ja labi cilvēki un pašvaldība aktīvāk atbalstītu zupas virtuvi arī bez īpašām akcijām. Pagaidām retais pēc paša iniciatīvas vēlas palīdzēt. Divos gadījumos iedzīvotāji - Gulbenes kultūras centra darbinieki - ir ziedojuši pārtiku I.Vanuškas organizētajai labdarības zupas virtuvei.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas