Atkal saasinājies konflikts Stāķos 31

Pagaidām vienai daudzdzīvokļu mājai atslēgts ūdens un kanalizācija
Mēnesi Stradu pagasta Stāķos daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji ir jau lietojuši pilsētas atdzelzoto
ūdeni. Nekādas neapmierinātības nebija. Taču kopš svētdienas atkal ir saasinājies iedzīvotāju konflikts ar pašvaldību un SIA "Alba", kurai novada dome uzticējusi nodrošināt ūdensvada un kanalizācijas pakalpojumus ciematā. Stāķēnieši atkal zvanīja visiem, kam vien spēja, lai izsludinātu trauksmi un sauktu palīgā. Iemesls - svētdien pulksten 6.00 SIA "Alba" vīri atslēdza ūdens padevi un noslēdza pieeju kanalizācijas sistēmai vienai daudzdzīvokļu mājai - "Stāķi 15". Tā ir 18 dzīvokļu māja, kurā ir 10 privatizēti dzīvokļi un 8 pašvaldības dzīvokļi. Ir bažas, ka līdzīgs scenārijs gaida arī citu daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus ciematā.

Saeimas deputāts Andis Caunītis no Daukstu pagasta "Dzirkstelei" pauž sašutumu par šo situāciju, uzskatot, ka tas ir zemiski no SIA "Alba" puses un nožēlojami no pašvaldības puses.

 

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa "Dzirkstelei" atgādina, ka A.Caunītis savulaik pats, būdams Gulbenes pilsētas domes deputāts, nav varējis novērst pilsētas ūdensvada pagriešanu uz Stāķiem.

 

"Es nezinu, vai šodien mēs uzsāktu tādu projektu, kāds ir realizēts, paplašinot pilsētas ūdensvadu līdz Stāķiem. Taču tagad mums jādarbojas likuma robežās," saka S.Daudziņa.

 

Pirmdienas rītā Stāķu pārstāvji ieradās novada domē, lūdzot palīdzību konflikta risināšanā, bet vakarā, darbdienas beigās, izsludināja Stāķu iedzīvotāju kopsapulci. S.Daudziņa saka, ka pie vislabākās gribas nezina, ko pašvaldība šajā situācijā var risināt, jo tas ir pašu iedzīvotāju ziņā. Tajā pašā laikā viņa piekrīt, ka situācija ar māju "Stāķi 15" ir necilvēcīga.

 

"Alba" nodrošina alternatīvu

SIA "Alba" paziņoja iedzīvotājiem, ka turpmāk viņi ūdeni varēs saņemt no otrās artēziskās akas katru darbdienu no pulksten 14.00 līdz 16.00. Tas būs maksas pakalpojums. Par ūdens litru būs jāmaksā 0,02 lati, kā arī 0,05 lati par stingrās uzskaites kvīti.

 

Savukārt biedrības "Stāķu ūdens" valdes priekšsēdētāja Lilija Sliņķe izplatīja aicinājumu, mudinot ciemata ļaudis uz solidaritāti ar mājas "Stāķi 15" iedzīvotājiem, atļaut viņiem ņemt dzeramo ūdeni citu māju dzīvokļos, kā arī ļauj tur izmantot labierīcības.

 

Svētdienas pēcpusdienā SIA "Alba" daudzdzīvokļu mājas "Stāķi 15" pagalmā novietoja pārvietojamo tualeti, tādējādi nodrošinot alternatīvu arī kanalizācijas pakalpojumiem. Svetdienas gaitā iedzīvotāji patvaļīgi māju pieslēdza atpakaļ pie pilsētas kanalizācijas sistēmas, bet pirmdienas rītā pulksten 11.00 SIA "Alba" atkārtoti pieeju noslēdza.

 

Iedzīvotāji iepriekš brīdināti

SIA "Alba" iepriekš, 24.martā, esot izsūtījusi brīdinājumu mājas "Stāķi 15" iedzīvotājiem par pakalpojuma sniegšanas pārtraukšanu. Dokumentā pausts, ka mājas pilnvarotā persona noteiktajā datumā - 23.martā - nav nodevusi firmai "Alba" ūdens skaitītāja rādījumu, tāpēc ēkai tiks noslēgta ūdensapgāde un kanalizācija.

 

Mājas "Stāķi 15" pilnvarotā persona Eva Mitrofanova "Dzirkstelei" stāsta, ka 23.martā, kad notika ūdens skaitītāja rādījumu nolasīšana, viņa atradusies darbā. Turklāt iepriekš neesot no Stradu pagasta pārvaldes saņēmusi nekādu informāciju, ka minētajā datumā tam būtu jānotiek.

 

E.Mitrofanova uzskata, ka ūdensapgādes un kanalizācijas noslēgšana mājai ir jāizprot kā atriebība. Viņa arī uzskata, ka SIA "Alba" rīcība ir nelikumīga, jo uzņēmums Ministru kabineta noteikumus, uz kuriem pamato savu rīcību, ir tulkojis subjektīvi. Turklāt, kā norāda E.Mitrofanova un L.Sliņķe, iedzīvotāji nemaz nav stājušies līgumattiecībās ar SIA "Alba".

 

Iedzīvotājiem jāgarantē, ka maksās

SIA "Alba" valdes loceklis Romans Adamovičs "Dzirkstelei" skaidro, ka viņa pārstāvētā firma ir rīkojusies juridiski korekti saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem.

 

"Šajā gadījumā mājas pilnvarotā persona mūsu firmas darbiniekus nepielaida pie ūdens skaitītāja, lai varētu nolasīt rādījumus. Ministru kabinets nosaka - ja tas tiek liegts, tad 10 dienu laikā pēc brīdinājuma rakstiskas izteikšanas pakalpojuma sniegšanu var pārtraukt. Tā arī ir noticis," saka R.Adamovičs.

 

Viņš piedāvā loģisku turpmāko situācijas risinājumu - mājas pilnvarotajai personai ir jāvienojas ar SIA "Alba", jāparaksta līgums, kas garantēs to, ka iedzīvotāji par firmas sniegtajiem pakalpojumiem turpmāk maksās atbilstoši šo pakalpojumu tarifam. Taču pagaidām mājas "Stāķi 15" pilnvarotā persona ar SIA "Alba" vispār nav runājusi. SIA "Alba" ir gatava arī stāties līgumattiecībās ar konkrētu dzīvokļu īpašniekiem, ja vien viņi paši par šādu risinājumu savā starpā vienosies.

 

R.Adamovičs norāda, ka SIA "Alba" par ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu sniedzēju Stāķos kļuva ar novada domes lēmumu.

 

"Mēnesi esam snieguši pakalpojumus stāķēniešiem. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par to ir atbilstoši jāmaksā," uzsver viņš.

 

R.Adamovičs pauž nožēlu un sarūgtinājumu par to, ka SIA "Alba" tiek nolikta noziedznieka lomā, kaut rīkojas likumīgi.

Pievieno komentāru

Komentāri 31

Sarkana brigade

diemzel adamovics nema vrisroku par majas iedzivotajiem, nekas driz ausis jauna diena

pirms 9 gadiem, 2011.04.11 18:00

Gulbis - 333

Kāpēc Jūs maksājat Jumim par apsaimniekošanu, ja apsaimniekot varat paši, mājas iedzīvotāji. Kāpēc nesekot ļoti daudzu māju piemēram? Apsaimniekojiet paši savu māju un zināsiet kur paliek naudu un kur to labāk ieguldīt, kaut vai kapņu telpu sakārtošanā.

pirms 9 gadiem, 2011.04.07 14:26

333

Protams, ka ar majas vecako jaruna, bet kadu rekinu Jumis piestadis? Paldies, vini jau skursteni atjaunoja, es pa lidzigu naudu laukos jaunu uzmureju. Labak lai apmetums no sienam krit. Stradaju celtnieciba un zinu ka tas daras un ka cenas liek. Jautrakais tas, visi ka aunu bars tik atkarto - mes tak visi maksajam un jus ari to darat. Maksajiet, maksajiet, kas jums liedz? Bet nevajag *** virsu tiem, kas nevelas, lai uz vinu rekina kads uzdzivojas. Laiks paradis kam bija taisniba.

pirms 9 gadiem, 2011.04.07 12:32

to 333

Nu vispār apsaimniekošanas nauda ir mājai, un māja arī domā, kā to izlietot kopā ar mājas vecāko. tā ka nu nevajag murgus runāt. Un diezin vai gan tu špaktelētu savas mājas kāpņu telpu. Kā redzam, pat apkārtni nevienam nav laika uzkopt, kur nu vēl tādas lietas kā remonti kāpņu telpā. Tikai runas!

pirms 9 gadiem, 2011.04.07 09:48

Vai---vai!!!!!!

Nu galīgi šķersām 15 numurs STĀĶOS.Tak beidziet ākstīties ar tiem ūdeņiem,paši vien cietīsiet.Slēdzieties un maksājiet.Mes visi maksājam,nekas par velti vairs netiek dods.
Beidziet ķengāt ALBU.

pirms 9 gadiem, 2011.04.07 09:23

333

Luk musu te daba paradas,vai te par stakiem tik albas vai domes ieriedni nirdz? Kas slikts taja ja vini panem to urbumu sava uzturesana? Ja to urbumu tagad pamest,pec gada tas tiks izlaupits tapat ka viss valsti. Uzcelt no jauna nebus tik viegli. Un ja majas ir veci,kas prot gan elektribu un trubas ievilt tas tik atvieglos uzturesanu gan ari naudas zina. Es piemeram maksaju Jumim par apsaimniekosanu,bet ka dzivoju un jutu ilgi vel dzivosu maja kas liziga kutim. Bdt par tiem 20latiem menes es jau butu visu kapnu telpu ar rotbandu nospaktelejis un ja nemt vera ka jau 15gadi maksata nauda, ta kapnutelpa jau apzeltita butu,bet vai tad vini tik labsirdigi bus ka atdos zelta aderi,kas viniem nes zelta olinas... Tapat ari ar Albu. Nu tak atstajiet viniem to urbumu,bet ja kas bus taisams jus tad prasiet naudu par remontu,ja jus pasauks paliga, nevis Rubate vai pasi tiks gala bez jums.

pirms 9 gadiem, 2011.04.07 06:30

Merlina Monro

Nu, ko stāķēnieši ieberzušies! Tā ir, kad pie ruļļiem pielaiž gudras mājas vecākās!
Un nesaprasts palika Dzirkstelē pie WC rakstītais, ka iedzīvotāji atvesto sauso tualeti uztver, kā ņirgāšanos. Ja jau nav labi, tad varbūt jāved prom? Ko tur daudz! :D
Ai, ai, tā ir, kad pierasts, ka viss tiek pasniegs uz paplātes un par baltu velti.
Turās, turās Stāķi!!! :D

pirms 9 gadiem, 2011.04.06 23:58

Vai tad pagasta pārvalde vairs kaut ko lemj? Mums taču tagad ir DOME, kas visu zin un var un dara...ar ļoti stipriem juristiem, it kā. Nē?

pirms 9 gadiem, 2011.04.06 21:08

Lauki

Tāpat mūmu kopējā cūka nebarosies. 15. māja taisiet savu urbumu un kanalizāciju. Paskatatie uz lauku pusi tur katrai viensētai ir gan savs ūdens, gan sava kanalizācija, gan apkure. Cilvēki arī laukas dzīvo, strādā un atrisina savas problēmas., un div riez gadā pavasarī un rudenī brien pa duļiem, jo nav asfaltēti ceļi kā Jums Stāķos, Gulbenē.

pirms 9 gadiem, 2011.04.06 21:01

Katras mājas dzīvokļa īpašnieks var kļūt par mājas vecāko vai pilvaroto. Lūdzu darbojieties, sakārtojiet un beidziet aprunāt viens otru.

pirms 9 gadiem, 2011.04.06 12:30

laikraksta lasītāja

Lasot par šo tēmu, vairākos avīzes izdevumos, gribas Jums visiem teikt - liekaties mierā, jo tāpat neko nepanāksiet. Kā ir nolemts tā būs ! Saudzējiet savus nervus un veselību. Kā jau kādreiz komentāros rakstīju, Gulbenē ūdensvads un kanalizācija nav izveidota, kur tā tiešām ļoti nepieciešama. Tie projektētāji, kas šo projektu izstrādāja līdz galam neizpētīja, kur viss tiešām ļoti nepieciešams.
,,Albas,, vadītājam vajadzētu kļūt korektākam, attiecībās ar tirgotājiem. Savu nepatiku un tiesības izskaidrot ne jau pircēju klātbūtnē. Tā ir maza atkāpe, jo bija nepatīkami klausīties tos izteikumus gan man, gan cilvēkam, kas Gulbeni apmeklēja pirmo reizi.
Patreiz ir tas laiks, ka visu nosaka nauda, kaut gan jāsaka tas ir bijis visos laikos. Lai Jums veicas ! Dzīvosim mazliet ar optimismu sirdī, jo tā negatīvā tāpat ir par daudz.

pirms 9 gadiem, 2011.04.06 12:27

ko

Ko tad pagasta pārvaldnieks dara? Jāstrādā ar cilvēkiem- vai nu jāaizstāv, vai jāizskaidro situācija.

pirms 9 gadiem, 2011.04.06 11:47

...

Un vai cilvēki zin, kāpēc vienā mājā māju vecākie par visiem atbild un citā mājā lēmums no katra atsevišķi? Kāpēc šito neizskaidrocienījamā "Ūdens biedrība Stāķos"? Cilvēki ir jāinformē, nevis jāmuld izdevīgākais variants. Tāpēc jau arī 15. māja ir par ķīlniekiem krituši.
Mājas vecākā neiepazīstināja cilvēkus ar situāciju un par līgumu slēgšanu nerunāja - bija paklausīga aktīvistēm.

pirms 9 gadiem, 2011.04.06 11:44

jaa

Nu skaista demagoģija! Iedzīvotājiem patiešām netika sniegta informācija. ne par parakstītajiem protokoliem ar "Albu", ne par pašvaldības licences beigšanos. Pašlaik viens vaino pašvaldību, cits "Albu".... Tomēr atbildība jāprasa Sliņķes kundzei! Skaraidīja pa dzīvokļiem cilvēkus aģitēdama, visās sapulcēs un citur ar diktafonu. Citādi par viņu domājošos apstrādādama. lai tik neparaksta līgumus . Un "Alba "arī līgumus iznēsāja, atstāja iepazīties. bet tika izplatītas baumas - "Alba"līgumus nevienam rokā nedodot - pastiepjot roku ar līgimu un bez izlasīšanas liekot parakstīt. "Albas "pārstāvjiem sekoja māju vecākie un katrā mājā arī Sliņķes kundze, līguma parakstītājs būtu Stāķu "ienaidnieks". Arī par pēdējo iedzīvotāju kopsapulci info NEBIJA.
Kā var iedomāties, ka no vietējā urbuma ūdens būs lēts. Arī sūkņi jāpērk, jāuztur, attīrīšanas iekārtas bez izbūvēšanas no jaunā arī jāuztur, Elektrība jāpievelk uz attīrīšanām, par elektrību jāmaksā... algas arī vajadzēs , kur vēl licences, atļaujas, nodokļi? Tiešām nesaprot?

pirms 9 gadiem, 2011.04.06 11:35

Mans priekšlikums - beidziet "vārīties" un sakārtojiet dokumentus. Alba pakalpojumu nodrošina un dokumenti ir pieejami.

pirms 9 gadiem, 2011.04.06 11:25

Starp citu meli !!!! Iedzīvotājiem netiek sniegta pilnīga informācija. Meli ir arī par to, ka Alba neatstāja un nedeva līgumus. Tie, kas tajā dienā un mirklī bija mājās, līgumus dabūja. Netiek sniegta arī informācija, ka pagasts vairs nebūs tiesīgs nodrošināt iedzīvotājus ar ūdeni, netiek sniegta arī info par to, ka iedzīvotājiem pašiem jāmeklē līgumi, ka māju vecākie tos neiznēsās.... utt.

pirms 9 gadiem, 2011.04.06 11:21

.

kaut tā alba aizietu pa burbuli pati savā kanalizācijā.

pirms 9 gadiem, 2011.04.06 11:15

likums

nemaz nezināju, ka drīkst atslēgt ūdeni. ir jānodrošina kvai nemaksātājs dienā ar vismaz 20l ūdens. vismaz tā kkur, ja nemaldos MK noteikumos bij rakstīts.

pirms 9 gadiem, 2011.04.06 11:11

Pareizi, iedzīvotājiem nevis netiek, bet tiek sniegta informācija no māju vecāko un pilnvaroto personu puses.
Iedzīvotājiem ir tiesības saņemt Albas līgumus. Albas līgumi neatrodas ne pie māju vecākajiem, ne pie pilnvarotajām personām.
Ja tos līgumus Alba būtu iedevusi kaut vienam iepazīties un izlasīt, pirms parakstīšanas, sen viss būtu bijis izrunāts.
Tie īpašnieki, kuri parakstīja Albas līgumus, jums ir visas tiesības pašiem prasīt Albai, kāpēc jums nav ūdens un kanalizācija.Īrnieki- vēršieties pagasta parvaldē.

pirms 9 gadiem, 2011.04.06 11:10

Vietējās ziņas