Atkal top 300 kilogramus lieli jāņusieri

Pirmssvētku laikā viena no pieprasītākajām precēm ir jāņusiers, kas Līgosvētku vakarā tiks celts goda vietā uz katra svētku galda. Lai saražotu nepieciešamo jāņusiera daudzumu, siera meistariem tagad ir daudz darba.

Akciju sabiedrības "Rankas piens" padomes priekšsēdētāja Laila Dūte - Spalviņa atzīst, ka arī "Rankas piena" siera meistariem šobrīd ir pats karstākais darba brīdis.

 

"Veikalu tīkls "Maxima" šogad atkal ir pasūtījis 300 kilogramus smagus jāņusieru rituļus. Tie ir jāražo pašā pēdējā brīdī, pēc tam tie tiks aizgādāti uz Rīgu, kur veikalos tiks nolikti goda vietā un cilvēki varēs nogaršot un nopirkt tik lielu gabalu, cik vēlas," stāsta L.Dūte - Spalviņa.

 

Kopumā ir jāsaražo 10 šādi lieli 300 kilogramus smagi siera rituļi.

 

L.Dūte Spalviņa piebilst, ka tie šobrīd jau ir sākuši tapt un ceļot uz Rīgu.

 

 "Šis darbs netiek darīts katru dienu, arī katru gadu ne (pērn mēs tos neražojām), tādēļ ir arī neliels satraukums," atzīst L.Dūte - Spalviņa.

 

 "Kopumā ir jāsaražo apmēram 140 tonnas jāņusiera. Arī parastajiem jāņusieriem, šogad ir ļoti liels apjoms, ir ļoti daudz pasūtījumu. Šogad gan vienojāmies ar tirgotājiem, ka pasūtījumi tiek veikti laikus - jau aprīļa beigās, citādi mēs nezinātu, cik vajag saražot."

 

L.Dūte - Spalviņa piebilst, ka "Rankas piens" ir īpašs ar to, ka ražo gan pašu mazāko - 20 gramus smago jāņusieru, kas ir ērti atverams un krāšņi noformēts, gan arī pašu lielāko - 300 kilogramus smago jāņusiera rituli.

"Laiki šobrīd ir grūti, taču mūsu veiksme bija tā, ka pasūtījumi tika izdarīti laikus, varējām arī palīgmateriālus iepakojumam iegādāties laicīgi, tādējādi arī izmaksas ir mazākas, turklāt - ja ir liels apjoms, arī ražošanas izmaksas ir mazākas. Esam izdarījuši visu, lai, nezaudējot kvalitāti, varētu piedāvāt pieņemamāku cenu. Šķiet, ka tas arī ir izdevies," saka padomes priekšsēdētāja.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas