Atklāj bioloģiskās attīrīšanas iekārtas 3

To ierīkošanai netērē naudu no Gulbenes novada domes budžeta
Šonedēļ ekspluatācijā tika nodotas bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtas pie Sveķu speciālās internātpamatskolas. Tas nozīmē, ka turpmāk vairs netiks piesārņota vide.

"Jau sen gaidījām to brīdi, kad sāks darboties jaunās attīrīšanas iekārtas, jo pirms tam tikām saņēmuši vairākus aizrādījumus par vides piesārņošanu. Bija uzrakstīts arī akts ar norādi, ka piecu gadu laikā ir jāatrisina ar notekūdeņu attīrīšanu saistītās problēmas, tāpēc pēc finansiāla atbalsta vērsos dažādās ministrijās, kā arī pie labvēļiem. Kopā pats savācu naudu, un nu iekārtas varam nodot ekspluatācijā," stāsta Sveķu speciālās internātpamatskolas direktors Aigars Lasis.  

Problēmu vairāk nebūs

Attīrīšanas iekārtu ierīkošanai kopumā izlietoti 38 000 latu. Lielāko finansiālo atbalstu sniegusi Izglītības un zinātnes ministrija.

 

"Visiem iedzīvotājiem droši varu pateikt, ka no Gulbenes novada naudas neesam paņēmuši ne santīmu," piebilst A.Lasis.

 

Par lielāko ieguvumu direktors uzskata vides pasargāšanu no piesārņojuma, kā arī iespēju sakārtot vidi, jo iekārtas atrodas blakām skolas centrālajai ēkai. Arī no tā sauktās vienīgās daudzdzīvokļu skolotāju mājas visi notekūdeņi nonāks jaunajās attīrīšanas iekārtās.

 

"Uzskatu, ka ieguvēji ir visi, ne tikai skola, bet arī pagasts. Konkursa kārtībā attīrīšanas iekārtu izbūvi veica SIA "Rubate" speciālisti", kas darbu paveica kvalitatīvi, tāpēc ceru, ka vēlāk mums nebūs nekādu pretenziju," saka A.Lasis. Līdz jūnijam vēl ir jāsakārto arī attīrīšanas iekārtu apkārtne.

 

Samazināt uzturēšanas izmaksas

SIA "Rubate" darbu vadītājs Vitauts Kūlītis stāsta, ka bioloģiskā tipa attīrīšanas iekārtas ir vienkāršāk apkalpojamas salīdzinājumā ar tā sauktajām kasešu tipa attīrīšanas iekārtām. Iekārtu jauda ir 15 kubikmetri diennaktī.

 

"Tas ir pietiekami šāda apjoma notekūdeņu attīrīšanai. Ir ierīkots arī tauku atdalītājs, kura jauda ir 5 litri sekundē, kas notekūdeņus attīra no taukiem, tādējādi neļaujot aizsērēt caurulēm," stāsta V.Kūlītis.

 

Jaungulbenes pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Vasiļjevs atzina, ka šādas attīrīšanas iekārtas vēlētos redzēt arī pagasta centrā.

 

"Mums ir ļoti lielas vēl kolhoza laikā celtās attīrīšanas iekārtas BIO 400, kas šodien vairs nav aktuālas. To uzturēšanai tikai tērējam nenormāli lielus līdzekļus. Saistībā ar ūdenssaimniecības projektiem Jaungulbenes pagastā, arī Gulbīti varētu būt šādas attīrīšanas iekārtas, kuru ierīkošanai izlietotu Eiropas fondu līdzekļus, jo ar sava budžeta līdzekļiem par tādām varam nesapņot," saka A.Vasiļjevs.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Nav te ko salīdzināt domi ar vienu skolu, ko visos laikos visi, ieskaitot, politiķus, atbalsta dodot līdzekļus.

pirms 9 gadiem, 2011.04.11 11:36

Lasis gan ir malacis lai veicās ,lūk tādu cilvēku vaidzētu domē,būtu kāda jēga.

pirms 9 gadiem, 2011.04.09 08:18

Lasis gan ir malacis lai veicās ,lūk tādu cilvēku vaidzētu domē,būtu kāda jēga.

pirms 9 gadiem, 2011.04.09 08:17

Vietējās ziņas