Atklās gobelēnu izstādi

Rankas kultūras nama mazajā zālē 4.aprīlī pulksten 14.00 tiks atklāta Siguldas pagasta kultūras nama Tautas lietišķās mākslas studijas "Vīgrieze" dalībnieces, tautas daiļamata meistares Ilgas Banes gobelēnu personālizstāde "Ilgas....".

"Izstādes nosaukumu izvēlējās studijas vadītāja Irita Lukšo, norādot, ka meistares darbos ir kaut kas tāds, kas cilvēkam liek ilgoties, raudzīties tālumā un domāt, kas no turienes atnāks, ko tas atnesīs, kā arī mudina nokļūt aiz horizonta," stāsta Rankas kultūras nama vadītāja Mudīte Šnē.

 

Izstādē būs redzami jūras un Vecrīgas skati, Sigulda, Kokneses pilsdrupas, ziemas ainavas. Būs arī tradicionālie ceriņi un flāmu stila rozes. Būs aplūkojami arī daži darbi, kas radušies "Vasarely" ietekmē, bet interjerā tiem ir tikai dekoratīva nozīme.

 

"I.Bane ir autore arī vairākiem karogiem. Starp tiem būs apskatāms arī studijas "Vīgrieze" un Rankas karogs, kas speciāli darināts amatierkolektīviem, tiem pārstāvot mūsu pagastu dažādās kultūras aktivitātēs," stāsta M.Šnē.

 

Ne katrs māk savu dzīvi dzīvot tā, lai darītu lietas, kas dod prieka un gandarījuma sajūtu, aizdzenot ikdienas vienmuļību un pelēcīgumu. Ne katram ir dotas spējas šīs izjūtas materializēt un attēlot savos darbos, kā tas redzams I.Banes darbos.

 

Izstāde būs atvērta no 2. līdz 24.aprīlim darba dienās no pulksten 12.00 līdz 16.00.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas