Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atklās jauno tūrisma sezonu

Otro gadu pēc kārtas jaunā tūrisma sezona Gulbenē tiks atklāta ar dažādiem pasākumiem. Šogad sezonas atklāšanas pasākums "Atklāj Gulbeni no jauna!" norisināsies 18.maijā un katram apmeklētājam ļaus iesaistīties dažādās interesantās aktivitātēs.

Pašvaldības aģentūras "Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs" direktore Iveta Kovtuņenko stāsta, ka, atbalstot Tūrisma attīstības valsts aģentūras akciju "Atklāj Latviju no jauna!", gan gulbenieši, gan arī viesi šajā dienā būs aicināti no jauna atklāt un iepazīt Gulbeni un novadu.  

Notiks tūrisma izstāde-prezentācija

Jau no paša rīta Jaunatnes parkā notiks ikmēneša Zaļais tirdziņš, kur, kā ierasts, ikviens varēs iegādāties gan mūsu novada, gan arī citu novadu amatnieku un mājražotāju produkciju. Savukārt pilsētas centrālajā skvērā notiks novada tūrisma uzņēmēju, naktsmītņu, tūrisma objektu brīvdabas izstāde-prezentācija.

 

"Pērn mēs organizējām ekskursijas pa novadu, tad arī atklājās, ka daudzi novada cilvēki nemaz nezina par dažādiem tūrisma objektiem. Tieši tādēļ mums radās doma organizēt miniatūru tūrisma izstādi, kurā būs iespēja visus mūsu novada tūrisma uzņēmējus un entuziastus ar savu piedāvājumu redzēt vienkopus. Gan pagastu pārvaldes, gan arī tūrisma uzņēmēji aktīvi gatavojas šai izstādei, un prezentācijas solās būt ļoti interesantas un aizraujošas," saka I.Kovtuņenko. Viņa piebilst, ka uz tūrisma sezonas atklāšanas pasākumu Gulbenē tiks aicināti arī pārstāvji no Ekonomikas ministrijas, Tūrisma attīstības valsts aģentūras, Vidzemes Tūrisma asociācijas, "LATTŪRINFO", dažādiem interneta tūrisma portāliem, kā arī žurnālisti, kas atspoguļo tūrisma dzīvi plašsaziņas līdzekļos. Arī viņiem būs iespēja šajā reizē vienkopus iepazīt mūsu novada tūrisma piedāvājumu, lai to prezentētu tālāk citiem.

 

Darbosies īpaša infotelts, kurā ikviens interesents varēs saņemt daudzveidīgu informāciju un izstrādātus ceļojumu maršrutu piedāvājumus pa mūsu novadu, kā arī aģentūras informatīvo avīzi.

Šajā dienā pilsētu atkal apciemos bānīša "mazais brālītis" - zaļais vilcieniņš, kas piedāvās doties izbraucienā pa pilsētu. Tiks prezentēta arī novada īpašā ēdienkarte. Prezentācijas laikā būs iespēja apskatīt īpašos novada ēdienus, arī aprunāties ar pavāriem. Ar šo dienu īpašie ēdieni būs nobaudāmi arī novada ēdināšanas uzņēmumos.

 

"Mēs varam lepoties arī ar saviem novada motociklistiem, kuri piedalās dažādos tuvākos un tālākos izbraucienos, šajā dienā novada motociklisti atklās sezonu un dosies parādes braucienā pa pilsētas ielām," stāsta I.Kovtuņenko.

 

Prezentēs ceļojumu grāmatiņu

Kā jaunums un īpašā sezonas atklāšanas pasākumu "odziņa" būs krāsojamās grāmatiņas bērniem "Gulbīša...ceļojums" atvēršanas svētki, kā arī ģimeņu zīmējumu konkursa darbu izstāde. Grāmatiņa būs Gulbīša ceļojums pa dažādiem mūsu novada tūrisma objektiem, ļaujot iepazīt tos. Prezentācijas laikā ģimenes, kas piedalījās konkursā, zīmēja Gulbīti un domāja tam vārdu, izlozēs dāvanu kartes uz kādu no tūrisma objektiem vai saimniecībām. Par simbolisku cenu varēs iegādāties arī grāmatiņu. Savukārt galvenajai uzvarētājai - ģimenei, kuras vārdu žūrijas komisija izvēlēsies Gulbītim, aģentūra dāvinās ceļojumu uz kādu no kaimiņzemes tūrisma objektu.

 

"Mani priecē, ka mums ir izveidojusies laba sadarbība ne tikai ar ēdināšanas uzņēmumiem, kas ir iesaistījušies īpašo ēdienu gatavošanā, bet arī ar tūrisma uzņēmējiem, kas piekrituši sadarboties šīs grāmatiņas veidošanā un izdošanā," saka I.Kovtuņenko.

 

Pēcpusdienā paredzēti arī divi zaļā vilcieniņa reisi uz luterāņu baznīcu, kur notiks baznīcas 170 gadu jubilejas ieskaņas koncerts. 18.maijā notiks arī dažādi Muzeju nakts pasākumi.

 

"Šī diena solās būt ļoti piesātināta. Aicinām to rezervēt atpūtai un pasākumu baudīšanai! Tikai visi sadarbojoties, mēs varam radīt gan svētkus, gan arī prezentēt sevi tuvākiem un tālākiem viesiem!" ir pārliecināta I.Kovtuņenko.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas