Atklās Stāmerienas pils atjaunoto fasādi 2

Rīt, 29.novembrī, tiks atklāta Stāmerienas pils atjaunotā fasāde, informē aģentūra LETA.

Gulbenes novada pašvaldība aģentūrai atklāj, ka, īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu "Gaismas ceļš caur gadsimtiem", divu gadu laikā ir atjaunojusi un restaurējusi Eiropas Romantisma pērles - Stāmerienas pils - fasādi, jumtu un logus, kā arī izveidojusi multimediālu ekspozīciju par Volfu dzimtu un lielformāta fotoizstādi par pils vēsturi.

Stāmerienas pils fasādes atjaunošanu atzīmēs ar vairākiem pasākumiem 29.novembrī un 30.novembrī.

Piektdien, 29.novembrī, pulksten18.00 pretī pils centrālajai (Austrumu) fasādei notiks Stāmerienas pils fasādes, jumta un logu atjaunošanai veltīts pasākums, savukārt pulksten 18.30 varēs vērot multimediālu ekspozīciju "Stāmerienas pils stāsts. Volfu dzimtas dzīves romantika" pie pils Ziemeļu fasādes; pluksten 19.00 varēs doties pastaigā ap izgaismoto pili, lai baudītu vēlā rudens sajūtu un tēju. 

Sestdien, 30.novembrī, no pulksten 14.00 līdz 19.00 varēs apskatīt pils iekštelpas; pulksten 15.00 pilī atklās lielformāta fotoizstādi "Pils vaibsti. Vēsture"; pulksten 16.00 demonstrēs multimediālo ekspozīciju "Stāmerienas pils stāsts. Volfu dzimtas dzīves romantika". 

Arī svētdien, 1.decembrī, laikā no pulksten 10.00 līdz 18.00 varēs skatīt pils iekštelpas un fotoizstādi, kā arī multimediālo ekspozīciju par Volfu dzimtu.

Piebilstams, ka projektā "Gaismas ceļš cauri gadsimtiem" atjaunos Alūksnes pilsdrupu Dienvidu torni, Paviljonu-rotondu Tempļa kalnā, Mauzoleju Alūksnes muižas parkā un Alūksnes stacijas bagāžas šķūni, Stāmerienas pili Gulbenes novadā un Smiltenes evaņģēliski luterisko baznīcu, kā arī Cesvaines pil.

Projekta kopējās izmaksas ir 4,23 miljonu eiro apmērā. 1,87 miljonus eiro no tiem segs ERAF. Attiecināmais pašvaldību budžeta finansējums lēšams 217 488 eiro apmērā, savukārt no valsts budžeta dotācijām pašvaldībām tiks segti 89 066 eiro, un privātās attiecināmās izmaksas ir 24 855 eiro. Pašvaldību un draudzes līdzfinansējums ir 2,02 miljoni eiro.

Gulbenes novada dome Stāmerienas pils jumtu un fasādi atjaunoja un restaurēja, kā arī izveidoja ekspozīciju par Stāmerienas pils vēsturi un Volfu dzimtu par 1,22 miljoniem eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Lilija Vancàne

Apsveicu. Tas ir jauki ka Stàmerienas pils beidzot ieguvusi pelnìto izskatu.

pirms gada, 2019.11.29 19:08

Vietējās ziņas